Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cu dragoste din Iasi (104)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 175
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ioana: multumim pt. recomandare [flo]

 

Paula: multumesc pt. explicatie [flo]

Uitasem sa scriu in mesajul anterior, referitor la banii dati pe medicamente si consultatii. Tratamentul naturist ne-a costat mult mai putin decat dadeam pe alopate in farmacie. Sa nu mai spun ca de la antibioticul alopat, chiar daca foloseam probiotic, se deregla flora si aveam alta "distractie".

 

Gabriela: felicitari juniorului.

Nu stiu despre ce este vorba dar presupun ca este important.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am amintit ceva: in momentul cand am ajuns la dr. Moscaliuc aveam in buzunar 2 (doua) doze de antibiotic pentru baiat, cica gatul ii era asa nasol in momentul ala, amigdalele atat de inflamate incat ne-a fost recomandata o doza-soc, de 10 zile,(nu-mi mai amintesc ce anume, au trecut ceva ani de atunci). Si se uita doctorul in gatul pruncului, si se uita la noi (eram disperati, din nou antibiotic!!!) si ne spune ca nici vorba, punctele acelea nu sunt puroi... Il unge cu ceva in gat (o solutie preparata acolo, in spital), si ne da si pentru acasa o sticluta, sa-l ungem, si ne recomanda sa venim la el cand mai este racit, sa-l vada... Sa va mai spun a in trei zile nu mai avea nimic,iar noi eram gata sa-i dam 10 zile de antibiotic, pe un sistem imunitar deja distrus?

Si sa va mai spun ca la al doilea copil mi-am invatat lectia, nu am mai sarit ca arsa sa-l duc la medic, l-am lasat si 3-4 zile cu febra si s-a refacut dupa aceea. asa se face ca in aproape 5 ani a luat o singura data antbiotic, in timp ce fratele mai mare, pana la aceeasi varsta, o-ho-ho, facuse si injectii...

 

Numai bine,

Ioana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, multumesc mult pentru recomandari1[flo] Mi-a mai recomandat cineva un medic din Sf. Maria care cica ar merge si pe naturiste, inainte de a sari cu antibioticul.

Am fost azi si la vestita dr. prof. univ. Rugina, mare dezamagire...mai cautam, o sa gasim si un dr pe sufletul nostru in tot Iasul asta..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana si Darria, multumim mult de felicitari. Intr-adevar sunt foarte incantata si eu si el ca a reusit si mai ales ca a luat premiul I. Sper sa faca fata de acum incolo, ca am inteles ca de acum incepe greul, adica din a V-a. Sa stii ca mai e de felicitat si acvi cu baiatul reusit la Racovitza, un liceu la fel de bun ca si Nationalul.

 

Medic pediatru bun este dna. Dr. Barbacariu, este medicul nostru de familie, de formatie pediatru.

 

Pupici si sanatate la toata lumea,

 

Gabriela si baietii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...