Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste! (773)Felicitari IPopica!!!


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui miky82
Gaby [pup], sa inteleg ca luna asta nu faci inseminare, parca ai spus ca acolo se face pauza o luna? sper ca luna viitoare sa fie cu noroc, sau poate nu va fi nevoie si o sa ne prezinti cele IIid="red"> liniute la purtator luna asta.
align="right" id="quote2">

Miky, nu am facut nimic luna asta, am stat pe tusa, am avut ceva evenimente in familie. Nici de II nu se pune problema, ca nu prea avem de unde... lipsa totala de activitate.[:I]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetelor,

Monique e bine ca ai gasit "buba" si stii ce ai de facut [pup]

Fetele cu ziua 1 imi pare rau [grup] si bafta pe luna viitoare...[pup]

 

Cat despre mine am fost la spital sa imi iau cartea verde si m-am intors cum am plecat

Pana la sapt 7 nici nu se uita astia la tine decat daca sunt pierderi maronii sau complicatii(multumim lui Doamne ca e bine pana acum)

Pe 20 martie avem 7 sapt si o sa merg din nou ....

 

[pup][pup][pup] la toate si spor fetelor la [pathot] celor care is la ovulation day

 

[gravi] cu un [copil] dragonel...[9cer]

 

Inima nu cunoaste ratiunea,

Mintea nu cunoaste sentimentele...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va pup fetele dragi,acum am reusit si eu sa intru,am venit dimineata de la tara direst la job si am avut treaba pana acum [bang]

Ce mi-era dor sa va citesc [pup][pup][pup]

IPopicaid="red"> felicitari,am vazut ca esti trecuta la titlu.

Eu pe 24 martie ma testez.Cine ma trece pe listutza???

Va [grup] pe toate si asteptam noi vesti.

Ma pun pe citit din urma...

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui kmy_black
Moniqueid="red">dr care te-a operat nu iti poate da niste sfaturi orientative despre ce sa faci sa eviti pe viitor repetarea acestei situatii?am s acaut si eu pe net sa avd ce gasesc si iti las mesaj![pup]kmy, [mamica]id="red">id="Verdana"> de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011id="Verdana">id="blue">[foto]bobocelul mamei[foto]fetele mele de sufletInvinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!id="red">
align="right" id="quote2">draguta mea,dr. mi-a zis ca nu e din cauza de alimentatie ci de hormonimi-a zis sa incerc luna asta chiar, si lun aviitoare si apoi, daca nu iese asa, sa imi induca menopauza 3 luni, fac cate o injectie pe luna si apoi nush' sa mai vedem. cred ca are ea un plan si pentru minesper totusi sa iasa ceva acumsper ca luna asta sa nu fie prea tarziu totusieu sunt deja acasaam facut un dushmi-am vazut gaureleleluni ma duc sa-mi scoata firele[:D]am capatat si o mica raceala in spitaltrece :)Aspenter (75 mg) 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni ai grija cu dusuletul, mie mia zis sa am grija sa nu ajung cu apa pe acolo sa ma pansez din 2 in 2 zile,dau cu alcool i apoi cu baneocin sa usuce.

Sper sa reusesti sa ramai graviduta si sa nu mai fie nevoie sa iti induca menopauza.

 

 

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui IPopica
'Neata fetele! Da' ce matinale sunteti. Si io care voiam sa va fac o surpriza si sa va astept cu o cafea aburinda ....Monique, ma bcur ca esti bine; luam optimismul in brate si consideram ca operatia a rezolvat 50% din problema; restul de 50% = grija si "sport" [flo] (poate tu nu-ti mai aduci aminte de mine, dar eu te stiu din noiembrie cand am intrat prima oara)Daena, cred ca ne stresam noi prea tare cu maimutele; iti dai seama ce-au vazut astia la viata lor? Eu la un moment dat eram ferm convinsa ca ginecologii barbati sunt gay; altfel nu-nteleg cum mai pot practica sporturile extreme dupa ce-au vizionat atatea si atatea "aparate"; la ei totul e tehnica si posibile bube [:D] A si luna viitoare sa clatesti putin tricoul inainte sa-l porti; sa nu care cumva sa irite burtica [8D]Zi usoara fetele!I.P.
align="right" id="quote2">ba imi amintesc de tine [pup]Aspenter (75 mg) 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt
Buna fetelor.Moni pupicei, sper ca esti binisor.Esti in spital da? Ce ai facut laparascopie sau histeroscopie, sau si si? Ca am vazut ca nu ai zis nimic de trompe. Iti doresc sa te refaci mult prea repede si sa fie totul bine.Ipopico esti vedeta forumului imreuna cu Bob.O graviduta spunea ca e racita multe ceaiuri si un paracetamol simplu.Eu am scapat de stres, adica de sotul meu care a plecat la servici, nu ma lasa sa ma ridic din pat, sa nu stau fara burtiera sa nu fac nimic, aseara am zis sa ma panseze si ii era mila sa se uite la mine, eu ii ziceam ca nu sunt decat 3 borticele nu mai mari decat cea pe care o stie el si el tot nimic.Oricum sunt mai binisor, azi nu mai am senzatia aia de greata si imi e foame, dar nu stiu cum sa rezolv problema cu scaunul ca nici cu supozitoare nu iese nimic.Kmy [pup][pup][pup]Lorena tu ce faci pe unde esti?[pup][pup][pup]Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
align="right" id="quote2">mihacica trompele sunt perfecte, neatinse, f permeabileacum sunt acasa[:D]Aspenter (75 mg) 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt
Moni ai grija cu dusuletul, mie mia zis sa am grija sa nu ajung cu apa pe acolo sa ma pansez din 2 in 2 zile,dau cu alcool i apoi cu baneocin sa usuce.Sper sa reusesti sa ramai graviduta si sa nu mai fie nevoie sa iti induca menopauza.Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
align="right" id="quote2">Miha depinde de fiecare dr si in functie de pacient zic si eu [:D], mie de exemplu mi-a zis sa fac dus in fiecare zi dupa care ma dadeam de 2 ori pe zi doar cu betadina si fara sa pansez pt ca se vindeca mai repede fara pansament.
Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometriozaTratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi3 Inseminari nereusiteid="size1">id="teal">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni in a cata zi ai facut operatia poate poti sa incepi de luna asta sa prestezi [:I], eu am facut operatia in ziua a 9a ai am prestat in z 14 [:I], mai cu chin dar am incercat [:D]

 


Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza

Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi

3 Inseminari nereusite

id="size1">id="teal">id="Tahoma">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LumyMonyid="purple"> eu sunt de parere k spermograma despre care zici nu e una buna.Ca nr tb sa fie intr 60-120mil,iar tu ziceai ceva de 21mil.Mi se pare fff putin.Si la forme normale ai zis parca 63%,adica are 37% anormale.Nu e bine,prea multe forme anormale.La spermogr sotului meu am vazut intervalul de referinta 0-20% la formele anormale.Sigur e vreao infectie,ceva pe acolo.Si mobilitatea e cam slaba:la 1h ar tb sa fie>70-100%.Iti spun toate astea ca sa stii,eu le-am citit pe analiza sotului.Acum ca difera intervalul de ref de la un laborator la altul....

Nu te supara ca-ti zic,sa repete spermograma dupa tratam,apoi sa mearga cu ea la urolog pt mai multe investigatii. [pup]

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...