Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Las ca ti-am mai ramas asta din textul meu: Poti sa te culci cu iubi - pierzi copilul o grija mai putin - mai iei o batuta de la iubi dar esti obisnuita cu asta deci nu e o problema - mai faci un copil dar iubi nu se'nsoara cu tine ca nu e prost - asa ca o sa ai doi copii unul acasa de la iubi dara fara tata iar primul copil acasa la fostul sot unde vei aea drept de vizita - banii vor fi aia putini de care spui tu dar o sa-ti ajunga tie si copilului al doilea si daca lui iubi i se .... mai vine la una mica pe la tine iar dac nu vrei mai iei un pumn si un picior si asa mai departe. Fain! De unde ziceai ca esti de loc? [url="http://www.romleas.ro/Rosia%20Montana/"]Ce nu stiu romanii despre aurul lor![/url] [url="www.romleas.ro/eu"]Eu pur si simplu[/url] / [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 112
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Serios, daca e bal, bal sa fie. Deci rog mila si indurare la moderatori, dar pe bune ca ce e mult, e prea mult.

Eva, mama draga, serios acum, tu chiar ai probleme si pe bune ca ti-e fata in pericol cu o mama ca tine. Eu in locul tau as merge la un psiholog, as avea grija de mine, ca pe bune ca iti pierzi copilul si cu buna stiinta ti-l pierzi. Si, asa ca fapt divers, nu uita ca tot aici pe forum se mai practica sa se sune autoritatea tutelara ca sa se protejeze un copil. Ai mare grija cine iti citeste mesajele care sunt total deplasate si iti face un pustiu de bine. Mai stii, poate ca de fapt asta iti doresti si nu stii cum sa o faci. Si asa vad ca Marius te informa ce si cum ca sa stii sa eviti sa nu pierzi copila, iar tu, vorba lui ma bufnetse rasul, tocmai demontai toate sansele de a primi copilul. Deci constienta ii dai copilul sotului tai si te duci sa mai faci altul cu iubi! [bang] Valeu frate![alcool]

 

Carmen & Ericutz (15.06.2004)

 

Ajutati-o pe Diana!id="red">

 

Povestea nasterii!id="blue">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eva,trezeste-te la realitate!

 

Tu ai vrea ca fetitza ta sa traiasca o poveste ca a ata?Sansele ar fi foarte mari daca te intorci la cel ce te-a brutalizat,desconsiderat,umilit timp de 10 ani!

 

Acum trebuie sa pui copilul desupra sentimentelor personale,el are nevoie de stabilitate,liniste dragoste!

 

Dana

 

handarbeit

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu inteleg, cum adica autoritatea tutelara.

doar nu o sa vina cineva acum sa-mi ia copilul ca am scris pe forum?

da, nu voi mai scrie, dc se ajunge in halul asta. ar fi culmea sa vina cineva acasa sa ce? e abdurd. foarte absurd. o sa-mi sterg numele si tot.

 

oricum m-am lamurit. toata lumea a spus acelasi lucru si nu sunt atat de tampita incat sa trebuiasca sa mi se spuna si in alte forme.

 

va multumesc foarte mult pentru tot. si dc se poate, as sterge tot ce am scris.

 

Eva si printesa Sabina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui eva83
nu inteleg, cum adica autoritatea tutelara.doar nu o sa vina cineva acum sa-mi ia copilul ca am scris pe forum?da, nu voi mai scrie, dc se ajunge in halul asta. ar fi culmea sa vina cineva acasa sa ce? e abdurd. foarte absurd. o sa-mi sterg numele si tot.oricum m-am lamurit. toata lumea a spus acelasi lucru si nu sunt atat de tampita incat sa trebuiasca sa mi se spuna si in alte forme.va multumesc foarte mult pentru tot. si dc se poate, as sterge tot ce am scris.Eva si printesa Sabina
align="right" id="quote2">ei nu se poate sterge. o sa ramana ptr posteritate. ai dat deja atatea detalii ca e foarte usor sa te gaseasca cineva. sotul tau ce spune de faptul ca scrii pe net?
Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!id="Verdana">id="red">id="size3">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai adica tu iti bati joc de stabilitatea copilului tau si vrei sa fii aplaudata? Ti-a cam intrat morcovul in fund? Pai nu ziceai tu ca la o adica tot nu primesti copilul?

Sper ca sa iti revii macar in ceasul al 12-lea, desi sumt sigura ca nu se va intampla. Suna iubi si iar te apuca amocul![:D]

Bine ca exista sotul tau, copila e in maini bune! Asa cum ziceam, unii nu trebuiesc lasati sa devina parinti!

 

Carmen & Ericutz (15.06.2004)

 

Ajutati-o pe Diana!id="red">

 

Povestea nasterii!id="blue">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui eva83
oricum m-am lamurit. toata lumea a spus acelasi lucru si nu sunt atat de tampita incat sa trebuiasca sa mi se spuna si in alte forme.Eva si printesa Sabina
align="right" id="quote2">Pai vad ca au fost nevoie de 11 pagini in care sa ti se spuna ca nu e normal ce faci, ca pui viata copilei in pericol si tot degeaba, tu o tii cu calitatile lui iubi![:D]Deci cum ramane? [:D]Carmen & Ericutz (15.06.2004) Ajutati-o pe Diana!id="red"> Povestea nasterii!id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fata draga, sunt de cativa ani pe forumul asta si chiar nu am intalnit un singur subiect in care TOATA LUMEA sa fie de aceeasi parere. Adica: lasa-l in ale lui pe fostul iubi, si pe maica-sa, si pe taica-sau, si pe toti ai lui, bucura-te ca ai un sot care te iubeste, care iti iubeste copilul si care are grija de voi amandoua, bucura-te de fetita ta care e frumoasa, sanatoasa, bine ingrijita si fericita ACOLO UNDE E, CU OMUL CU CARE ESTI ACUM si intelege o data pentru totdeauna ca un om care te iubeste nu te loveste, nu te insulta, nu te impinge, nu vorbeste urat cu tine (la nervi sau la ne-nervi), nu te santajeaza "te iau daca ramai gravida", "ii cumpar copilului aia si ailalta daca il treci pe numele meu" etc nu iti toaca banii, nu te duce de nas ani de zile cu una si cu alta, nu vine si pleaca asa cum ii convine lui, si asa mai departe.

 

Ar fi probabil bine sa mergi sa discuti cu un terapeut/psiholog, sa intelegi si tu ceid="red"> e gresit in rationamentul tau ( ca uite, un forum intreg te sfatuieste de bine si tu tot cu ale tale vii), de ceid="red"> gandesti asa si mai ales cum "sa te vindeci"id="red"> si sa scapi de ideile astea care te obsedeaza si care in ritmul asta mai devreme sau mai tarziu or sa-ti distruga viata. Nu e gratuit, dar sunt sigura ca sotul de poate ajuta din punct de vedere financiar, iar tu ai si atuul sustinerii din partea lui, si a familiei tale. Si o ai si pe fetita ta, a carei fericire trebuie sa iti fie principala motivatie sa mergi inainte.

 

Spuneai ca iti e mila de "ex". Foarte bine, sa-ti fie mila de el, dar spune-ti mereu "decat sa planga mama mea, mai bine sa planga mama lui". Gandeste-te in primul rand la tine, si la fetita ta, apoi la cei care te iubesc cu adevarat si ti-au demonstrat asta de atata timp. Si mergi mai departe, uitandu-te inainte, nu inapoi, la ce a fost!

 

 

 

Dark Bendis

& The Goblin Prince (31.12.2008) [cavaler]

 

"I dream of wolves. With them I run."

"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...