Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vopsea par potrivita pt par inchis


Recommended Posts

Ma tot chinui de cateva luni sa gasesc o vopsea care pe parul meu saten inchis sa iasa nuanta de pe cutie, nu sa mi-l inchida si mai si. Imi doream o culoare gen ciocolata calda si am incercat intai de la L'oreal exact nuanta cioc calda. Rezultatul - nu s-a observat nici o diferenta, iar cele cateva fire albe pe care ;le am nu prea s-au acoperit, cel mult cu o nuanta deschisa de saten Sa nu va plictisesc, am incercat si garnier simplu si palette spuma si ma enrevez sa vad ca parul meu se inchise si mai si.. acum e aproape negru si luasem de la Palette o nuanta de satne spre roscat, dar nici urma de roscat pe parul meu Si am urmat intocmai instructiunile si timpul de aplicare.. Va rog frumos, poate ma ajutati din experientele voastre! Multumesc [mamica] de [fetita] [9cer]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Si eu sunt interesata - am patit la fel ultima data cu "ciocolata calda" care a iesit ca o ciocolata neagra. Cred ca trebuie mers prima data la coafor (pt ca ele stiu si probabil folosesc un oxidant mai puternic ca sa decoloreze parul si sa prinda culaorea bine) si evetual revopsirile sa le facem acasa (asta daca nu ies radacinile prea inchise). Cand o sa am bani [8D] asa o sa fac. Mamica de Iulia Eleni(06.02.2004) si Yannis Victor (09.04.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aceeasi pb o am si eu: vreau saten cald si iese de cele mai multe ori o negreala. ce pot spune cu certitudine: vopselurile fara amoniac au toate nuanta aceea negricioasa. eu am ajuns sa folosesc blond inchis (nr 6.), desi nuanta mea naturala e pe la 4.5 conform cataloagelor - se apropie cel mai mult de ce imi doresc. dar variantele fara amoniac nu rezista si nici nu acopera firele albe in totalitate. ce mi-a reusit a fost sa folosesc o culoare permanenta mult mai deschisa (nr. 6 si ceva) doar cu jumatatea cantitatii de oxidant (altel s-ar fi deschis mult prea tare nuanta).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

din cate stiam, pe majoritatea cutiilor de vopsea sunt exemplificate nuantele de culoare pe care le vei obtine in functie de culoarea naturala a parului. asadar, nu va bazati pe culoarea esantionului de par din catalog sau de nuanta de pe cutie, ca nu va iese chiar asa. pentru obtinerea unor nuante mai deschise decat culoarea naturala a parului este necesara efectuarea unei decolorari (decapaj) inainte de vopsirea propriu-zisa. Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 ) "Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sau puteti incerca un oxidant mai puternic, ex de 9% giulia si alex-raoul (22.09.2002) "Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste." <object type="application/x-shockwave-flash" style="width:728px; height:90px;" data="http://www.pentruviata.com/resurse/promovare/banner2.swf"><param name="movie" value="http://www.pentruviata.com/resurse/promovare/banner2.swf" /></object>
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
Exista la L'Oreal doua nuante de saten deschis speciale pt. parul inchis, "lightening" scrie pe ele. Am incercat una dintre ele si am fost destul de multumita, desi s-a dus culoarea destul de repede. Acum folosesc caramel, de la Wella, si chiar imi iese o culoare frumoasa, un saten deschis cu o nuanta usoara de roscat. mamica de cavaler Radu 11.09.2002 si printesa Stefi 09.08.2010
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...