Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INSEMINARE 86


Recommended Posts

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna seara fetelor [pup]...va multumesc din nou pentru sustinere

 

Ancutaid="red">,mie la fiecare IA in ziua inseminarii mi-a facut eco,de obicei ma duc dimineata la 8 la eco ,apoi imi da Ovitrell ,mi-l fac si apoi in cateva ore urmeaza procedura .

Iti tin pumnii la testare,nu mai e mult pana pe 09,dar stiu ...asteptarea si nerabdarea nu iti dau pace.Doamne ajuta sa fie [bb]atat pentru tine cat si pentru toate dragutele care isi doresc minunea asta .

 

Cristinaid="red">,cunosc simptomele tale...la mine a fost sarcina ultima oara,poate fi si la tine,asa ca incearca sa te relaxezi[pup]si sa gandesti pozitiv...stii doar ca e al tau e pus deoparte [pup]

 

Mariaid="red">,tu si cu mine mai avem de asteptat pana la ziua finala[:)],oricum tu te testezi inaintea mea.

 

Fetelor azi m-a durut burtica foarte tare,nici sa stau in picioare nu prea am putut..fraiera de mine am uitat sa iau niste nospa de la

farmacie [q][q]

 

Va pup si sa auzim doar de bine [pup]

 

---------------------------------------------

Vreau si eu sa traiesc acea clipa minunata...sa fiu[gravired]

CRISSTAL

mutatia 675 4G si mutatia 844A in gena Pai -heterozigota + anomalie cromozomiala

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabyvid="red">,cum adica foliculii de 7 sau facut de 3 mm ??? Nu ti-au dat nici o explicatie?

 

---------------------------------------------

Vreau si eu sa traiesc acea clipa minunata...sa fiu[gravired]

CRISSTAL

mutatia 675 4G si mutatia 844A in gena Pai -heterozigota + anomalie cromozomiala

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristalid="red">, cand l-am vazut in Z8, dr mi-a zis ca am 3 foliculi selectati de 7mm, dar ca nu se stie daca se vor matura, ei pot creste sau regresa. Si asa a si fost, au regresat la 3mm.

Acum am intrebat daca imi creste doza si mi-a zis ca nu, pt ca apoi se vor concentra ov. ca sa creasca foliculii cei mici si ii e frica sa nu cumva sa se stopeze cresterea celui de 12.

Nici macar nu stiu daca e buna explicatia, dar asta e, asa zice biologul nu am ce face.

 

Bizar insa si la tine ca faci Ovitrell-ul in aceasi zi cu IA. In mod normal nu se face IA la 36 de ore dupa declansare?

Mariaid="red">, Doamne ajuta! sa fie cu II in curand.

Eu te-am intrebat ca deobicei luam Duphaston timp de 10 zile si ma opream, dar aici nu imi dau astia nimic, asa ca iau de la mine putere.

Numai ca am terminat toata rezerva luata din tara si as mai avea 2 cutii de Arefam 200.

Oare e ok daca as lua 10 zile si apoi sa fac beta? Si daca e pozitiv continui, daca nu, ma opresc?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din cate vad suntem foarte aproape cu zilele de testare [pk], sper sa curga cu teste + toata saptamana viitoare [:)].

Cristina personal n-am avut niciodata dureri de sani, inainte de CM se mareau (zic eu[:D]) un pic in volum ...si cam atat. Eu zic totusi ca-i de bine.

Crisstal asa mi s-ar fi parut si mie normal cu monitorizarea inainte de IA, sa vada inainte de procedura cum stau cu "productia", sa stiu si eu cat e endometru... Acum asta e, cu speranta si credinta inainte, dar macar stiu pentru viitor (daca o sa mai fie nevoie [:D]). Cat despre Ovitrell, nu stiu daca functioneaza la fel ca Pregnylul, eu l-am facut cu 36h inainte de IA.

Gaby stii vorba aia: unul si bun ajunge. Din cate stiu statistic foliculii cresc cu 1-2 mm/zi, asa ca sanse sunt.

Maria Sa fie un 13 cu beta mare, mare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...