Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INSEMINARE 86


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui cri_cri_cri
Dankuta 5 IA?????[wow]cata tarie sa faci atatea! eu abia sunt la prima si imi fac atatea sperante!!!! poti sa-mi spui te rog din a cata ai reusit si cati foliculi aveai? eu am avut unul singur[:(]
decembrie 2008 - prima IA - 2 foliculi - test pozitiv - oprit din evolutie la 5 saptamani - la 8 saptamani avort menstrual martie 2009 - a doua IA - 1 folicul - test pozitiv - decembrie 2009 nascut fetita superba iunie 2011 - 2 foliculi - nereusita august 2011 - 1 folicul - nerusita Anul trecut am mai facut un tratament, dar pt ca erau multe "oua" am preferat s amergem pe contact sexual dirijat. Ciuciu. martie 2012 - asteptam.... Fi-mea a rezultat dintr-un sigur folicul. Numai unul am avut de 19 mm.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui dankutza Fi-mea a rezultat dintr-un sigur folicul. Numai unul am avut de 19 mm.
[:D] imi dai sperante! [pup][pup][pup] imi pare rau sa aud de sarcina pierduta, nu e usor pentru nimeni --------------------------------------------------------------------------- 2 ani de incercari trompe infundate hidrosalpinx bilateral 12/2011 laparoscopie 03/2012 IUI 1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna [flo] Mari, sa de-a DD sa fie cu 2 liniute. Cri, dar ce rabdare...in fiecare zi cate un test, eu si asa stau cu inima in ... Eu astept sa imi vina azi sau maine, ma tot rog de "el" de ieri, dar nu vrea si pace. Sunt mare experta in intarzieri si mi-am facut deja rezervare la mare, sper ca reusesc sa fac IA-ul pana atunci. O sa incep stim din Z5, cu 75 ui gonal, inca mai ma gandesc daca nu cumva o sa-mi cresc eu doza. Dr meu nu a vrut sa mareasca pe motiv ca fac un folicul ametit pe dreapta mereu de max 17 si ca lui i se pare ok asa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!Ma tem ca nu am o veste buna pentru voi[bang][bang]. Dimineata am facut un test"Minut" care din nefericire a iesit NEGATIV.Nu stiu ce sa mai cred C. M. A INTIRZIAT 4 zile si nici urma sa apara, ma gindesc ca poate s-a dereglat din cauza tratamentului.Oricum eu va multumesc tuturor pt. sustinere si astept in continuare sfaturi de la voi[q][q][q]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dankutza, nu ma confuzi, numai ca la mine e cam incurcata treaba, dr care ma urmareste este la cabinatul privat, iar clina de inseminare e de stat. Biologul imi propusese step up high dose, eu am props dr meu step down, dar nu a acceptat, nici propunerea mea, nici a biologului. Asa ca biologul m-a recontactat sa imi zica rezultatul sedintei in care s-a discutat dosarul meu si aparent vor continua si IA 1bis in aceleasi conditii ca prima. Si e buna ideea ta cu maritul progresiv, macar sa fie step up, ca pana acum numai doze de 75 mi-au dat, iar eu maream inca de la inceput la 100.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am facut si eu la o IA o eco dupa procedura in sine. Ovulasem pe un ovar si se pregatea celalalt. Injectii faceam in cu 2 seri inainte de IA. (adica IA in ziua 14, injectia in 12). Si la 1 si la 2 pastile de Clomifen am avut 3 foliculi, care s-au prezentat f. bine ..peste 19 - 20 mm lejer. Dar ma sperie putin perioada stimularii. Am vazut ca voi incepeti prin ziua 5 (eu din a 2-a zi de menstra). Oare de ce? Abia maine e prima eco dupa stimulare. Si simt ca ambele ovare au ceva ... am intepaturi. Parca sunt si putin umflata la burtica...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...