Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clopotei de Ian-Feb 2008 (1)


Recommended Posts

La multi ani si din partea noastra tuturor clopoteilor!!!Sa creasca mari si sanatosi!!!!!Ii pupam cu drag pe fiecare in parte!!!!id="red">

 

Gattaid="blue"> eu o voi da pe Sofi la clasa 0, desi va avea 5ani si sapte luni in septembrie, acum la grupa mare fac literele, fac cifrele si descompunere cu acestea, invata sa folosesca semnele < , >, destul de multe chestii pentru grupa mare, ea fiind cea mai mica din grupa, are copilasi in grupa si de 6ani si jumatate, face fata cu brio cerintelor si e mereu laudata de doamnele educatoare, la sah ea si cu o colega de 6 ani sunt laudate de profesor, engleza face si in particular, stie foarte multe cuvinte si are dictie, ma omoara sa o dau la germana a invatat-o taica-su sa numere pana la 10 in germana si cateva cuvinte, dar mi se pare prea mult 2limbi pentru varsta ei.Simt ca daca va mai ramane un an la gradi o tin pe loc, la clasa 0 vor face iar alfabetul, la fel si la clasa I, o sa ajunga la scoala sa nu se duca cu drag pentru ca se plictiseste.

Pe de alta parte Roliid="blue"> are dreptate cu violenta din scoli, mizez pe faptul ca ea e fetita si fetitele mai maricele nu sunt atat de violente precum baieteii, nu este o fire certareata, dar accidente se pot intampla oricand si la gradi( cum am patit-o noi anul trecut) si la scoala.

 

Va pup cu drag pe toate!!!!

 


[*]Madalina & Sofia (01.02.2008)id="size1">[*]id="red">

calea sigura a esecului este sa renunti...id="size1">id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 217
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Roli, acuma depinde si unde e plasata clasa 0 in cadrul scolii, poate Gatta are noroc sa aiba o scoala unde sunt mai separati copiii mici de cei mari.

Eu am auzit de bine de la una din prietenele mele care are copila de 6 ani la scoala.A zis ca e foarte bine, fetitei ii place foarte mult, se lucreaza frumos cu copiii si nu au deloc stres de scolar. Si ei au clasa in alta parte a curtii scolii si nu prea sunt deranjati de cei mari.

Cum ziceam, depinde cum s-au organizat cei de la scoala.

 

RAMONA si RAZVAN-MATEI [cavaler] 09.01.2008id="green">

RAZVANEL MITITELid="red">

Micul print-blog id="brown">

(slideshow)id="navy">

Razvan 3+id="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Buna gagici,

 

Sincer, nici eu nu stiu ce sa fac cu Eva daca s-o dau sau nu la grupa 0. Eu tot sper sa se razgandeasca astia si s-o aduca inapoi la gradi. Ea e dornica sa invete lucruri noi, dar parca la 5,8 ani e cam mica pentru scoala. In plus, de acolo trebuie luata la 12, ma incurca un pic cu programul.

 

Mai am cateva luni sa decid ce voi face.

 

Pupici!

 

Elena, mami de [zana] Eva Maria (14.01.2008) si [copil] Anna Sophia (04.10.2009)

[papica] papa bunid="red">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Buna!

 

Multumim pt urari! [pup]

Duminica o vom serba pe Ioana.

 

La multi ani, si celorlalti sarbatoriti de azi: Mariaid="red"> si David Alexandruid="blue">, Davidid="blue"> si Mihneaid="blue">!

Sa fiti sanatosi si fericiti![s]

 

ALINA [mamica] de [hippi] IOANAid="red"> (11 Ianuarie 2008) + [zana] JUSTINA id="red">(14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!![ruga]

id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau zuzici!

Poate va e dor de cafeluta de dimi [cafea]

 

Intrebare intrebatoare (deja sunt pe langa subiect [alcool] ): testul de evaluare psihologica se da pentru a intra in clasa 0 sau clasa I?(ma refer la copiii care nu au implinit 6 ani pana in sept)

 

 

RAMONA si RAZVAN-MATEI [cavaler] 09.01.2008id="green">

RAZVANEL MITITELid="red">

Micul print-blog id="brown">

(slideshow)id="navy">

Razvan 3+id="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ramonab
Ceau zuzici!Poate va e dor de cafeluta de dimi [cafea]Intrebare intrebatoare (deja sunt pe langa subiect [alcool] ): testul de evaluare psihologica se da pentru a intra in clasa 0 sau clasa I?(ma refer la copiii care nu au implinit 6 ani pana in sept)RAMONA si RAZVAN-MATEI [cavaler] 09.01.2008id="green">RAZVANEL MITITELid="red">Micul print-blog id="brown">AM 1 ANISORid="red"> (slideshow)id="navy">Razvan 3+id="teal">
align="right" id="quote2">Anul trecut s-a dat pentru cei care puteau alege, adica nu aveau varsta implinita. Probabil si anul acesta va fi la fel. Adica noi la 5 + ani va trebui sa dam testul in cazul in care vrem la scoala.************************************************************************Ana-Mariaid="red">id="size2"> [mamica]de Did="red">aid="green">vid="orange">iid="blue">did="limegreen">id="size3">id="Comic Sans MS"> pufosu' (11.01.2008)[copil]id="Comic Sans MS">************************************************************************
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei, recomandare scoala in sectorul 6? [alcool]

Lala, parca tu esti in 6, in afara de 117, ne recomanzi ceva? Am dori sa nu ajungem in zona Dr. Taberei/Militari pt ca nu ne e accesibila.

 

Multu

************************************************************************

Ana-Mariaid="red">id="size2"> [mamica]de Did="red">aid="green">vid="orange">iid="blue">did="limegreen">id="size3">id="Comic Sans MS"> pufosu' (11.01.2008)[copil]id="Comic Sans MS">

**********************************************************************

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele cu clopotei nascuti in ian, care vreti sa-i dati la scoala, v-ati interesat daca se poate?

Azi am vb cu directoarea de la gradi si mi-a zis ca nu au posibilitate sa opteze decat cei nascuti pana in dec.

 

 

Roli mami de Andrei [bonjovi](16 ianuarie 2008) si Marc [cavaler](9 iunie 2006)

 

 

 

Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...