Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Aradence DC (170)


Recommended Posts

Moni, pai pune-te tu pe locul cu pricina. s-ar putea sa-ti fac eu rost de o pereche de role. Maine aflu raspunsul.

 

Cu inotul sta treaba cam asa. E concurs interscolar cu probe distractive. Participa de la fiecare scoala 2 parinti, 2 profesori,l 2-3 copii din ciclul primar si 2-3 de la gimnaziu. La inot sunt probe cu mingea, sa impingi o barca cu copilul in ea, sa cauti o minge pe fundul bazinului, sa stingi o lumanare tragand cu pistolul cu apa, sa inoti bagat intr-un colac imens .....id="teal">

 

Daria- 29.01.1999id="size2">id="purple">id="Verdana">;Alex - 07.02.2003id="Verdana">id="blue">id="size2">;Matia - 31.10.2006id="Verdana">id="blue">id="size2">;Victor -28.03.2008id="blue"> Ilinca- 18.04.2011id="size2">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Somleac
Moni, pai pune-te tu pe locul cu pricina. s-ar putea sa-ti fac eu rost de o pereche de role. Maine aflu raspunsul.Cu inotul sta treaba cam asa. E concurs interscolar cu probe distractive. Participa de la fiecare scoala 2 parinti, 2 profesori,l 2-3 copii din ciclul primar si 2-3 de la gimnaziu. La inot sunt probe cu mingea, sa impingi o barca cu copilul in ea, sa cauti o minge pe fundul bazinului, sa stingi o lumanare tragand cu pistolul cu apa, sa inoti bagat intr-un colac imens .....id="teal">Daria- 29.01.1999id="size2">id="purple">id="Verdana">;Alex - 07.02.2003id="Verdana">id="blue">id="size2">;Matia - 31.10.2006id="Verdana">id="blue">id="size2">;Victor -28.03.2008id="blue"> Ilinca- 18.04.2011id="size2">id="purple">
align="right" id="quote2">Woooow esti tare daca te bagi la asa ceva [pk]Diana mea cam asa inoata acum: http://www.dropshots.com/DIATUD2012#date/2012-03-18/13:05:02 In afara de bras cu capul afara din apa,ce-am invatat-o eu (ca atata stiu [:I]),restul a invatat singura,asa c-a vazut pe unul-altul inotand la bazin ... Se scufuda si ea la greu,ba chiar ma enerva ca tot in zona adanca se scufunda cica sa atinga fundul.Io n-am bagat neam capul pe sub apa [:I] Acum ar fi pregatita sa mearga si la performanta la polivalenta,atata ca zicea ca nu vrea ca-s "domni" [:-@] adica ea vrea femeie nu barbati.Oare o fi terminat Daria cea draguta cu CIC-ul? Dar oricum acolo cred ca e pe varste,oare ce profesor o fi la grupa de 6-7 ani,are careva vreo idee?In legatura cu scaunul ala ... chiar reusind sa ma asez eu pe scaunul ala,cum naiba sa mananc cu ei agatati de mine si urland ? [bang] Ii subestimezi de ce-s in stare [bang] Singura idee ce mi-a venit a fost sa le zic ca niciunul nu-i locul nimanui, ci a celui ce-l ocupa primu,asa macar vin mai repede cand sunt chemati la masa.Dar daca vin si se aseaza nu inseamna ca si mananca [bang] Numai imi f.. mine nervii sa nu-mi pice bine mancarea [bang][:D]IOANA fain ca-s asa iubitori[8D].Si ai mei sunt si iubitori si se joaca si frumos,dar invariabil tot la circ ajung.Nu-i prea tine f.mult nici o stare nici alta [alcool] Nici Dianei nu-i cam place sa piarda - deocamdata cu noi joaca,Tudoe e prea mic.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, tare scumpi sunt copilasii tai! [olala]

Faina faza cu "il stiu pe tip". [:-)))]

 

Moni, Tudor e o figuraaaa, doamne ce scump ii! [pk] [:-)))]

Ce bine inoata Diana!

Frumos nume ati ales pt. nepotica.

Si la gradi a fost cam "altfel" saptamana asta, cel putin la noi asa a fost.

 

Vesti despre varu-meu, nu chiar bune...luni l-au internat si marti l-au externat. Tumora s-a extins foarte mult, are probleme locomotorii deja...dr. a zis ca nu-l poate opera, adica sa-i i-a banii si peste 2 luni sa vina inapoi. I-a dat un tratament pana dupa Pasti si apoi sa mearga la control. Poate il opereaza atunci, sa vada cum evolueaza... A zis ca ii pare tare rau si nici nu stie de cati ani nu a refuzat un pacient (sa-l opereze).

Eu ma gandesc ca e ff grav si nu stiu daca se mai poate face sau daca mai are rost operatia. Cred ca a pierdut f mult timp si in cazuri din astea si 1 luna conteaza.[bang]id="purple">

 


Alinaid="purple"> [vampa] cu id="Trebuchet MS"> Adelinaid="Trebuchet MS">id="red"> [8**](31.08.2006id="Times New Roman">) & id="navy">Dragosid="blue">id="Trebuchet MS"> [bonjovi](11.04.2002id="Times New Roman">) id="navy">id="blue"> poze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina imi pare rau pentru varul tau.

Ioana nu am fost la avizier, ca nu am avut timp, dar am mai vorbit cu o tipa care are fetita in grupa cu Ioana la gradi si mi-a zis ca Ioana e pe lista. A zis ca in seria asta a luat doar 18 copii, deci cu 18 cei din circumscriptie sunt 36, Asa ca pana la 75 mai este... Mi-a mai zis ca sun 68 de copii inscrisi la pregatitoare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata.

ALINA imi pare rau de vestile proaste.Eu chiar nu inteleg [bang] Pai daca zici ca stau asa bine cu banii cum de s-a lasat asa stiind ca dupa doua operatii tot nu s-a scos tot? Ar fi trebuit sa faca f. des RMN,doar era clar ca iar va creste! Chiar daca nu i-ar fi dat medicul asa des bilet de trimitere,sa-l coste "doar" 2 mil RMN-ul,banuiesc ca 7 mil nu era o problema pentru ei ... Asta ca sa nu mai zic ca putea cere mai demult mai multe opinii.Sper totusi sa functioneze tratamentul ala si sa-l poata opera.

 

Mai voi ce stiti,e posibil sa te apuce asa din senin alergia la varsta asta ,daca n-ai avut asa ceva? Ca mi-a picat fisa aseara: mi se pare cam dubios ca de vreo saptamana imi curge toata ziulica nasul si mai si stranut din cand in cand.Si cam de pe-atunci au inflorit pomii! Chiar asa coincidenta?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui monica70
Buna dimineata.ALINA imi pare rau de vestile proaste.Eu chiar nu inteleg [bang] Pai daca zici ca stau asa bine cu banii cum de s-a lasat asa stiind ca dupa doua operatii tot nu s-a scos tot? Ar fi trebuit sa faca f. des RMN,doar era clar ca iar va creste! Chiar daca nu i-ar fi dat medicul asa des bilet de trimitere,sa-l coste "doar" 2 mil RMN-ul,banuiesc ca 7 mil nu era o problema pentru ei ... Asta ca sa nu mai zic ca putea cere mai demult mai multe opinii.Sper totusi sa functioneze tratamentul ala si sa-l poata opera.Mai voi ce stiti,e posibil sa te apuce asa din senin alergia la varsta asta ,daca n-ai avut asa ceva? Ca mi-a picat fisa aseara: mi se pare cam dubios ca de vreo saptamana imi curge toata ziulica nasul si mai si stranut din cand in cand.Si cam de pe-atunci au inflorit pomii! Chiar asa coincidenta?
align="right" id="quote2">Moni, si-a facut RMN si tot pe bani fara bilet de trimitere ca nu erau locuri cand vroia el. In primul an a facut la 3 luni. Prima recidiva a fost chiar dupa 3 luni de la operatie ca nici tratament citostatic corect nu a facut (nu mai zic din vina cui [bang]) dupa prima operatie. In octombrie cand a facut ultimul RMN nu mai facuse de 6 luni, atunci s-a vazut ca a recidivat tumora si din octombrie pana luna trecuta a evoluat foarte mult, a avut evolutie rapida. Dr. de la Szeged vazuse ultimul RMN din octombrie si acum au dus si cel de luna trecuta facut la Neuromed Tm.Lui nu i-au spus niciodata adevarul, cum sta treaba exact, nici acum nu stie. Nu ma intreba de ce ca nu stiu si nu inteleg nici eu. [bang]Am mai spus si repet[:I], ei au avut incredere in ce le-au spus medicii de la TM si cica le-au spus de la prima operatie ca tumora tot va recidiva pana nu va mai fi operabila (cum e in prezent). El nu stia detalii, parintii nu stiau nici ei ca-i asa grav, singura care stia era nevasta-sa si care insista mereu sa mearga numai la TM. Sper ca am fost coerenta ca a grabesc tare sa plec de la lucru.id="purple">
Alinaid="purple"> [vampa] cu id="Trebuchet MS"> Adelinaid="Trebuchet MS">id="red"> [8**](31.08.2006id="Times New Roman">) & id="navy">Dragosid="blue">id="Trebuchet MS"> [bonjovi](11.04.2002id="Times New Roman">) id="navy">id="blue"> poze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hey, ce faceti?

Moni, a nascut cumnata?

 

Noi am fost la ziua unei fetite azi dupa masa (Alexia, pt. fetele care o cunosc de la ziua pruncilor mei) la Gemi si maine la amiaza mergem la ziua baietelului prietenilor de la Cicir.[bis]

De luni sunt in concediu, dar voi avea o saptamana "super" la smotru.[curat] [bang] O sa am un spor cu pruncii acasa...[bang] [:)]

De Pasti mergem la Bihor, bineinteles.[:)]id="purple">

 


Alinaid="purple"> [vampa] cu id="Trebuchet MS"> Adelinaid="Trebuchet MS">id="red"> [8**](31.08.2006id="Times New Roman">) & id="navy">Dragosid="blue">id="Trebuchet MS"> [bonjovi](11.04.2002id="Times New Roman">) id="navy">id="blue"> poze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui monica70
ALINA n-a nascut inca.Asteptam ...Legat de varul tau,ce sa mai zic.Mi se parea normal ca el sa stie detaliile ,altfel gestiona situatia cred.
align="right" id="quote2">Si eu sunt de aceeasi parere.El "asteapta" sa-l opereze dupa Pasti. [:(] Dr.-ul a fost sincer cu ei si le-a spus ca nu poate sa le i-a atatia bani si dupa 2 luni sa vina iar sau chiar sa moara pe masa de operatie.[q]Clar ca-i f grav si cine stie cat s-a extins tumora, cred ca v-am zis ca are si probleme locomotorii in ultimul timp.id="purple">
Alinaid="purple"> [vampa] cu id="Trebuchet MS"> Adelinaid="Trebuchet MS">id="red"> [8**](31.08.2006id="Times New Roman">) & id="navy">Dragosid="blue">id="Trebuchet MS"> [bonjovi](11.04.2002id="Times New Roman">) id="navy">id="blue"> poze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...