Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste! (773)Felicitari IPopica!!!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Da miky si eu m-am gabdit ca decat sa dau bani pe inseminare mai bine imi fa analizele de trombofilir. Alex stii cumva ce profil sa fac de la sinevo ca nu cred ca vin la bucuresti , imi e greu acum si nici trimitere nu am, apropo ieri a venit un doctor cre era de garda si c sa se dea mare sau sa se manance intre ei s-a uitat pe analizele mele si a comentat ca spermograma nu e buna, ca sperma trebuie prelucrata, ca nu am facut amh, ca folatii serici sunt mariti si e semn de trombofilie gena nu stiu care si vrajeli la care ii zic si eu ce fac acum, el a zis intreabal pe medicul tau dar de ce mia cerut tot dosarul?, sa ma faca pe mine sa plang, sa imi creasca tensiunea si la o ora dupa sa vina doct mea si sa imi zica totul e bine si ca o luam treptat. [pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Monique77
Fetelor eu astept sa intru la operatie Sunt lesinata de foame :) Miha, ma bucur ca esti binee Va scriu imediat cee sunt apta, de pe telefon, Ca si acum Aspenter (75 mg) 1/zi
bafta multa moni!!!sa fie totul bine [pup][pup][pup] [img]http://lbdf.lilypie.com/TE7up2.png[/img]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni sa nu iti fie frica ca nu simti nimic, te adorm de tot, dupa -ar putea sa vomiti dar sa nu iti faci griji ca e de la anestezie. Daca ai nevoie de calmante sa ceri sa iti faca Multa bafta [pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

IuliaCospy Sper sa am rabdare pana vineri, desi cum ai spus si tu e foarte greu. Am o perioada aglomerata la munca si de asta n-am apucat sa ajung pe la Suceava. Nu trebuie sa renuntam, ci sa speram pana in ultima clipa! [pup] velvet Sper din tot sufletul sa fie. Imi pare rau pentru spotting, dar nu iti pierde speranta. O sa fie pana la urma, ai sa vezi! Noi suntem toate alaturi de tine! [pup] IPopica Pai...am fost la Ovident si acolo am recoltat. de biotest am uitat complet, iar la dorna medical am zis ca-mi da rezultatul a doua zi si nu vreau sa astept. dar m-am gandit ca am nervii tari si mi-ar prinde bine o chestie din asta.[:(] inca 4 zile de neliniste... bafta dupa-amiza la doctor si sa stii ca treaba cu vezica de acu incepe![pup] MihaelafaltIn primul rand multa sanatate si sa te faci bine cat mai repede! de biotest, am uitat complet...am fost la spital sa fac acolo si mi-au zis ca nu fac beta, asa ca m-am gandit eu sa ma duc la lungu si am facut o mare greseala...de acu asta e! deocamdata stau la cornu luncii, dar in viitorul foarte apropiat speram sa ne mutam in falticeni,pentru ca lucram aici. si tu tot din falticeni esti? eu mi-am facut analizele de trombofilie la suceava la synevo. medicul meu a zis ca are mare incredere in ei. au costat cam multisor 980de lei. mi-a dat sa fac asa: anticorpi anticardiolipinici IgG, homocisteina, profil trombofilie ereditara (II). Exact asa e scris pe factura. tu cu ce medic mergi? de la suceava sau iasi?[pup] Monique77 tinem pumnii sa fie bine![pup] Va pup pe toate!!![pup][pup] Mica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, da-l incolo, se dadea mare si asa e, se sapa intre ei. Probabil ca sperma e prelucrata oricum, nu cred ca putea el sa spuna daca e sau nu. Si daca nu ai facut amh ce? Important e sa ovulezi si ramai gravida, dupa operatia asta sunt oricum sanse mari sa ramai rapid. Da, folatii pot arata probleme de trombofilie, poti avea o mutatie MTHFR care impiedica fixarea vitaminelor B in corp (ar fi o mutatie homozigota de MTHFR). Profilul de la Synevo pe care l-au facut mai toate fetele de la topicul de trombofilie este, Profil trombofilie ereditara II: http://www.synevo.ro/profil-trombofilie-ereditara-ii/ si contine: - Antitrombina III - Proteina C - Proteina S - Mutatia factorului V Leiden – detectie si genotipare - Mutatia protrombinica (factor II) - Gena MTHFR (mutatii C677T; A1298C) – risc trombofilie Costa 770 lei si multe fete descopera o problema la profilul asta. Mai sunt inca vreo 2-3 analize pe care le poti face, dar o poti lua treptat si le faci si pe respectivele dupa aia. Ma refer la: - Profil sindrom antifosfolipidic: Anticoagulant lupic, Anticorpi anticardiolipinici IgG, Anticorpi anti-beta2 glicoproteina 1 (280 lei) - apar mai rar probleme la profilul asta - Gena inhibitorului activatorilor plasminogenului PAI (polimorfism 675 4G/5G)-risc trombofilie - apare des! (http://www.synevo.ro/gena-inhibitorului-activatorilor-plasminogenului-pai-polimorfism-675-4g5g-risc-trombofilie/) Si mai este una, se numeste mutatia Factorului XIII, doar ca nu o gasesc la Synevo acum. Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot 3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 9 s (a 3-a sub tratament cu Clexane) Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 1/zi, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Acid folic 1/zi, Vitamina E 1/zi (primele 10 zile ale cm) [ruga] pentru [copil] sanatos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui IuliaCospy
Da, se pare ca n-am fost chiar dusa cand am zis testarea pe 11-12, chiar daca a fost mai devreme de 28 de zile de la UM. Deci test negativ si deja z1. Iulia, mami de [8**] Sara Andreea http://saraandreea.shutterfly.com/36?startIndex=0
imi pare rau Iulia! Dar capul sus ca vine o noua sansa![pup] si te imbratisez! Mica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...