Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

tata la 50 de ani (2)


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 93
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Bine ti-a facut paraluto ca s-a luat de tine! cu atat mai mult cu cat tu nu ai citit nici prima parte nici ce s-a scris pana la tine! Si lamureste-ma si pe mine ce ti se pare gretos in faptul ca un "babalac" in termneii tai (un barbat mai in varsta in ai mei) concepe un copil???? Ce e gretos in asta? te-a pus cumva sa asisti la conceperea lui sau ce? Faptul ca mai are copii nu are nic o relevanta si e problema fiului sau daca face sau nu copii, daca e gay sau nu, daca e bolnav sau nu! Tu ai facut strict referire la acel babalac care are un copil si ce gretos ti se pare acest fapt! Ia un colebil ca-ti mai dau o veste gretoasa: Copiii sotului meu din prima casatorie sunt cu doar 7 ani mai mici decat mine...iar "nepotii mei" deci fiii copiilor sotului meu - asta ca sa-ntelegi- au 7 si 2 ani....si eu ma pregatesc sa fac un plod cu babalacul! gretos, nu? Naspa rau....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...
Salutare.Sa va zic si povestea mea.Cand l-am cunoscut mi-a zis ''am 48 de ani, sunt cam in varsta pt tine '' (asta in situatia in care eu aveam 25 neimpliniti).Si m-am gandit ca omul abereaza, de ce imi zice ca e prea batran pt mine , ca doar nu s-o gandi ca eu as vrea sa fiu vreodata cu el.Intr-adevar, am o gandire foarte matura si niciodata nu am avut un prieten de aceiasi varsta cu mine dar totusi 23 ani diferenta mi se parea enorm.Cu timpul mi-am dat seama cat e de MINUNAT, copilaros si nebunatic, foarte destept si politicos in acelasi timp, ce pot sa zic, plin de calitati.Si uite ca am ajuns sa fim impreuna.Da, de ce sa mint, prima data cand l-am prezentat prietenilor si sefilor mei am simtit un mic gol in stomac,am remarcat politetea excesiva si zambetele sarcastice dar nu pot sa-i condamn, probabil si eu as fi reactionat la fel daca fi fost in situatia lor.Oh, ma simt ca o impocrita, intre prietena mea si logodnicul ei sunt 15 ani diferenta si desi el e un om minunat mereu o bateam la cap ca nu o sa reziste casnicia pt ca el e prea in varsta pt ea, iar acum intre mine si iubitul meu e diferenta si mai mare!! Prima data cand am facut dragoste am observat, intr-adevar, ca nu are pielea unui barbat cu 20 de ani mai tanar, dar m-am obisnuit cu asta f f repede iar acum ii ador textura pielii, corpul, faptul ca stiu ca el e 100% al meu. La inceput nu s-a pus problema copiilor, eu am presupus ca din moment ce are 2 copii mari (21 si 18 )nu mai vrea altii si ma gandeam ca ar fi frumos sa fim intr-o relatie si sa ne bucuram unul de altul pt cat o fi sa dureze, cand mi-o suna ceasul biologic o sa-mi caut barbat tanar cu care sa ma marit si sa fac copii.Da, probabil o sa ma condamnati ca am gandit asa dar pe moment mi-am zis ca vreau sa-mi traiesc clipa, si decat sa fiu singura si nefericita mai bine sa fiu intr-o relatie cu el si sa avem 2-3 ani fantastici impreuna.Bine-nteles, m-am indragostit incet incet dar m-am oprit totusi din a-mi face vise de viitor tocmai din cauza ca presupuneam ca nu vom avea copii impreuna.DAr intr-o zi, in timp ce ne plimbam prin parc am vazut un barbat facand jogging si impingand in acelasi timp un carucior cu un bebe mic in el.Al meu iubit a sarit in sus de bucurie si a zis :''asa o sa fac si eu cand o sa am un nou bebe''.A urmat socul de rigoare, am vorbit, mi-a spus ca el inca mai vrea copii pt la urma urmei asta e scopul vietii iar acum nu ne ramane decat sa urmam pasii necesari : sa ne mutam impreuna, sa ne casatorim si sa facem copii. Problema care totusi imi macina sufletul este cum or sa accepte copiii faptul ca tatal lor o sa fie atat de in varsta,eu tin minte cat de rusine imi era cand venea tatal meu sa ma ia de la scoala (pt ca si el m-a facut cand era mai in varsta) si cum toti copii radeau de mine.Stiu ca acum ma pot uita in urma si rad, nu-mi mai pasa, dar in inima mea de copil erau doar lacrimi.Plus, daca face al doilea copil cand are 60, de exemplu,probabil nu va trai sa-si vada copii casatoriti si la casele lor.Mi se pare ca as fi egoista daca as alege sa fac copii cu el pt ca il iubesc si ca nu m-as gandi la suferinta copiilor mei.Plus, ma gandesc si la el.Daca s-ar casatori cu o femeie mai apropiata de varsta lui o sa fie vazuti ca un cuplu de oameni maturi, daca se insoara cu mine o sa fie vazut ca ''ala mult mai in varsta decat nevasta-sa'', mi se pare ca in loc sa-l intinereasca faptul ca e cu mine si facem copii o sa-i scoata si mai mult in evidenta varsta mai inaintata... Dar in fine,poate am eu prejudicii prea mari, poate ca gandesc mult si prost.Il iubesc si nu l-as schimba cu alt barbat, dar daca ar fi cu 10 ani mai tanar as fi in culmea fericirii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aniela23, eu am 39 de ani si sotul meu 33, deci din acest punct de vedere sunt off topic, dar voiam sa-ti spun ca in ce priveste rusinea unui copil cu un parinte mai in varsta si eu imi faceam griji din punctul meu de vedere, din cauza ca abia acum imi doresc un bebe. Terapeuta mea m-a linistit, spunandu-mi ca un copil se rusineaza de cele mai multe ori doar cu parinti incuiati, iar asta nu tine de varsta; daca parintii sunt oameni deschisi, "moderni" ca sa zic asa, copilul nu va avea motive sa se rusineze.
[flo] Felicia
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url] ************************************************ Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Caroline
Totul e OK daca nu te cheama Irinel Columbeanu, altfel esti babalic, tataie si... alte complimente pe care le gasiti la subiectul cu pricina [:D] adica aici: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76238
Punct ochit, punct lovit [cool] Nina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cunosc un cuplu, concubini, in care el e un batran destul de in varsta(italian) are cam 64-68 ani si culmea desi in Italia are copii mari chiar nepoti, aici in Romania s-a cuplat cu una de 30 si dupa vreo 4 ani i-a turnat si un plod.Va vine sa credeti?Eu nu inteleg cum in strainatate barbatii se tin atat de bine si pot procrea chiar si la varste inaintate, iar in plus sunt si mai energici si vioi.?Or fi responsabile medicamentele care se gasesc pe la ei prin farmacii?Probabil ca da...sau aerul sau lipsa stresului...Cu bine.... chis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by chislauriana
Cunosc un cuplu, concubini, in care el e un batran destul de in varsta(italian) are cam 64-68 ani si culmea desi in Italia are copii mari chiar nepoti, aici in Romania s-a cuplat cu una de 30 si dupa vreo 4 ani i-a turnat si un plod.Va vine sa credeti?Eu nu inteleg cum in strainatate barbatii se tin atat de bine si pot procrea chiar si la varste inaintate, iar in plus sunt si mai energici si vioi.?Or fi responsabile medicamentele care se gasesc pe la ei prin farmacii?Probabil ca da...sau aerul sau lipsa stresului...Cu bine.... chis
Nu cred ca e vorba nici de aer, nici de medicamente, ci de mostenirea genetica a fiecaruia, de varsta sufletului, de credinta in Dumnezeu, de dragoste si de multe altele...pe care unii ca tine probabil ca nu le pot intelege... Sotul meu a trait numai in Romania si a suferit si lipsuri, si i-a fost si greu ( fiu de chiabur, ramas pe drumuri,fara casa, parinti divortati) apoi detinut politic(lupta anticomunista), are 68 ani, ne-am casatorit cand avea 63, avem deja un copil de 5 ani, arata destul de bine(i se dau 50 si ceva de ani). Inca mai poate sa ma iubesasca (fizic), suntem fericiti si multumiti. Este vorba de DRAGOSTE, de credinta ca atunci cand doi oameni se iubesc nu trebuie sa iroseasca aceasta sansa pentru ca intalnirea lor este binecuvantarea lui Dumnezeu, la fel si copilul... Asa ca Aniela lasa prejudecatile si prostiile si bucura-te ca l-ai intalnit si impliniti-va relatia cu un copil, sau doi, care il vor intineri, iti garantez din experienta. Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002) [url="http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/corneliap33/my_photos"]Fotografii[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=94223&whichpage=1"]Ajutati-l pe Emanuel![/url] ________________________ "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu]pe langa voi ! Primul copil l-am facut la 30 de ani ( sotul avea 51 ) iar al doilea la 32 ( sotul 53 ). Dupa ce l-am nascut pe Rares ( primul nostru copil ) l-am intrebat cum se simte ca tata la 51 de ani. Rares e nascut in octombrie. Si el mi-a zis ca e cea mai frumoasa toamna din viata lui.[comoara] Mamica de [baietel] nazdravan Rares si [bebic] Mihnea Good things last forever.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...