Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Dana, am fost doar pana la Madrid cu escala in Bucuresti[8D][:D] Clar[pup], la Budapesta la Douglas si Sephora, acolo ajung cel mai curand. Pe urma si prin Germania si Franta, dar mai la vara[pk] [despre Budapesta chiar ca trebuie sa mai vorbim, ca se apropie momentul] In urma cu 20 de ani.... a doua zi de Pasti era cam singura in care "purtam" parfumuri... aveam un deodorant (aparusera roll-onurile si stick-urile si pe la noi)si cam atat. Mai "furam" de la mama din cele primite (a, si imi aduc aminte ca mi-a adus tata odata de la Bucuresti o imitatie / era gama aia "Le Magnifique" cu imitatii destul de reusite / a lui Opium, care aparuse de curand... saracu' tata, nu mi se potrivea deloc parfumul, dar imi placea sa-l miros din cand in cand...). Cu parfumurile "adevarate" am inceput serios prin '95 cand am plecat in Anglia si apoi in 98-99, cand le-am ales pe primele (Poeme, Amarige), iar in 2000 am dat iama in parfumeriile frantuzesti si... nu m-am mai oprit!!
Citat:
citat din mesajul lui danamiha
ce vremuri...am si uitat de ele[:)] si cu ce parfumuri eram stropita, asta in urma cu mai bine de 20 de ani...nu stiam cum sa ajung mai repede la dus. manu, iar ai fost in Mexic, dar de data aceasta cu escala la Madrid?[;)] cand spui "vremuri mai bune" te referi la Douglas din Budapesta???[^] geniest, nu ne-ai spus ca pleci la Paris, stiu motivul, ti-a fost frica ca primesti o lista lunga de mirosit pt noi[doh] eu folosesc cel mai mult Hypnotic Poison Elixir. Am o lista cu mostre pe care vreau sa le comand, dar am tot amanat. Mereu gasesc o haina vintage si nu pot sa nu ii ofer adapost intr-un sifonier[:I]
Citat:
citat din mesajul lui manumanu
Ce liniste pe-aici... Niciun parfum, nimic? Ceva nou, de Pasti? (stiti ca la noi, in Ardeal, in a doua zi de Pasti, luni, mergem "la stropit"[:D] Sa va pregatiti, ca vin [8D]). Eu am scos din dulap parfumurile de primavara... am terminat ultima sticla (mai avea cativa mililitri) de D&G Light blue (deh, din tinerete...) si am trecut la Naturelle-ul de la Yves Rocher, alternativ cu colectia de mini-alegorii de la Guerlain, luata din aeroportul din Madrid in martie[:D]. N-ma mai incercat nimic nou, nici n-am mai fost in parfumerie de vreo luna jumate... astept vremuri mai bune[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 28
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 5 months later...
Traim inca draga Geniest!!! OLE! suntem puse la punct cu noutatile parfumate (inclusiv noile aparitii Alien :)), doar ne-am mutat sediul pe FB, eu eram deja pierduta in atatea conturi si am redus putin din abonari. Tu ce mai faci? Da-mi un PM cu user-ul tau de FB daca ai, sa te adaug in clubul parfumatelor. Te pup!!! mamica de Mara Roselyn (18.06.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
geniest, eu sunt aici, nu am cont pe FB, doar sotul are...
Citat:
citat din mesajul lui geniest
Am senzatia ca am pierdut pe cineva drag de cand nu mai intrati prin Club....zau asa ... Ce este cu voi ?? Sunteti bine ??? Unde ati disparut ??? Sali, Dana, Rose, Manu, Cami dati un semn de viata [flo][flo][flo] !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helooooo...ce ma bucur ca ati dat semn de viata... Sper sa nu se supere Rose [pup] dar aici era mult mai fain, mai multa agitatie, exuberanta...pe FB e cam monoton... Dana ce mai faci ?? De unde iti mai procuri TF - Tobacco Vanille?? De cand mi-ai trimis mostra aceea am ramas cu gandul la el...este singurul cu care l-as traduce pe TM... Rall ce ai mai incercat nou ??? [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...