Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INSEMINARE 86


Recommended Posts

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

cristina.ela daca te ajuta cu ceva: cand am facut inseminarea aveam un singur folicul care avea 19.8 mm in ziua 14. tot in ziua 14 am facut inj cu ovitrelle si in noaptea aia s-a spart. sensibila da, sper si gandesc pozitiv. azi sunt 7 zile de la injectie si mi-am mai facut un test care arata la fel ca si cel de ieri. cea de-a doua liniuta nu este foarte inchisa la culoare dar nici nu da semne ca dispare. offf macar daca as vedea ca se negativeaza [bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mari iti tin pumnii sa fie bebe la tine acolo si sa stea cumintel 9 luni de zile.
Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi 3 Inseminari nereusite
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum, am vazut ca a scrie Sensibila despre mine si fi-mea. [:D] Cris am 5 IA la activ si de fiecare data am stat cu inima cat un purice ca au facut poc inainte de IA, dar nu a fost niciodata asa. La ultimele IA, Cezara mi-a facut eco dupa IA, la cateva minute. Dar nu a mai pus gel pe sonda. Adica, ce vreau sa spun e ca, a pus gel, apoi prezervativul si apoi l-a bagat usor in vagin. Oricum aluneca bine din cauza glerei. Despre dimensiuni, minimum minimorum e de 17 mm. Eu nu cred ca se sparge inainte de injectii. La primele IA faceam si eco si injectia de declansare si IA in aceeasi zi si ovulam, nu prima ci a doua zi dupa IA. adica vineri am facut IA si duminica dimineata faceam poc. Si mi-au reusit amandoua. Teoretic la 36-40 de ore de la injectie face poc foliculul. Cand faci IA? Cri ce rabdare ai sa faci atatea teste!!! [:)] Eu le urasc deja! Ma enerveaza sa mai vad o singura liniuta. Vreau dublu doar. [:D] Mari-DOm asteptam cu interes o veste buna.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dankuta 5 IA?????[wow]cata tarie sa faci atatea! eu abia sunt la prima si imi fac atatea sperante!!!! poti sa-mi spui te rog din a cata ai reusit si cati foliculi aveai? eu am avut unul singur[:(] cum fac sa imi apara chestia de mai jos in semnatura? 2 ani de incercari trompe infundate hidrosalpinx bilateral 12/2011 laparoscopie 03/2012 IUI 1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...