Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bine v-am gasit ,eu sunt Codrutza


Recommended Posts

Buna,sunt mamik si am 2 fetite de 9 si respectiv 7 ani ,superbele mele printese ,rezultate dintr-o relatie de aproape 5 ani ,de un an si 4 luni traiesc o adevarat poveste de dragoste cu barbatul care m-a schimbat si mi-a redat increderea de sine ,si cu care de altfel incerc sa raman insarcinata ,insa am o problema nu pot ramane si nu imi inchipui de ce ,eu rh-ul negativ si el il are pozitiv ,stiu ce implica acest fapt deoarece am avut aceeasi situatie inainte ,si multumesc lui Dumnezeu m fetitele sanatoase precizand ca la prima sarcina nu am facut acele vaccinuri (injectiile cu imunoglobulina Rh),insa dupa ce am nascut-o pe prima fetita am primit un vaccin de la d-na doctor pediatru care de altfel mi-a spus ca voi putea sa mai fac inca un copil sanatos . Am inceput de luna trecuta tratament cu omifin (clostilbegyt) pentru inducerea ovulatiei, acum astept doamne ajuta , sper insa sa nu maiam inca un capat si sa fiu racita(anexita) asta mi-ar pune capat desi mi-ar da rezultatul intrebarii : De ce nu raman insarcinata ?/??? As vrea sa stiu ce parere aveti despre situatia mea si daca aveti si alte sfaturi in leg in afara de cel cum ca trebuie sa merg la control ca asta stiu :P .Multumesc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Bine ai venit, codrutza26![flo] Sa iti traiasca printesele![flo] In legatura cu problema pe care o intampini, iata linkul unde gasesti fete care se confrunta cu aceeasi situatie, gata sa iti acorde un sfat:http://forum.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=16&nm=Asteptand-o-minune-in-viata-noastra succes![:)] giulia si alex-raoul (22.09.2002) "Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mersi![flo] giulia si alex-raoul (22.09.2002) "Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

codrutza nu cred ca rh ar fi un impedimet in a ramne insarcinata , trebuie doar sa fi atenta in timpul sarcinii la anticorpii care se pot dezvolta , si eu am rh negativ , dar din fericire si sotul meu il are negativ . Pot sa iti spun ca am o colega de servici care are rh negativ si sotul pozitiv si a facut anticorpi la toate sarcinile , tin sa te anunt are 4 copii si toti sunt sanatori asa ca se poate bafta !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pentru recomandare , si as vrea sa mai adaug ceva ,eu am si doua intreruperi de sarcina si cand am fost la control ultima oara mi-a spus doamna doc ca am ovare polichistite dar ca ce am eu in cazul in care raman insarcinata se curata .....ideea rea este ca nu am ramas incerc de 1 an si 4 luni si nimica [bang][bang][bang][bang][bang]deci nu stiu ce sa zic ... am inceput tratament cu clostilbegyt am inceput din a treia zi de CM primele 5 zile cate o pastila si urmatoarele 5 cate 2 .... sper sa se lipeasca ceva daca nu continui trataentul ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna , clostilbegytul se administreaza si pentru a determina crestera foliculului ,si eu am facut tratament cu el pentru inseminare , doctorul mi-i la dat pentru a fi sigur ca am ovulatie si ca folicolul format se matureaza , am urmat si foliculometrie ( masurarea periodica a foliculilor ) ... dar din pacate nu nuami eu am probleme , sotului tau i-ai facut investigatii , mai nou cam 50 % din cazurile de infertilitate la cupluri sunt de vina si partenerii. Dca vrei sa fi sigura ca la tine nu sunt alte probleme deact ovarele polischistice poti sa faci o serie de investigatii care sa-ti elimine orice dubiu : analize hormonale LH, FSH, TSH , estradiol , prolactina - hormonii , verificarea trompelor daca sunt permitive si [gica] se pot intalni cu ovulul tau , ovarele polichistice la fel se pot rezolva , deci dupa ce elimini tot poti sa te indrepti si asupra partenerului .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, el din fericire nu are nimic tinand cont ca are 2 copii din o casnicie anticipata ...de altfel ca si mine .....inafara analizelor ma obsedeaza ideea aia din batrani "poate nu sunteti compatibili" [:-@][:-@][:-@][:-@][:-@] [bang] sarutmana mult pentru sfaturi ...tin cont de asta foarte mult [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...