Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

tata la 50 de ani (2)


Recommended Posts

Dupa ce am citit subiectl de la prima la ultima pagina... stau si ma întreb... de ce nimeni nu vorbeste de DRAGOSTE? Nu pe asta se bazeaza o relatie de cuplu?... indiferent de vârsta... Nu ca m-as da "cu caramida-n piept" da' atunci când iesim cu bb gaby la plimbare (am iesit cu ea aproape zinic de când avea 5 zile) toata lumea ne spune ca se vede pe fata ei - cae radiaza de fericire (chiar si când face câte o mica isterie de rasfat) - ca este un copil facut cu DRAGOSTE! Nimeni nu spune nimic despre ceea ce simtim pentru ceea ce gândeste si ceea ce ESTE cu adevarat un sot... indiferent de vârsta... Piele - hihi-hi - pai la femei se degradeaza muuuuult mai repede decât la barbati... datorita lipsei unor anumiti hormoni (din cât am citit eu)... pe care nu mai stiu acum sa-i denumesc... Si oricât de fina este - tot praful-si-pulberea se alege de ea daca nu o îngrijesti cu regim alimentar sanatos, creme adecvate si... FERICIRE! Acum întrebarea mea este - daca bineînteles acceptati challenge-ul - de ce va iubiti sotii? Ce admirati si respectati cel mai mult la ei? De ce ati ales sa fiti cu ei?... VARSTA NU CONTEAZA - ci întelepciunea care vine odata cu ea... datorata în primul rând experientelor vietii... stiti cum se spune "pastreaza lectia"... Eu îmi iubesc sotul pentru ca este un OM BUN, TANDRU, BLAND, CALD, o ADORA pe bb Gaby - se joaca cu ea ca si când i-ar fii frate mai mare :-) (asa se juca si tata cu noi... la 55 de ani facea roata tziganului pe pajiste în parc si noi râdeam de ne topeam, se dadea pe sanie pe derdelush cu noi spre marele deliciu al celorlati pariniti care stateau pe margine si faceau galerie :-))... Printre altele l-am convins ca cremele Yves Rocher nu sunt facute numai pt femei :-) asa ca se întretine omul meu :-) Facem un picut de Yoga împreuna, el face si jogging - eu NUUUUUUUUUUUUUU! Si în rest NE IUBIM si ne facem, în 90% dintre cazuri, aceeasi parere despre oameni pe care-i întâlnim... In lnii mari - simtim si gândim la fel! Opnia mea personala - este minunat daca în viata poti sa-ti gasesti "sufletul geaman"... fara sa te uiti la vârsta lui! Multa sanatate si mai ales... multa DRAGOSTE si FERICIRE tuturor celor care au inima curata si lipsita de prejudecati! Nu cu ochii se "judeca"... ci cu "inima"! P.S. Doar ca sa va fac sa zâmbiti :-) Mi-am luat sot frumos pt ca mi-am dorit o fetita... si cum fetitele seamana cu taticii... Si nu este de neglijat ca are si corp frumos (nu tu burta, nu tu sunculite... de invidiat... un fundut tare si rotund... ce n-ash vrea si eu sa fie al meu asa :-)) si sunt perfect satisfacuta de viatza de familie împreuna cu el :-)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 93
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Elise
quote:
depinde cat de tineri fetele ! "gaina batrana ...si morcovu' tanar "!ciorba asta merge la voi?!
[:-)))][:-)))][:-)))] acu' nu e bine ca nu-i gaina batrina, ca asupra legumelor am cazut de acord.... Io nu sint mare gospodina, da' presupun ca e important ca ingredientele sa nu fie expirate...adica trebe sa te uiti bine pe pachet [olala] si in rest... daca le lashi mult sa fiarba...shi adaugi condimentele potrivite... ar trebui sa fie ok. [papica] [flo][flo][flo] sper sa nu servesc acu' vreo supa de roshii, am vrut doar sa fiu impaciuitoare. [:D] [url="http://spaces.msn.com/elisse4u/"]Elise[/url]
nu tre' sa le fierbi nici prea mult ca se fac chisalitza si se duc si vitaminele:-D semnat, sotie de om mai in varsta:-D(decat mine) ...if you know what I mean.(proverb american :-D)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Elise
quote:
nu tre' sa le fierbi nici prea mult ca se fac chisalitza si se duc si vitaminele:-D
[:-)))][:-)))][:-)))] Le lashi la foc mic si nu se devitaminizeaza.... [:p] [url="http://spaces.msn.com/elisse4u/"]Elise[/url]
pai dup-aia se-nmoaie :-D ...if you know what I mean.(proverb american :-D)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

paralutanu am inteles prea bine ce ti se pare grotesc?faptul ca are un copil la 64 de ani?mie un copil mi se pare cel mai minunat lucru din viata !daca avea 16-17 ani era ok? poate ca fiul lui mai mic nu se simte pregatit sa aibe un copil sau nu vrea sa-si asume responsabilitatea unui copil... sa-i transmiti"BABALACULui"toata admiratia mea pt faptul ca a avut curajul sa-si asume responsabilitatea cresterii unui copil!pt ca la 64 de ani e destul de greu sa o iei de la capat..dupa ce ti-ai vazut ceilalti copii ajunsi la maturitate! aaa...pun pariu ca atunci 'cand vb cu babalacul nu-ti exprimi greata ce o ai fata de el ci admiratia! [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/andreea_borcia/my_photos"]ilinca[foto][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tata avea 45 de ani cand m-am nascut eu:)bine,"gaina" era muuult mai tanara,dar nu asta conteaza neaparat in ceea ce vreau eu sa spun aici,ci conteaza ca a fost si este un tata excelent in continuare.stiu ca nu mi-a lipsit nimic niciodata,am avut parte de educatie,grija,afectiune,am fost si suntem prieteni buni.este deschis ,intelege felul in care am evoluat eu,in care au evoluat lucrurile in ziua de azi,nu ma pot plange de nimic.si chiar si ca sot,e poate mult mai deschis la minte decat unul mai tanar,nu e gelos,ba dimpotriva el o incurajeaza pe mama sa se aranjeze sau sa mai iasa din casa cu prietenele ei(nu o controleaza,nu o subjuga asa cum ar fi de asteptat fiindca e mai in varsta si deci ar tb sa fie mai gelos). singurul lucru ce ma intristeaza la el este cand imi spune ca se teme ca nu va apuca sa ma vada mireasa sau sa isi vada nepotii(asa ca treuie fie sa ma apuc eu serios de treaba fie sa pompez domne vitamine la el [alcool]) http://community.webshots.com/user/gabriela_s28
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...