Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INSEMINARE 86


Recommended Posts

Dankutzaid="red">,mi s-au umplut ochii de lacrimi[q]...minuni exista cu siguranta ,dar oare cand vor veni? Sper sa nu ma apuce iar vreo depresie ca la esecurile trecute [alcool]

 

[pup][pup][pup]

 

---------------------------------------------

Vreau si eu sa traiesc acea clipa minunata...sa fiu[gravired]

CRISSTAL

mutatia 675 4G si mutatia 844A in gena Pai -heterozigota + anomalie cromozomiala

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Dankutza,id="red">

 

am citit si eu povestea nasei fetitei tale. Intr-adevar un miracol. Cred ca tocmai pentru ca a fost sigura ca nu se poate luna aceea s-a linistit si a reusit.

 

Vreau sa te intreb ceva...daca pot? Este permis contactul dupa IA? Ma refer la cele 14 zile, cel putin. Oare un contact poate afecta implantarea? Am citit pe net ca orgasmul poate dac ontractii ale uterului si ma gandesc ca astea ar putea afecta un posibil embrion.

Tu ce parere ai? Cand ai fost insarcinata cu fetita ta cum ati procedat?

Sper ca nu deranjez...

 

[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dankutza
Citat:
citat din mesajul lui gabyvAm fost azi la eco si apa de ploaie iar... 2 foliculi de 7mm si un endomentru de aproape 4 in Z8 [bang]. Iar au vrut sa imi intrerupa tratamentul si am inceput sa fac scandal. Am zic ca nu, vreau sa continui si sa imi mareasca doza. Evident ca nu au vrut marire de doza si m-au chemat in Z12 la eco.
align="right" id="quote2">E clar ca buna ziua ca doza pe care ti-o dau nu este suficienta. din pacate. Auzi, dar nu poti sa-ti maresti tu doza fara sa stie ei? [:-@]VA rugam votati ku1 si ku2. Multumimid="red">
align="right" id="quote2">Ba da, in fiecare luna ei imi dadeau stimulare la 75ui si eu cresteam la 120. Dar luna asta am decis sa incep mai devreme, asa ca am tinut doza lor de 75ui, dar am facut din Z3. Tot asa am hotarat sa imi maresc doza la 112,5 incepand de sambata, Z8, sperand ca marti la eco sa fie mai bine.Daca nici asa nu fac folicul bun, data viit incep din Z3 cu 125ui si gata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui cristina.ela

Vreau sa te intreb ceva...daca pot? Este permis contactul dupa IA? Ma refer la cele 14 zile, cel putin. Oare un contact poate afecta implantarea? Am citit pe net ca orgasmul poate dac ontractii ale uterului si ma gandesc ca astea ar putea afecta un posibil embrion.
Tu ce parere ai? Cand ai fost insarcinata cu fetita ta cum ati procedat?

align="right" id="quote2">

Pai Cezara, spune ca dupa ziua cu IA, urmatoarele 2 zile, trebuie contact sexual. Eu, de fiecare data, am avut contact sexual atunci cand am vrut, dar fara excese. Chiar si pe perioada sarcinii, am facut, de vreo 2 ori pe saptamana, nu mai mult. Totusi in momentul in care mi s-a confirmat sarcina, pana la 3 luni, am evitat la maxim contactele sexuale. Asa mi-au spus 2 ginecologi.

VA rugam votati ku1 si ku2. Multumimid="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu am refuzat complet orice incercare a sotului. La primele IA am avut contacte, acum am zis sa incerc si altfel. Vom vedea ce va fi. Mi-e teama de eventuale contractii ale uterului...si impiedicarea implantarii. Am luat din proprie initiativa chiar si No-spa 1/zi. Si evit orice stres, pe cat posibil.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...