Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Carmenbr
O, nu, te inseli, daca te lua ibi al tau, scriai acum din postura de femeie batuta umilita, cu o copila cu lipsuri ca nu are nevoie, strici banii pe ea, sau mai rau te batea gravida fiind pana pierdeai sarcina. Te amagesti ca scriai din postura de mama divortata. Nu ai fi divortat veci. Tu nici acum nu esti rupta de el, esti inca legata de el. Ghinionul tau ca te-a cautat, dar na, se stie, abuzatorul mereu se intoarce la victima. [bang] Carmen & Ericutz (15.06.2004) [url="http://dianadumitru.netfirms.com/ "] Ajutati-o pe Diana![/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68525 "] Povestea nasterii![/url]
da, dc nu ma cauta eram la fel de bine mersi ca pana acum. e drept,mai stateam cu ochii pe tavan cand si cand, dar mi-era bine. a pus-o pe maica-sa sa ma caute. m-a terorizat maica-sa o luna intreaga ca sa vada fata, sa vada fata si n-am dus-o ca mi-era oarecum ciudat, bine oricum era un super ger afara, asa si apoi a intervenit el pe fir cu reprosul ca cum imi permit eu sa intretin relatii cu maica-sa pe la spatele lui si sa ma bag in familia lui. de ca si cum eu il cautasem pe el. i-am zis ca nu-s eu autoarea si ca n-am treaba cu el. si de atunci a tinut-o intr-una cand furios, cand a dat-o apoi in vorbe mai frumoasa, ca e corect sa o vada si el etc. si apoi am cedat si de cand am cedat a inceput circul cu drumurile la maica-sa sa vada copilul si la el sa incercam sa ne impacam. sa ne facem ca suntem o familie de proba, sa vedem cum e. totul pana la pampersi si lapte. aaa si marius, nu alaptez. nu am avut deloc lapte,ca am fost atat de stresata toata sarcina si dupa ca n-am avut lapte deloc. desi am baut ceaiuri si am luat pastile de lactatie, dar fara sansa. nici macar o sapt nu am reusit si ii dau lapte praf. deci prb ca nu mi-o incredinteaza mie. Eva si printesa Sabina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 112
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui eva83
Citat:
citat din mesajul lui Carmenbr
Citat:
citat din mesajul lui eva83
nu sunt chiar retardata si stiu ca aveam posibilitatea sa fac cum a spus el, adica sa astept, sa trec copilul pe numele meu si sa-l dau in judecata pt paternitate, dc refuza sa-l recunoasca. dc am ales sa ma marit, e pt ca intr-un mom de furie pe viata mea si pe trecutul meu, chiar am vrut sa uit tot, sa mi-o refac si sa o iau de la capat. nu a fost doar de mandria si rusinea sa nu ma barfeasca lumea ca fata e din flori. si pentru ca eu cat am fost gravida m-a ajutat sotul de acum, ca nu aveam voie sa car, sa ridic, stateam mai mult la pat si nu iubi a venit sa-mi faca cumparaturi sau sa-mi care plase.ci ai mei cand erau in oras, sotul, prietenii. iubi doar cand avea chef. si cand nu se oftica prea tare ca nu ma puteam culca cu el, datorita prb din sarcina. asta nu inseamna ca e un diavol, are si el partile lui bune, chiar dc se pare ca doar eu le vad. azi mi-a dat mesaj ca o sa le interzica parintilor sa mai vada fata pana cand nu o trec pe numele lor. si ca i-a interzis mamei sale sa ma mai "deranjeze" cu telefoane. exclus sa-mi pierd copilul, deci eu nu voi intenta in veci divort de sot. eu personal nu tin mortis sa o trec pe numele lui. cu adevarat nici nu vreau. am intrat in aceasta stare de dilema datorita unor insistente si a fapt ca de o sapt pur si simplu ma terorizeaza cu intrebarea dc am sau nu de gand sa o trec pe numele lui. asta pt ca m-am tot vazut cu el in 3 si am mimat pe familia si i s-a suit la cap. ai cred ca la un mom dat ma manca in fund sa reiau cu el sceneta de amor si trebuia sa-l multumesc, nu? cand eram gravida si il ceream de sotz nu mai nimerea telefonul ca acum. nu stiu ce e in mintea mea. am luat-o complet razna. Eva si printesa Sabina
ok, spune-mi acum care sunt partile lui bune, alea pe care tu le vezi. C asa vad ce nu vedem noi. Ca pe bune citesc pana amaine intr-una paragraful asta, numai paragraful asta, nu toate postarile tale si nu gasesc O SINGURA PARTE BUNA! Una singura nu gasesc. Spune-ne tu care sunt partile lui bune. Carmen & Ericutz (15.06.2004) [url="http://dianadumitru.netfirms.com/ "] Ajutati-o pe Diana![/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68525 "] Povestea nasterii![/url]
hm...maica-sa spune ca e rau de gura, dar bun la suflet. poate ca asa e si eu il enervez. cand eram noi pe bune, ne distram impreuna. e spontan si imprevizibil, foarte frumos, ma gandesc ca dc a stat 10 ani cu mine, m-a dorit, nu? nu stai 10 ani cu cineva doar de flori. el a vrut copilul.mi-a zis ca dc ii fac copil, atunci ma ia. in epoca cand il intrebam eu cand ma ia, dc ma ia. mi-a zis ca ok, te iau dar sa vad dc ramai gravida. si am ramas si am si nascut. e bun mestesugar, se pricepe se repare orice.e spontan asa, tonic. nu e genul molau, dar nu pot sa-l laud ca fiind genul sa-i placa munca sau chinuiala. e genul rasfatat si infantil, dar ma distram cu el. foarte mult. Eva si printesa Sabina
Deci calitatile lui sunt: - e bun la distractie -e rasfatat -e infantil -ok, treaca de la mine e si mestesugar (mai ales la vorbe, te face din vorbe) Bun la suflet nu se pune, ca din punctul meu de vedere si nu doar al meu, nu are deloc suflet (dar pe ala numai tu il vezi). Iar daca tie toate de mai sus ti se par calitati la un barbat de 35 de ani, 35 nu 18, nu 20, nici macar 25, apoi draga mea va meritati cu varf si indesat amandoi. Iti spun eu la ce e bun iubi ala al tau (daca imi iau avertisment, pe bune ca mi-l asum cu inima impcata). E bun de prasila, e bun doar la [sex].[:D] Daca o fi bun si la aia, ca daca o fi singurul tau barbat si nu ai mai avut alt prieten inainte de el si apoi sotul tau, e clar ca nu ai ce sa compari si il consideri marfa de marfa. Zic si eu ca Vikinga, slava Domnului ca exista sotul tau si ca iti iubeste copila cu adevarat si bine ca legea de data asta nu e stramba si fata ta e protejata. Carmen & Ericutz (15.06.2004) [url="http://dianadumitru.netfirms.com/ "] Ajutati-o pe Diana![/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68525 "] Povestea nasterii![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui vikinga
Citat:
citat din mesajul lui eva83 oricum e f furios ca sotul meu, aparent il lasa in pace sa si vada fata, vb extrem de frumos cu el, ma lasa sa duc copilul la mama lui, imi zice mereu ca el are rabdare sa o termin cu povestea asta, ca ma voi lamuri eu, in continuare are grija de fata, ca si cum toate astea trec pe langa el si sunt lipsite de importanta. dar mi-a zis ca dc poveatea cu schimbatul numelui pe baza acordului la amandoi e reala, el nu imi va da niciodata acordl.
Bine macar ca sotul tau e stabil emotional si intreg la minte! Singurul dintre toti adultii din povestea asta, protagonisti si bunici! Singurul cu suflet si gindire sanatoase. E ingerul pazitor si stilpul stabilitatii afective si emotionale a copilei, acum si pe viitor. Toate respectele mele pentru el! Pe tine daca te-o lasa, de s-o satura de instabilitatea ta, macar atit, sa tina de paternitate cu dintii! Ca va stie destul de bine, acum ca s-a atasat de fetita, stie ca trebuie sa o protejeze de scandaluri si neseriozitate. Pot sa plec la ale mele linistita, copila e in siguranta, ca am citit totul cu ochii scosi din cap. Inca o data respectele mele sotului tau! Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Letizia, Nadja si Aldo
da, pai mi-a si zis ca si dc divortez de el, el va ajuta fata, ca o adora si o considera total nevinovata. a zis si el singur ca nu el ar fi prb, ci chiar eu prin intermendiului lui dl iubi. sotul meu are incredere in mine. cred ca e singurul. ca nici ai mei nu mai au. maica-mea il suna disperata sa-l intrebe dc am fugit de acasa la iubi si dc duc fata la "aia" si el ma acopera si spune ca e ceva de moment, nimic groaznic si maica-mea plange la telefon si il roaga cu cerul si pamantul sa aiba grija de fata. mda.:( am facut totul praf. Eva si printesa Sabina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui eva83 hm...maica-sa spune ca e rau de gura, dar bun la suflet. - e ma-sa fetito, stii povestea cu cioara si cu puiul? cauta pe net declaratiile mamelor de criminali in serie si poate te lamuresti poate ca asa e si eu il enervez. pai daca-l enervezi si scoti ce-i mai rau in el atunci la ce bun sa reinozi idila? cand eram noi pe bune, ne distram impreuna. e spontan si imprevizibil, foarte frumos, ma gandesc ca dc a stat 10 ani cu mine, m-a dorit, nu? nu stai 10 ani cu cineva doar de flori. da, nu stai cu cineva doar de flori, nici nu bati pe cineva doar de flori, nici nu bruschezi o gravida doar de flori, nu refuzi s-o iei de nevasta doar de flori... Ce mai Eva, e clar TE IU-BES-TE! el a vrut copilul.mi-a zis ca dc ii fac copil, atunci ma ia. in epoca cand il intrebam eu cand ma ia, dc ma ia. mi-a zis ca ok, te iau dar sa vad dc ramai gravida. si am ramas si am si nascut. Pai vezi, tu esti de vina ca n-ai asteptat sa te ia, ca omu' parea serios, doar te-a batut nitel de te-a bagat in spital gravida fiind, eu chiar nu stiu de ce nu l-ai crezut si te-ai repezit sa te mariti in luna a 9a de sarcina.. Te-ai grabit, e clar[alcool]. e bun mestesugar, se pricepe se repare orice.e spontan asa, tonic. nu e genul molau, dar nu pot sa-l laud ca fiind genul sa-i placa munca sau chinuiala. e genul rasfatat si infantil, dar ma distram cu el. foarte mult. Mai, eu zic ca daca te distrai cu el sa te duci inapoi, cred ca o sa va distrati mult mai mishto acum in trei, chiar patru cu actualul sot. Sase cu parintii lui. Mama, ce mai distractie, pacat sa pierzi asa ceva pentru o viata linistita si anosta de familie. Eva si printesa Sabina
Hai mai oameni buni ca cineva ca fata asta n-are cum sa fie "de-adevaratelea", refuz sa cred ca asa ceva exista. Daca exista isi merita soarta, nu asta de acum (asta e un fel de cuib pentru barza chioara) ci pe aia de dinainte si pe cea la care se va intoarce foarte curand. Dar... e TROLL si inca unul neinspirat pentru ca e, vorba englezului "too much".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

toata povestea asta e o tiganie (sa ma scuze tiganii, n-am nimic cu ei, e doar o expresie) tu cu donatorul, cu parintii lui, cu sotul tau, parintii tai ... scriind mi-am dat seama ca pur si simplu nu are cum sa fie adevarat, esti doar vreo pustoaica fara ocupatie ce face misto de lumea de pe aici. pe mine una, m-ai pierdut de spectator, e prea penibil show-ul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fata draga, mie mi se pare dic toate postarile ca inca il mai iubesti pe fost..adica nu l-ai uitat niciodata..Ai grija, lupul isi schimba parul..dar ce te faci cu naravul??? Acum ca ai un copil ar treui sa te gandesti mai mult la siguranta ta si a copilului..vezi ca dragostea trece si prin stomac..un copil nu se creste cu promisiuni...Ce incredere ai intr-un om care nu ti-a platit o ecografie..care a disparut din viata ta cand erai gravida si aveai atata nevoie de sprijin si incurajari?? Atunci printesa mica nu era tot fata lui?? NU VA MERITA>>>Cel putin nu merita sa sufere copilul..Tata e cine te creste nu cine te concepe..Trage singura concluziile...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui marius
Ok - ma faci sa rad. Deci divortezi sau nu? [url="http://www.romleas.ro/Rosia%20Montana/"]Ce nu stiu romanii despre aurul lor![/url] [url="www.romleas.ro/eu"]Eu pur si simplu[/url] / [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
sincer, nu stiu in acest moment. nu stiu dc nu o sa devin atat de disperata incat sa fac teleghidata tot ce vrea el. sper sa nu, ca nu mai sunt asa amorezata ca in trecut, parca mi-am mai revenit. adica cred ca as baga-o in mormant pe mama si i-as distruge viata sotului, care nu merita. pe de alta parte am suferit ff mult cand l-am "pierdut" pe dl iubi, cand eram gravida, parca eram bolnava asa zaceam dupa el, plangeam mereu. acum cand m-a cautat parca a tresarit ceva in mine si m-am gandit ca vai, uite, eltotusi ma iubea si acum si-a revenit si uite in ce hal am gresit eu, maritandu-ma ca o egoista. Eva si printesa Sabina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui buli
da, esti varza, emotional vorbind. mergi la psiholog inainte de a face alte uriase si nereparabile prostii. si, da, e de mirare cum o femeie care poate articula si scrie coerent inca isi mai pune intrebari de felul in care iti pui tu. de aia impresia de falsitate. ala te face la psihic cum vrea el. si asa o sa te faca fix atata timp cat il vei lasa.
si cum as putea sa nu-l las sa mai faca ce vrea? mi-e groaza de suferinta aia care o sa vina, dc as inceta iar orice legatura cu el. o suferinta ff nasoala. adica cumva mai bine cu rau, decat fara, doar ca acum e mai complicat ca in trecut dat copilei si sotzului. Eva si printesa Sabina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...