Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

dilatatie pielocaliceala


Recommended Posts

buna,sunt insarcinata in 21 de saptamani,la ultimul eco mi sa zis ca bebele meu are o dilatatie pielocaliceala la ambii rinichi la unu e de 7mm si celalalt de 6,2mm.spunetimi va rog daca vati confruntat cu asa ceva,daca e grav ce tre sa fac.marti o sa ma duc la iasi la un eco 4 d la prof dr onofriescu sa mi zica exact ce si cum.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Am aceiasi problema ca tine .sunt in 27 saptamani si bebe are la ambii rinichi dilatatie pielocaliceala 4mm , restepctiv 6.5 mm .Sincer nu stiu ce sa fac. am fost diagnosticata tot la Iasi , dr.Socolov.Pe net am citit mult si vad ca nu se poate face nimic pana nu se naste bebelusul .As dori sa stiu ce ti-a spus dr.de la iasi, ptr ca stiu ca e cotat bine .Mersi si astept raspuns.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Si bebelusul meu a fost diagnosticat la 21 de saptamani si apoi la fiecare ecografie care a urmat cu pielectazie stanga. S-a nascut acum 3.5 luni si cand avea 3 saptamani am facut o ecografie renala. Dilatatia era de 9 mm (la limita superioara a normalului). Am vazut un chirurg la un spital de copii universitar si ne-a recomandat sa refacem ecografia la 4 luni.Avem programarea pe 20 aprilie. Daca e stabila dilatatia se continua cu supravegherea. Daca a disparut, foarte bine. Si daca e mai rau vom face investigatii suplimentare pentru a gasi cauza (reflux vezico ureteral sau stenaza de ureter). Apoi tratament chirurgical. Va tin la curent dupa ecografia din aprilie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...