Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste! (773)Felicitari IPopica!!!


Recommended Posts

Asaaa, ca-s pusa la curent acum:

 

Saru'mana pentru urari; dupa ce-mi primesc insigna oficiala [gravi] promit sa va raspund/multumesc nominal. Momentan sunt mai retinuta asa (ca sa nu zic constipata).

 

Daena, ce facusi la doftor? Ziceai ca-l vizitezi azi.

 

Miha, te refaci tu repede repede si luna viitoare sa te vaz la titlu [flo]

 

Monique? A iesit din operatiune?

 

 

 

 

 

I.P.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Popico e f buna beta,a crescut…la medic clar nu avea ce sa vada ca abia detecteaza testul de sarcina:D

E prima sarcina nu?

Nu mai stiu daca ai zis altadata:)

 

------------------------------------------------------------------------------------------

Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raspuns pt Bob:

Peeei, pe 21 februarie CMV igm intrase in "grey zone", lucru aflat de mine pe 23 februarie si sarbatorit cum se cuvine (ca mie mi s-a parut ca-i de bine ca s-a dus mult in jos). Dar doftoru' recomandase sa mai stam pe bara vreo 2 luni asa, ca sa-l vada negativ. Numai ca informatiile astea eu le-am primit de la el abia pe 5 martie cand am prins programarea, dar deja se intamplase huta-huta. Asa ca azi mi-a trantit cu un zambet amar ca "la situatia noastra, as prefera sa nu fie sarcina totusi, ca sa nu avem nici un fel de problema".

 

Later edit: mentionez ca beta 2 nu era gata cand am ajuns la doc; deci el a vazut-o doar pe-aia cu 79 de sambata; i-am zis c-am repetat dimineata si ca nu e gata inca si-a zis ca nu-i bai, mai fac una miercuri, si luni ne uitam la 3.

 

 

I.P.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu delooooooooooc!

Eu zic sa te bucuri,chiar daca incerci sa-ti creezi un scut de aparare just in case...tre sa recunosti ca in sufletul tau iti vine sa sari in sus...moderat asa sa nu zgaltai "fasolica".

Tinem pumnii ca urmatoarea beta sa fie si mai grasaaaaaaaaaaaa[pup]

 

------------------------------------------------------------------------------------------

Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt
Apropo Miky eu mai patez putin cu sange doctorita zice ca e normal ca sunt stramta in bazin si a trebuie sa forteze putin sa intre cu histero, dar nu e rosu e ceva rozaliu si e acolo.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
align="right" id="quote2">

Miha sa nu te sperii si eu am avut la fel cred ca vreo doua sau strei zile, mai mult in prima zi plus ca imi curgea si substanta de contrast [:D]


Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
3 Inseminari nereusite
id="size1">
id="teal">
id="Tahoma">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui IPopica
Deeeeeci, beta e acum 210.97 (fata de 79 cat era sambata).Dar bineinteles ca Bob([flo]) a avut dreptate si nu se vede nica nici in nici pe langa (se pare ca avea totusi si ecograf, da' nu l-am ginit io datile trecute).Asa ca m-a pus sa mai bag un beta spre miercuri, si sa repet si CMV-ul (are el o trilema cu bietul citomegalovirus) si ma mai duc la el luni pe 19. Dar nu parea foarte optimist. Deci inca nu am insigna de "gogoase". Mai am asteptam.M-apuc sa lecturez din urma.I.P.
align="right" id="quote2">Popica ce beta grasuna ai!!!!! nu iti mai face probleme, tinem pumnii pentru 19 sa se vada dragonelul.
Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometriozaTratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi3 Inseminari nereusiteid="size1">id="teal">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui roxy_ana
Fetelor, fetelor, nu asteptati asa mult, daca testele nu au fost pozitive e ceva anormal sa intarzie atat... Va spun din experienta proprie. La o asteptare d-asta si consum de peste 10 teste am aflat ca imi aparuse un chist cat toate zilele...Nu riscati, parerea mea, nu e bine pentru corpul vostru.Miracles are not yet to come, because i am waiting too hard.
align="right" id="quote2">acum 2 luni am facut 4 echografii, performante, secretie vaginala si analize de sange - pt bebe. toate perfecte. asa am avut mereu... mai mult de 31 de zile. asta e.Momo, mami de Do
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...