Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INSEMINARE 86


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui cri_cri_cri
sensibila, da, ai avut dreptate, abia ieri mi-a iesit primul test negativ deci a durat exact 10 zile sa scap de ovitrelle. as vrea atat de mult sa cred ca e prea devreme si ca peste 2-3 zile vor fi 2 liniute dar nu am nici un simptom, nimic. Am mai auzit de crampe etc....eu nu am nimic. ma dor sanii dar toate stim ca asta poate fi si din cauza ca tre sa-mi vina. dankuta, IA am facut-o pe 16.03 iar inj cu ovitrelle pe 15.03. mi-a dat sa iau si duphaston dar doar 10 zile, duminica l-am terminat. mi-am facut un surecheck de dimineata si la vreo ora am luat si un clearblue(din ala mai ieftin)....negative negative....m-am holbat la ele vreo 2 ore dar degeaba. offff --------------------------------------------------------------------------- 2 ani de incercari trompe infundate hidrosalpinx bilateral 12/2011 laparoscopie 03/2012 IUI 1
Eu am facut beta in z11 dupa IA si a iesit negativ (neconcludent de fapt) si totusi eram insarcinata. E mult prea devreme pentru test de pi. Apoi am repetat in z 14 si a iesit pozitiv. Mai fa unul peste 3 zile.Tin pumnii, Doamne ajuta! ----------------------------------------------------------------------------------------------------- Andra, mami fericita de fetita [fetita] Amana (1 an si 11 luni) si viitoare mami de baietel [baietel] Victor 29s+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Maine vreau sa fac un pipi test. Daca iese a doua liniuta pala ma duc sa fac si analiza de sange. Daca nu, nu mai fac de sange. Parca as face pipi test, parca nu. Nu stiu! Pe de alta parte, am pastrat cele 2 pipi teste ale Cezarei. Era o liniuta asa de pala ghemotocul meu de fata. [olala]

 

Andraid="red">, ce ai facut in ziua 14? Beta sau pipi test?

 

Sensibilaid="red">, nu mai tin minte, dar in cat timp iti da Babes rezultatele? Stiu ca in aceeasi zi, dar il da in cateva ore? La basarab nu ma mai duc ca nu-mi poarta noroc. [alcool]

 

VA rugam votati ku1 si ku2. Multumimid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am facut un barza de dimineata si a iesit o liniutza fooooooarte vaga, abia perceptibila. La 30 de minute am facut un surecheck care a iesit negativ. ce sa cred? ca am mai auzit de cazuri in care testele barza au fost fals pozitive?!

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------

2 ani de incercari trompe infundate hidrosalpinx bilateral

12/2011 laparoscopie

03/2012 IUI 1

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui cri_cri_cri
Mi-am facut un barza de dimineata si a iesit o liniutza fooooooarte vaga, abia perceptibila. La 30 de minute am facut un surecheck care a iesit negativ. ce sa cred? ca am mai auzit de cazuri in care testele barza au fost fals pozitive?!
align="right" id="quote2">Te duci repede sa faci o beta. Eu zic ca e de bine! [pk]VA rugam votati ku1 si ku2. Multumimid="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cri, dupa cate minute a iesit a doua liniuta? Mergi la sange, nu mai sta! De Barza am auzit si eu ca da fals pozitiv. Doamne ajuta!

Dankutza, si de sange si de pi in ziua 14, cred ca am facut si in z13 seara un test de pi la care iesise o liniuta timida. Tu a cata zi esti?

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Andra, mami fericita de fetita [fetita] Amana (1 an si 11 luni) si viitoare mami de baietel [baietel] Victor 30s+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dankutza eu zic surecheck, de predictor nu am auzit nimic dar de clearblue am citit ca se pozitiveaza mai tarziu, daca nu ma insel, surecheck masoara 25 ml/u iar clear blue 50. iti urez multa bafta!!!![pk][pk][pk][pk][pk][pup]

 

andra c m-am hotarat sa nu ma duc la sange pana nu imi iese pozitiv. doar pe barza se vedea cea de-a doua liniuta asa ca pot sa presupun ca e testul prost. daca-mi iese si la surecheck ceva ma duc.[pup]

 

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------

2 ani de incercari trompe infundate hidrosalpinx bilateral

12/2011 laparoscopie

03/2012 IUI 1

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am citit de predictor ca cel early, detecteaza de la 12,5 unitati in pipi!!!![:-@]

ma duc sa ma intep maine si gata. Decat sa nu ma lauresc cu pipi test, mai bine ma duc la analiza de sange ca aia e sfanta. Macar stiu sigur! E, bine! Nu e! Nu mai sper ca o imbecila! Plang bine si fac planul pt urmatorul tratament.

 

 

VA rugam votati ku1 si ku2. Multumimid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mie cred ca tocmai de-asta mi-e frica sa merg la sange [bang] ca acolo chiar e negru pe alb, asa cu testul mai vad o linie, ma mai benoclez....oricum tare grea asteptarea asta!

iti tin pumnii sa primesti o veste buna maine!!! sa fie cu [bibe]!!!!

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------

2 ani de incercari trompe infundate hidrosalpinx bilateral

12/2011 laparoscopie

03/2012 IUI 1

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cri_cri_criid="red"> - cum sa ma fac inteleasa sa mai astepti 2 zile ? id="purple"> deabia vineri dimineata sa faci un test ? sau chiar sambata ?

Nu stiu ce sa iti spun de teste, eu stiu ca barza da teste si fals positive si fals negative

 

Eu am facut si test de pi si beta in z15

 

dankutzaid="red"> – eu am fost la beta la babes la ora 16.30-17 si aveam rezultatul pe la 20-21 seara

Eu am mare incredere in Sure Checkid="blue">id="Georgia">

 

 

[portb] de Steluta Norocoasa [copil] [fetita] Gia Darria id="orange"> nascuta pe 10.03.2010id="blue">

IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisaid="orange"> (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)id="purple">id="size1"> id="Georgia">

Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase id="red">id="size2">id="Book Antiqua">

Atat sunt de mare !id="blue">

Spuneti NU abuzului sexual fata de minori! id="purple">id="Comic Sans MS">

Carucioare pentru animaluteid="navy"> id="size4">id="Script MT Bold">id="red">

Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are.id="red">

Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpuluiid="blue">.id="size2">id="Book Antiqua"> id="Century Gothic">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...