Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 28
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Christel
Salutare, Fetele vreau sa va cer o parere: Cum vi se par parfumurile 1)L`Instant de Guerlain si 2)L`Instant Magic tot de la Guerlain? Eu am mirosit la cineva L`Instant magic si mi s-a parut divin si am zis ca mi-l doresc, fapt pentru care sotul meu mi l-a comandat de 8 martie. Problema e ca a sosit abia acum ca nu-l aveau pe stoc atunci, dar acum am vazut ca de fapt mi-au trimis nu Magic ci L`Instant si nu stiu sa-l pastrez sau sa-l returnez? Sticla n-am desfacut-o. Voi ce spuneti, merita sa-l pastrez miroase la fel de bine ca celalalt? E si sticla de 80ml.
Comparate L`Instant clasic e mai dulce, datorita notei de miere care domina peste restul notelor florale. In L`Instant Magic se poate simti ceva din primul, insa accentul e pus pe violete, note pudrate, mosc si multa migdala, asadar Lìnstant e un floral dulce , iar L`Instant Magic e mai pudrat si usor gurmand datorita migdalei. L`Instant e diurn, Magic e nocturn, eu am Magic si de obicei il aplic seara, am scris asta si in review pe Fragrantica, are un miros usor terapeutic, bun de dormit. Daca ai primit L`Instant, cred totusi ca-ti va placea mult, pastreaza-l [:)]. mamica de Mara Roselyn (18.06.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Ce liniste pe-aici... Niciun parfum, nimic? Ceva nou, de Pasti? (stiti ca la noi, in Ardeal, in a doua zi de Pasti, luni, mergem "la stropit"[:D] Sa va pregatiti, ca vin [8D]). Eu am scos din dulap parfumurile de primavara... am terminat ultima sticla (mai avea cativa mililitri) de D&G Light blue (deh, din tinerete...) si am trecut la Naturelle-ul de la Yves Rocher, alternativ cu colectia de mini-alegorii de la Guerlain, luata din aeroportul din Madrid in martie[:D]. N-ma mai incercat nimic nou, nici n-am mai fost in parfumerie de vreo luna jumate... astept vremuri mai bune[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mihaeladm
geniest, cum este noul Alien? http://www.fragrantica.com/perfume/Thierry-Mugler/Alien-Aqua-Chic-14221.html Mihaela
Ahhh....noul alien...e sare pe rana, asa este...l-am cautat de am innebunit in toate sephorele si printemps-urile din Paris. Se uitau vanzatoarele la mine ca la extraterestru, la propriu. Una singura in galerii mi-a zis ca stie despre ce vorbesc, dar nu intelege de ce sunt toate revistele pline de reclama la el, iar el nu exista pe piata [bang]...si sa incerc in strainatate [:D]....ceea ce cred ca o sa si fac....ma duc la kendra ca am mai mari sanse sa-l gasesc decat in galeriile LaFayette... Of..sunt tare dezamagita, daca-l reperati pe undeva, va rog mult de tot sa anuntati.. In rest m-am re-cadorisit cu setul travel de alien clasic plus crema de corp, care e, din nou, bestiala... Am mirosit mirroir-urile lui Mugler - mi-au placut toate, insa nu si preturile :-( Asta e...mai am de asteptat noul Alien... [pup] toate fetele dragute de aici...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce vremuri...am si uitat de ele[:)] si cu ce parfumuri eram stropita, asta in urma cu mai bine de 20 de ani...nu stiam cum sa ajung mai repede la dus. manu, iar ai fost in Mexic, dar de data aceasta cu escala la Madrid?[;)] cand spui "vremuri mai bune" te referi la Douglas din Budapesta???[^] geniest, nu ne-ai spus ca pleci la Paris, stiu motivul, ti-a fost frica ca primesti o lista lunga de mirosit pt noi[doh] eu folosesc cel mai mult Hypnotic Poison Elixir. Am o lista cu mostre pe care vreau sa le comand, dar am tot amanat. Mereu gasesc o haina vintage si nu pot sa nu ii ofer adapost intr-un sifonier[:I]
Citat:
citat din mesajul lui manumanu
Ce liniste pe-aici... Niciun parfum, nimic? Ceva nou, de Pasti? (stiti ca la noi, in Ardeal, in a doua zi de Pasti, luni, mergem "la stropit"[:D] Sa va pregatiti, ca vin [8D]). Eu am scos din dulap parfumurile de primavara... am terminat ultima sticla (mai avea cativa mililitri) de D&G Light blue (deh, din tinerete...) si am trecut la Naturelle-ul de la Yves Rocher, alternativ cu colectia de mini-alegorii de la Guerlain, luata din aeroportul din Madrid in martie[:D]. N-ma mai incercat nimic nou, nici n-am mai fost in parfumerie de vreo luna jumate... astept vremuri mai bune[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar asa...va mai amintiti ce parfumuri erau "la moda" acu' 20 si ceva de ani ??? Eu stiu ca imi placea f tare unul din deodorantele FARMEC, mai puteam cumpara Athos...pare-mi-se.. Impulse-ul, Fa-ul, OBE (parca era ceva in sensul asta) erau pentru zile mari, ca erau pe sub mana. Chiar astazi am aterizat intr-o Sephora de pe meleaguri dambovitene si.....[am][am]....minune....Aqua Chic la raftul cu Muglere...eu nu mai inteleg nimic, pe bune... Ce bine ca nu l-am gasit in Paris, ca mi-l luam si-mi parea rau. Este apa chioara a apei de toaleta clasica. Nici 2 ore nu a tinut..persistenta zero.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...