Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (6)


Recommended Posts

La multi ani ! id="red"> tuturor floricelelor din grup, sa aveti o zi frumoasa !

Un buchet de [flo][flo][flo] pentru Annisia id="green"> ( de data asta "te-am urat" la timp [:D] )

 

Kriss79 id="green"> [grup]

 

Roxid="green">, vacanta placuta ! [pup]

 

Luy, cu Maria Teodora id="red"> si Irina Alexandraid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 211
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Kriss, eu zic sa te gandesti de doua ori inainte sa dai cu barda. Fostul tau sot cu ce te-a ajutat de ai reusit sa cresti un bebe? Eu stiu ca e greu sa dai din lac in put, dar ia in calcul si faptul ca nu mai avem 25 de ani si, de pe acum, nu prea mai putem sa facem bebe cand si cu cine vrem noi. Gandeste-te ca s-ar putea sa numai ai sansa sa ramai gravi si sa mai poti avea inca un bebe. Tu vezi ca e din ce in ce mai greu sa obtii o sarcina si sa o duci cu bine la capat. Si apoi, timpul trece. Poate nu e el alesul, iti va mai lua nu stiu cat sa cunosti pe altcineva, nu stiu cat sa-ti castige increderea si abia peste hat timp sa va ganditi la un bebe. Va fi o diferenta foarte mare intre fratiori si tie ti se va lua de gravizit, scutecit, alaptat si bebelusit. Toate lucrurile pe lumea asta se fac la timpul lor, iar pentru acest bebe ACUM e timpul...

Te pup si te imbratisez tare, tare, tare!!!

 

 

PS: daca vrei, iti promit ca iti dau hainele lui Fabi si nu va mai trebui sa dai bani pe ele. Mai sunt 50 roni doua cutii de lapte praf pe luna si 80 pampersii. Hai ca nu e chiar asa o suma groaznica. Si trimite omul la munca sau arata-i usa... Gata, am pus fermoar ca stii ca am un cui impotriva anumitor barbati.... Hihihihi....

 

[hippi] ANNISIAid="red">, mami de [rulo] YANIS LUCAid="teal"> si suriorul lui ANDREAS FABIANid="blue">id="size2">id="limegreen">

[avion] Mid="red">iid="blue">cid="limegreen">uid="purple">lid="green"> Yid="orange">aid="red">nid="purple">iid="red">sid="green"> cid="black">rid="orange">eid="blue">sid="purple">tid="teal">eid="green"> mid="red">aid="limegreen">rid="purple">eid="green">id="size1"> [copil] Sid="red">uid="blue">rid="limegreen">iid="purple">oid="green">rid="orange">uid="red">lid="purple"> lid="limegreen">uid="red">iid="green"> Yid="black">aid="orange">nid="blue">iid="purple">sid="teal">id="size1"> [tren]Fabi & Yanid="blue">id="size1">

"Nu-i nimeni drac si nimeni sfânt!

Credinta-i val, iubirea vânt

Si viata fum!"

id="red">id="size1">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani tuturor celor pe care i-am ratat.

si floricelelor.

 

 

Kriss, si daca sta cu copilul....nu e bine? adica, ar fi genul care pune osul la plimbat, spalat, facut/dat mancare, dus/luat de la gradi samd?

 

daca da, scutesti o multime de stressuri cu bone samd.

 

Eu nu vreau sa te influentez, nu de judec, un copul nu se creste doar cu bani, ci si cu disponibilitate sufleteasca, de aia te-am intrebat, pt daca daca cea din urma nu e...mai bune nu, si nu e nicio suparare....

 

____________

 

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!id="Century Gothic">id="red">id="size1">

 

Cum mi-am alaptat copiiiid="Book Antiqua">id="size2">id="maroon">

______________

 

Sabina's blogid="teal">, [hippi] Sofia Galagiaid="teal">id="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman"> si [yum] bb Gheoid="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman">id="teal">

Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.id="Verdana">id="purple">id="size1">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Annisia, fostul sot m-a ajutat la inceput cand eram gravi sau in concediu, nu m-a mai ajutat dupa ce am hotarat sa divortez.stiu ca e posibil sa nu mai am sansa, stiu ca toate la timpul lor.as vrea f.tare sa aiba un fratior fata mea..Cand i-am zis ca mai mult m-ar ajuta sa lucreze ceva si el a refuzat, atunci i-am aratat usa.Nu mai pot sta cu cineva care nu se gandeste la copilul lui si nu poate pune osul la treaba putin si asteapta de la mine. El vrea sa fie el fericit, si considera ca el e nu merita asta.(adica eu sa ii cer sa isi caute un servici)

Nu e vb. de haine, pampersi etc.E vorba ca am cheltuieli mari pt.ca eu stau la casa, mai ales iarna.Numai gazul pe 3-4 luni de iarna e 3000-3500 lei. Eu as lua indemnizatie 600 lei+200 alocatia.Cu 800 lei nu ne putem intretine 4 oameni.Chiar daca mai intorc devreme nu am un salariu fix, intr-o luna pot incasa 500 lei, in alta luna 2000 lei, nu ma pot baza pe un salariu fix. Mi-am pus si eu pe hartie veniturile si cheltuielile si sincer chiar nu am de unde. Alessia creste, nu pot sa o tin toata ziua la gradi/scoala si tv.Are nevoie si ea de o educatie, de cursuri. Ai mei ma ajuta cat pot, dar nu pot sa le cer sa imi creasca copiii.

Asteptam de la el macar sa isi dea interesul, sa conceapa un plan cum sa ne descurcam, si nu sa se gandeasca numai la el.Dupa o discutie cu el, a recunoscut ca nu este momentul acum, poate altadata.

 

Sabina, nu stiu daca e dispus sa faca toate aceste treburi.el isi luase si un caine de cateva luni ca sa ii tina companie si toata ziua numai cu catelul dupa el, in loc sa isi caute ceva..ba mancare,si alte cele necesare tot eu. Benzina tot eu samd.. stand numai cu parintii niciodata nu a avut responsabilitati si grija zilei de maine.

Am intors problema pe toate partile si nu pot, din pacate.

 

 


Cristina, mamica deid="Courier New">id="purple"> id="teal">[zana]Alessia Stefana id="Courier New">id="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate ar trebui totusi sa il intrebi si asta, textual. Ok, nu aduci bani. Dar muncesti in casa, ca o sotie casnica?

In fond, nu e nicio rusine in asta.

 

 

____________

 

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!id="Century Gothic">id="red">id="size1">

 

Cum mi-am alaptat copiiiid="Book Antiqua">id="size2">id="maroon">

______________

 

Sabina's blogid="teal">, [hippi] Sofia Galagiaid="teal">id="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman"> si [yum] bb Gheoid="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman">id="teal">

Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.id="Verdana">id="purple">id="size1">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Annisia

Cecilico, nu stiu cine ti-a bagat tie prostii in cap. Daca bateai spre 50 de ani te mai intelegeam, dar asa zau ca n-ai nicio scuza. Adicatelea io fusai cam dusa sa mai trag un bebe acum? Deci daca mai vreau unul peste 4 ani inseamna ca m-am dilit de-a binelea sau cum? Lasa vrajeala ca esti foarte tanara si eu chiar te vad cu inca un bibic. Ti-am spus ca ti-ar fi picat la marele fix acum o noua sarcina.



align="right" id="quote2">

Departe de mine gandul ca as fi/ati fi batrane, am spus si ma repet va admir.....recunosc mi-as fi dorit si eu o/un fratior pentru Cristi, dar nu a fost sa fie, iar de la capat pe la dr nuuuuu, am sperat sa se intample, nu s-a intamplat asa ca mergem innainte cu sanatate.
Da, ar fi fost si nu prea momentul ideal pt un bb acum, sunt hotarata sa fac o schimbare si chiar nu as vrea sa ma cotesc...sper doar sa-mi gasesc ceva care sa-mi placa, nu ma arunc cu capul innainte, de regula cantaresc bine orice decizie, pot pleca in 30 de zile sau peste 6luni, daca se iveste plec chiar daca incepe anul urmator scolar....sunt atat de scarbita de sistem....

Cecilia si Cristian Mateiid="red"> (07.09.2007)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kriss, fostul sot nu te sustine cu nimic la cresterea fetitei voastre? Tu parca erai avocat, cum naiba sa castigi doar 5 mil? Fii si tu mai optimista! Cat despre gagicul asta al tau, eu zic sa il trimiti cu capra. Stiu ca iti e greu sa stai singura, dar decat inca o povara mai bine lasa. Gandeste-te ca mancarea, benzina si toalele pe care le cheltui cu el i-ai putea oferi fetitei tale un alt standard de viata sau, si mai frumos, ai mai putea creste un copil cu banii astia. Hihihihi... Pacat ca a fost sa fie asa. Nu te linistesti si tu deloc. Scapi de una si dai de alta.

 

Cecilia, nu spune niciodata NICIODATA. Exerseaza mai des si mai cu spor si poate se leaga ceva. Eu nu mai stiu, zau, ce sa mai zic cu bebeii. Kriss are si nu il poate tine, tu nu-l poti face dar l-ai vrea. La mine e foarte simplu: daca nu ar fi faza cu ingrasatul asta idiot, sigur as face cel putin patru. Fiecare cu piticii lui... Hihihih... La mine e foarte important cum ma simt in pielea mea, iar acum nu ma simt bine deloooocccc. In momentul asta as putea jura ca nu-mi mai trebuie alta sarcina. Nu o voi face, insa, ca probabil voi slabi la loc si imi vor trece bazdacii si ma voi incumeta si la bb3. Apoi probabil ca voi fi suficient de batraioara incat sa nu-mi mai pese atat de mult cum arat si voi vrea si bb4. Habar nu am. Stiu sigur ca asta este singurul motiv pentru care in acest moment nu mai vreau alti copii. Prostii, stiu... Hihihihi...

 

[hippi] ANNISIAid="red">, mami de [rulo] YANIS LUCAid="teal"> si suriorul lui ANDREAS FABIANid="blue">id="size2">id="limegreen">

[avion] Mid="red">iid="blue">cid="limegreen">uid="purple">lid="green"> Yid="orange">aid="red">nid="purple">iid="red">sid="green"> cid="black">rid="orange">eid="blue">sid="purple">tid="teal">eid="green"> mid="red">aid="limegreen">rid="purple">eid="green">id="size1"> [copil] Sid="red">uid="blue">rid="limegreen">iid="purple">oid="green">rid="orange">uid="red">lid="purple"> lid="limegreen">uid="red">iid="green"> Yid="black">aid="orange">nid="blue">iid="purple">sid="teal">id="size1"> [tren]Fabi & Yanid="blue">id="size1">

"Nu-i nimeni drac si nimeni sfânt!

Credinta-i val, iubirea vânt

Si viata fum!"

id="red">id="size1">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In Moldova nu sunt tarifele si clientii din bucuresti sau alte zone.Lucrez singura.poti sa ai 1 sg.client intr-o luna care iti da un avans de 500 lei.am si contract lunar cu o societate.ce vroiam sa zic este ca trebuie sa te misti ca sa ai clienti, caci altfel nu iti bate nimeni la cabinet sau daca stai acasa.Am cabinet in centru vis-a vis de tribunal si nu intra nimeni, decat cei care ma suna in prealabil, recomandari etc.abia de 1 an a inceput sa fie mai bine pt.mine, profesional vorbind.

Nu ma ajuta aproape deloc fostul, plateste mancarea la gradi lunar 200 lei si aia cateodata se duce maica-sa si ii da.asta e, barbatii sunt egoisti.pensia alim. e de 150 lei,ca nu are contract de munca.noroc de fosta soacra care mi-o tine in vacante, cat mai e racita samd si se implica tot timpul cand e nevoie de ceva.mama mea nu se implica decat financiar daca e cazul, nu are rabdare cu copii si mai mult de cateva ore nu sta, insa ea inca lucreaza.

Nu ii cumparam eu haine[:D], spuneam de benzina, ca el avea masina si ca sa ne mai duca incolo incoace plateam benzina.

La mine nu e problema cu ramasul, acum mi-a iesit din prima,a fost singura data si ultima! cand nu ne-am protejat.si am bafta si de sarcini super usoare.Insa e adevarat ca daca nu acum, nu stiu daca voi mai face pasul asta, nu ca sunt batrana(fac 33 anul asta), insa va fi prea mare diferenta si nu stiu daca ma mai incumet sa trec iar prin scutece, plansete samd..dar nu se stie niciodata ce-ti rezerva viitorul.

 


Cristina, mamica deid="Courier New">id="purple"> id="teal">[zana]Alessia Stefana id="Courier New">id="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kriss, fiecare om stie cel mai bine ce ecel mai bine pentru el. Constat ca esti ok cu moralul, ceea ce conteaza foarte mult. Ai grija de pitica ta si implica-te cat poti de multin cariera ta. In felul asta iti vei putea sprijini fetita si te vei simti si tu ok in pielea ta. Restul sunt detalii...

Cat despre barbati, incearca sa fii mai selectiva. Nu toti sunt egoisti. Niciodata nu e bine sa generalizezi. Poate doar totul pleaca dintr-o nesiguranta in tine ca om, ca femeie, ca ceea ce ai tu de oferit. Iubeste-te mai mult, increde-te mai mult in propria persoana, ridica-ti standardele si tinteste mereu mai sus, mai bine, mai mult. Numai respectandu-te pe tine si iubindu-te, vei putea sa primesti aceleasi lucruri in schimb de la un barbat.

Fii tare pentru tine si pentru pustoaica ta. Fii un exemplu pentru ea si poarta-te asa cum ai vrea sa fie si ea intr-o buna zi, pentru ca tu o formezi acum pe ea si o pregatesti pentru mai tarziu. Daca tu suferi sau faci alegeri gresite, s-ar putea sa o faca si ea la randul ei. Avem tendinta de a ne urma parintii sau sa-i avem drept exemple la capitolul asa nu. Fa in asa fel incat sa fii din prima categorie. Hihihihi...

Esti o femeie puternica. Asta e clar. Gandeste-te ca piticuta ta pleaca din start cu un dezavantaj: acela al parintilor despartiti. Stiu cum e, pentru ca eu vad la Yanis asta si sunt convinsa ca il va afecta pentru toata viata faptul ca mami si tati nu mai sunt familia lui. Oricat de prietena as fi si in oricat de bune relatii as ramane cu B, tati lui tot nu mai sta cu el in casa, nu o mai iubeste pe mami si el aruncat de la unul la altul. E greu, cunosc, dar viata te invata si chestii pe care nu te gandeai ca vei fi nevoit sa le stii...

 

[hippi] ANNISIAid="red">, mami de [rulo] YANIS LUCAid="teal"> si suriorul lui ANDREAS FABIANid="blue">id="size2">id="limegreen">

[avion] Mid="red">iid="blue">cid="limegreen">uid="purple">lid="green"> Yid="orange">aid="red">nid="purple">iid="red">sid="green"> cid="black">rid="orange">eid="blue">sid="purple">tid="teal">eid="green"> mid="red">aid="limegreen">rid="purple">eid="green">id="size1"> [copil] Sid="red">uid="blue">rid="limegreen">iid="purple">oid="green">rid="orange">uid="red">lid="purple"> lid="limegreen">uid="red">iid="green"> Yid="black">aid="orange">nid="blue">iid="purple">sid="teal">id="size1"> [tren]Fabi & Yanid="blue">id="size1">

"Nu-i nimeni drac si nimeni sfânt!

Credinta-i val, iubirea vânt

Si viata fum!"

id="red">id="size1">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...