Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Scolari de Iulie - August 2004 * (93)


Recommended Posts

F. tare Luca!!!![pk] Kim,n-am inteles io bine sau tu te dai o seara da una nu cu Glycol?ca io m-a dau in fiecare seara de la inceput[:I].Am inteles ca pe prospect scrie o seara da una nu,dar n-am citit ca maica-mea nu mi-a adus crema in cutie,numai tuburile...si pe alea nu scrie cum sa ma dau.Dar si la Mirela am citit ca s-a dat seara de seara,cica daca nu te ustura si nu te inrosesti,poti sa te dai in fiecare seara.Mai am trei saptamani si pot sa incep cu mediu...dar eu o sa ma dau lunea...ca stau in casa...ptr. ca daca am iesiri,le am in we,cu prieteni,vizite etc.Desi am citit ca la 30% nu e nimic deosebit,poti sa iesi si a doua zi cu nitel fond de ten pe fata...de stat in casa stai la 70%...dar nu ajung eu acolo prea curand.[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Da,eu m-am dat de la inceput in fiecare seara[:I].Am sa comand numai glycol,mirela spune ca 20% Bha e agresiv si apoi te descuamezi rau,si usuca fata si ca e recomandat in acneea chistica,buboaie de alea sub piele.De alea avea Serban...era plin saracu..pe frunte si pe pometi,tample...unul linga altul...am incercat creme cu peroxid,cu pantoten...cu ce naiba...n-am incercat...pina am dat de glycol...l-am dat numai pe portiunile afectate...ca am zis ca e prea mult ptr. varsta lui sa-l dau pe toata fata.Am sa incerc insa acum numai pe nas cu glycol ca are puncte negre,daca nu le dovedesc al dau cu Bha pe nas...tre sa caut ceva cu 5%concentratie si un ph mic...ca sa fie eficient.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata dragelor Ioana, waw ce faza cu doamna Mariei. mi-ar fi fost tare rusine, ce parinti.... :(( Daria, am un chanel primit acum, am noroc cu sora-mea.. dar in rest ce zice Kim, Clinique total turnaround sau all about eyes. Robi, nu stiu nimic de macadamia, am vazut si eu pe driedfruits ca au gramada din astea.... dar nu prea am intentie sa le folosesc. m-a convins Kim sa imi iau si eu acidul glicolic, sa vad ce rezultate oi avea, nu imediate, ci la urmatoarea explozie hormonala Alice, la naiba, iar e perioada migrenelor? ca si eu am fost lovita ieri.. :( sper sa treaca!!! Cori, ptr Mara ia o crema cu acid salicilic. si eu stiu de el de mult timp, de la un fost sef care a lucrat vreo 20 de ani in industria cosmetica si imi aducea, facute de el [:)]. vichy are o gama cu acid salicilic si mai sunt si altele bune. daca vrei detalii iti mai scriu. o zi frumoasa sa aveti dragele mele! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Kim, azi aveti examenul? [pup] Roxi, multumesc de raspuns, o sa iau deocamdata ulei de Argan, eu chiar am o problema, de la functionarea defectuoasa a tiroidei mi se usuca ingrozitor pielea, de aceea trebuie sa intervin urgent :( Am facut si o prostie, am primit un set Vichy la Craciun si am inceput sa folosesc cremele pana am realizat ca mi se descuameaza pielea de pe fata pentru ca era pentru ten gras... Ema, la fel, multumesc de sfaturi! Cristal, am cazut jos ieri la faza cu bonul de la bratara...Chiar, cum ar fi fost sa nu o primesti?? [:D] Ioana, ce doamna draguta! dar ce parinti :( Eu nu stiu ce sa fac cu Matei, cred intr-adevar ca are ceva cu el, dar la partea cu invatatura pare a fi corecta. Acum din FB nu iese Matei, se vede cu ochiul liber progresul la scris, la mate nu are probleme, dar in continuare mi se pare ca il "vaneaza" si ii taxeaza orice respiratie ca si act de indisciplina... va pup si va rog sa va ganditi la mine, sunt cu stresul la cote maxime pana marti, cand am o sedinta care ma face sa nu dorm de ceva timp :( [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielab_ro/my_photos"]poze[/url] [url="[url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36243"]Povestea nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello ce friiig e afara, brrrr deci sunteti puse pe fapte mari cu infrumusetarea...ar trebui sa ma gandesc serios si eu la ceva de genul asta, ca nu vreau sa dau exemplu prost copiilor fiind neingrijita, nu? sa va treaca migrenele, Doamne, eu am avut 4 zile de ele, am fost la pamant, nici nu cred ca-si poate imagina cineva cat de obositor e sa te sacaie capul non-stop, sa te trezesti dimineata si sa-ti dai seama ca inca nu ti-a trecut, nu-ti vine sa e dai jos din pat, daramite sa mai si faci ceva :( Alice, ma bucur ca ti-a placut reteta mea de prajitura cu branza si stafide, o facem des, ba cu branza, ba cu mere, sa fie ceva dulce in casa de rontait Sa avem o zi buna, weekend linistit, soare si sanatate la maxim!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, scriu rapid ca am un sef turbat ... ala de 85 de ani de se plange de n are bani, dar mai cumpara oleaca de teren, a mai cumparat iar camioane :D asta asa ca nu cumva sa vrem marire de salar, ultima fu` in 2007 :D asa ca mi vine sa l strang efectiv de gat. Deci io am o piele grasa si nasoala, ma dau in fiecare seara cu glyco si nu ma ustura deloc. Ma gandeam la ceva in jurul ochilor ca mi au aparut si mie ridurile alea fine :-) si poate incep si eu sa fiu doamna serioasa si sa ma dau cu ceva bun :D Am fost pe la scoala azi, Giulik nu se dezminte iar, are vesnic 2-3 copii care ii cara geanta, ii muta scaunul, ii pun geaca pe cuier :((( Sunt prin zona, va pupez, o zi fara migrene tuturor [flo] Rob, succes [flo] _______________________________________________
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut.Mey eu va compatimesc cu migrenele,cumplite erau si ale mele.Barbata-meu a fost internat intr-o clinica privata speciala ptr. migrene,dupa trei luni s-o intors vindecat.cica l-au pus la regim drastic,mancare cat sa nu moara de foame si Migra3.A venit acasa cu mai multe cutii de astea si mi-am bagat si eu nasu-n ele,si bine am facut. Roxana,ce chanel?Parca-s fi o baba,toate tre sa le stiu io![:D].eu am de la chanel sublimage eye din gama precision...in traducere romaneasca...apa de ploaie[:D]!La cat costa puteau sa mai bage si ei ceva de mutat vreun rid din loc... In alta ordine de idei,cand e Pastele?ca habar n-am...si cand e vacanta de pasti in ro?Si nu stiu ce naiba sa pun azi in blide la populatie!sunt in pana culinara la ora asta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mara se trateaza de puncte de grasime singura cu d-astea http://www.visiblyclear.se/ care contin si BHA printre altele. slava domnului ca nu are acnee, dar punctele negre nu au nici un chef sa dispara, in schimb banii ei se duc pe astea luna de luna :( asa ca trecem la metode mai agresive, masca cu aspirina[:D] eftin si ieficient!! vad ca toti suedezii acneici o lauda, e prezenta in toate blogurile adolescentine... sigur ca e si un pic de acid acetic acolo da cica merge ca focu [:D] madam Yagmur bine-ti sade, un mail nu mi-ai scrie si mie da p-aici ai vreme sa te bagi in seama, las ca vezi tu [:-@]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza[flo][pup] Cristalina am admirat-o ieri pe Ioana in poze si in filmuletz[olala] mi-a placut tare mult[pup] Kim [majoreta]hai ca mai este putin si scapati de examen si revine si Luka acasa[pk]este supertare cu raspunsurile,pe faza si la obiect[olala] Daria deci mie imi place de Giulik la maxim este o fata descurcareatza [olala][pk] Ema pashtele pica pe 15 aprilie, copii au vacanta o saptamana inainte si una dupa....eu cand raman in pana de idei si timp pentru mancare prestez paste...chinezesti din orez sau italienesti[:D] Ieri mandra a primit flori,prajituri si martisoare de la cativa colegi...aseara avea o dilema,de ce colegul ei de banca T nu i-a dat nimic...si tot ea si-a raspuns "pentru ca este economist!"[pk][:D] [url="http://www.dropshots.com/emig"]filmuletze[/url],[url="http://www.youtube.com/profile?user=gorodika"]filmulete noi[/url],[url="http://s204.photobucket.com/albums/bb312/gorodeii/"]gorodeii[/url],[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=79365"]aripile mele[/url], [url="http://s237.photobucket.com/albums/ff27/gorodica/"]gorodeii noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...