Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

INSEMINARE 86


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui MariaBcf
Sono- HSG este este sub control ecografic
Aha ... multumesc mult!
Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi 3 Inseminari nereusite
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui cristina.ela
Sensibila, Cum ti-ai dat seama de avort menstrual? Ai avut semne de implantare? Eu am avut ceva roz la o sapt. dupa IA...sa fi fost ceva? Care sunt semnele unui avort menstrual?
Din nefericire, am patit-o si eu. [V] Nu este vorba de o pata roz. Ci de sange mult. Sunt contractii ca la nastere. doare burta rau. Curge sange, de nici cel mare tampon nu face fata mai mult de 30 min - o ora. Eu am eliminat ceva. Ca o carne. Cat un deget. Eram in 8 saptamani si se oprise la 5 saptamani. Scuze de detalii si sper sa nu o patesti vreodata. [asia]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! am si eu o nelamurire, poate ma puteti ajuta. Am facut primul meu IUI pe 16/03 cu inj Ovitrelle pe 15/03. Am inceput sa-mi fac teste ca sa vad cand se elimina Ovitrelle, dar toate arata la fel de pozitive...unul duminica, ieri si azi. Nu ar trebui ca cea de-a doua liniuta sa scada in intensitate? As pune si poze dar nu stiu cum.... Orice opinii sunt binevenite!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui cri_cri_cri
Buna fetele! am si eu o nelamurire, poate ma puteti ajuta. Am facut primul meu IUI pe 16/03 cu inj Ovitrelle pe 15/03. Am inceput sa-mi fac teste ca sa vad cand se elimina Ovitrelle, dar toate arata la fel de pozitive...unul duminica, ieri si azi. Nu ar trebui ca cea de-a doua liniuta sa scada in intensitate? As pune si poze dar nu stiu cum.... Orice opinii sunt binevenite!!!
In mod normal ar trebui sa scada in intesitate, dar depinde de ce cantitate ai facut ovitrelle-ul daca a fost de 5000UI ar cam trebui sa scada iar daca ai facut doza dubla adica 10000UI s-ar elimina cam in 10/11 zile de la injectie, acum depinde foarte mult si de organismul fiecaruia. Oricum sper din tot sufletul sa fie sarcina.
Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi 3 Inseminari nereusite
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui cri_cri_cri
miky sarumana! la fel iti doresc si tie! Ovitrelle-ul nu stiu ce cantitate era ca nu m-a dus capul sa studiez cutia la momentul respectiv. offf
Cred ca a fost de 5000UI, mai bine nu mai face nici un test si mai asteapta cateva zile, mie dr imi zicea mereu sa fac betahcg dupa 10 zile de la ovulatie. Bafta multa!
Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi 3 Inseminari nereusite
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze, eu eram mai sus ! [portb] de Steluta Norocoasa [copil] [fetita] Gia Darria nascuta pe 10.03.2010 IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=161270"] Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase [/url] [url="http://lb3m.lilypie.com/VSErp2.png"]Atat sunt de mare ![/url] [url="http://www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html "]Spuneti NU abuzului sexual fata de minori! [/url] [url="http://www.pethelp.ro/"] Carucioare pentru animalute [/url] Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are. Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...