Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

drumul unui ateist spre Isus


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui gaba-rema
Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa
Citat:
citat din mesajul lui gaba-rema
Ba da, Michelle, dintotdeauna s-au gasit oameni care sa se lase torturati si omorati pentru o idee (sau o naluca). Uite cum sunt fanaticii islamisti, care isi leaga o centura de explozibil de pantece si se omoara dimpreuna cu zeci de oameni. Asta nu-i face drepti si nemuritori cum spera ei. Asta nu confirma defel spuse ale Coranului. Dpdv logic, ai putea spune ca nimeni nu ar face ca ei doar pt. o nalucire... Si totusi asta e cruntul adevar! Katya, eu am fost credincioasa, acum nu mai sunt. Ai ghicit ca am avut o rafuiala cu Dzeu. Doar ca am ajuns sa nu mai cred deloc in divinitate, iar cale de intoarcere nu este. Multumesc pt. floricele [:)].
ceva din postul asta nu-mi face sens,spui ca ai avut rafuiala cu Dumenzeu...dar totodata ca nu mai crezi in divinitate, adica nu mai crezi in El. Deci ai avut o rafuiala cu nimeni? pe cine esti de fapt suparata? michelle
Ai pus punctul pe i, Michelle: intai m-am rafuit cu Dzeu, apoi abia am conchis ca nu exista. Acum nu fac altceva decat sa regret ca nu exista, ca tare mi-ar fi de folos sa existe! Tuturor va urez Sarbatori Fericite, cu armonie si impacare, dragilor! Ne citim dupa Paste [:)]
Imi pare rau ca treci prin aceste momente...care le stim f. bine cu totii. spui ca "regreti ca nu exista D. ca ti-ar fi fost de folos sa existe". Draga mea, Dumnezeu e mereu in acelasi loc, conteaza unde esti TU cand Il cauti. sunt sigura ca daca stai in genunghi in rugaciune, nu te vei mai indoi de existentza Lui. michelle
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 61
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...