Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INSEMINARE 86


Recommended Posts

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui gabyv
Am fost azi la eco si apa de ploaie iar... 2 foliculi de 7mm si un endomentru de aproape 4 in Z8 [bang]. Iar au vrut sa imi intrerupa tratamentul si am inceput sa fac scandal. Am zic ca nu, vreau sa continui si sa imi mareasca doza. Evident ca nu au vrut marire de doza si m-au chemat in Z12 la eco.
align="right" id="quote2">

E clar ca buna ziua ca doza pe care ti-o dau nu este suficienta. din pacate. Auzi, dar nu poti sa-ti maresti tu doza fara sa stie ei? [:-@]

VA rugam votati ku1 si ku2. Multumimid="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crystalid="red"> se poate da i zi de concediu medical. Trebuie sa te duci la medicul de familie. Daca nu ma insel se plateste 75% ziua respectiva.

 

Din punct de vedere al nr de foliculi sa nu fi dezamagita. Eu am avut de 2 ori f multi. O data 8 si luna trecuta 10. Mare fas! Nu am reusit! O data am mers pe contact sexual dirijat si a doau oara IA. Si tot nu a fost bine.

LA prima IA am avut 2 foliculi si am ramas gravi, dar s-a oprit din evolutie. La a doua am avut 1 singur folicul si am ramas gravi. Deci, cred ca nr mare de foliculi, nu garanteaza succesul.

Dar pt ca ai o singura trompa permeabila, inseamna ca ai in jur de 6 sanse pe an. Cred ca iti trebuie ceva mai mult Gonal ca sa faci foliculi pe amandoua ovarele. Astefl, intotdeauna va fi ceva pe ovarul bun. Cand m-am hiperstimulat, am avut foliculi pe amandoua ovarele.

Multa bafta! [pup]

 

VA rugam votati ku1 si ku2. Multumimid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dankutzaid="red">,multam mult [pup]pentru incurajari.

 

Cu schema asta actuala de Gonal 75ui + ovamit /2 seara,am avut la ultima IA 3 foliculi pe ovarul drept si 2 pe stangul [q]...am observat ca am sanse de sarcina doar cand sunt mai multi foliculi [q]chiar si doctora o observat acest lucru.Oricum si AMH este mai mic decat anul trecut ,prolactina a iesit usor crecuta (si iau dostinex ),mutatiile genei Pai,anomalia cromozomiala...se pare ca toate sunt pe capul meu .

Iar ca sa imi maresc singura doza sau sa iau remedii naturiste nu prea ma risc de teama altor complicatii.

Sa vad maine dimineata la eco ce se mai vede,desi si testele de ovulatie de azi au iesit negative....

 

 

---------------------------------------------

Vreau si eu sa traiesc acea clipa minunata...sa fiu[gravired]

CRISSTAL

mutatia 675 4G si mutatia 844A in gena Pai -heterozigota + anomalie cromozomiala

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dankutzaid="red">, tu vezi vreo sansa maine daca eu am un folicul,cat de mare s-o fi facut el,pe ovarul stang ,dar trompa permeabila e cea dreapta ?[q][q][q]

 

---------------------------------------------

Vreau si eu sa traiesc acea clipa minunata...sa fiu[gravired]

CRISSTAL

mutatia 675 4G si mutatia 844A in gena Pai -heterozigota + anomalie cromozomiala

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristalid="red"> sa-ti povestesc despre nasa fetitei mele.

Dupa 2 ani de contact sexual neprotejat, nu a iesit nimic. Asa ca au hotarat sa ajunga si ei la Cezara. Au facut o IA, nereusita. Ea a avut un folicul, fara stimulare, el 2,5 mil/ml. Nu au reusit. Au mai asteptat un pic. Ea avea o trompa usor permeabila. A fost infundata, a facut instilatii, dar la HSG i s-a spus ca exista sanse sa reusesca cu trompa respectiva, dar sunt mici.

Asa ca au hotarat sa faca monitorizari si sa se duca la IA, doar cand ovuleaza pe trompa buna. Pe la inceputul lui decembrie, a vazut ca de fapt ovuleaza tot pe trompa care nu era buna, asa ca au zis sa se duca in ianuarie la Cezara. Ciclul a intraziat si a aflat ca e gravi.

Mi-a zis ca nu-i vine sa creada ca a ramas. A ramas cu trompa cea usor permeabila, cu o spermograma proasta si cu un singur contact sexual (dar cand a trebuit). Nu avea nici cea mai mica speranta.

Daca ar auzi cineva povestile noastre la inceput, eu cu 10 foliculi si IA si ea cu un folicul natural si fara IA, ce ar spune? CA sigur eu as ramane. SI totusi, eu nu am ramas si ea da.

Am fost foarte fericita pentru ea. O sa aiba un baietel.

Concluzia mea este ca atunci cand este de sus, atunci, sigur reusim. Cred ca trebuie sa continuam pana reusim.

Asa ca da, Crustal, cred ca ai sanse! SI tu sa crezi asta! Minuni exista![pup]

 

VA rugam votati ku1 si ku2. Multumimid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...