Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui histamina
Citat:
citat din mesajul lui eva83
Citat:
citat din mesajul lui histamina
mie sincer,iertare daca gresesc,mi se pare un subiect de genul "Povestea mea' ,se asteapta reactiile si se scrie articolul. situatiile enumerate sunt ptuin credibile. te casatoresti in luna a 9a cu barbatul care te-a iubit din totdeauna si te gandesti sa te intorci la cel care te teroriza? repet, suna a poveste siropoasa la care se aspeapta replici pt a se intregi povestea. e o practica uzuala in presa de calitate inferioara. scuze daca gresesc. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea
e o poveste reala si te rog frumos, nu ma judeca aspru. nici eu n-as fi crezut ca mi se va intampla mie asa ceva. poate era mai corect sa astept sa vad ce face, dc o recunoaste sau nu. dar nu am putut suporta ideea sa raman singura, fara ajutor, cu copil din flori, sa ma fac de ras si pt ca sotul a insistat si in definitiv tin la el, ca e un om bun si deosebit, am spus ca-mi refac viata asa, ca sa aiba copila un tata bun.
eva,daca e real, in randurile scrise de tine, ti-ai gasit toate raspunsurile. linistea unui copil e mai pretioasa decat orgoliile unui adult. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea
asa am gandit si eu cand eram pe ultima suta sa nasc. m-am panicat ca iubitul ma lasase balta si am vazut ca asa va face mereu si cu fata. il va apuca vreo streche fix la greu. pe cand sotul e f stabil mental, calm (nu stiu de ce se chinuie cu mine de ani de zile, ca nu merit) si m-am gandit ca pt fata va fi un tata super bun. dar dc acum, iubitul sensibilizat de copil, s-a transformat si va fi un tata bun? nu e chiar atat de rau la suflet. doar f nervos din fire si cam razgaiat de parinti, cred ca de aia a react asa. si nu m-a luat pt ca el nu vrea sa fie sub papuc, asa zice, ca nu vrea sa dea raportul la nevasta si sa fie sub papuc. nu vrea sa fie catel de casa. si alte replici de genul. e drept ca eu l-am iubit ff mult si am stat dupa el toti anii astia.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 112
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Nici vorba. Copilul nascut in timpul casatoriei este al sotului prin lege. Iubitul nu a existat si nu va exista in discutie fata de copil nici daca sta in cap. Avocata a spus tampenia asta cu acordul parintilor la primarie?! [url="http://www.romleas.ro/Rosia%20Montana/"]Ce nu stiu romanii despre aurul lor![/url] [url="www.romleas.ro/eu"]Eu pur si simplu[/url] / [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui andacos
Citat:
citat din mesajul lui eva83 dar oare am eu dreptul sa nu-l las sa fie tata pt fata lui?
Da ,ai dreptul!Si datoria morala sa-tzi aperi copilul si pe tine! Dana [url="http://www.dropshots.com/andacos#"]handarbeit[/url]
si acum ce fac? dispar brusc din viata lui. nu mai duc niciodata fata la ai lui, care suna tot timpul dupa ea sa o aduc, ca le e dor. bine, cand se termina laptele si pampersii, suna dupa mine sa le aduc. n-ar cumpara un pampers, cam lasat fata intr-o zi la ei de dim pana seara si am plecat si nu le-am lasat pampersi, adica nu destui si au sunat repede ca ce fac, desi au o farmacie langa ei si saraci nu sunt. ba m-au sunat ca nici apa plata nu au pt lapte. sa vin sa le aduc. si cand i-am reprosat asta iubitului, a zis ca ai lui fac expre asta ca nu e pe numele lui. sunt obsedati cu numele asta, pur si simplu, cred ca mi zice de 100 de ori pe zi cand trec fata pe numele lui, cand iau certificatul de nastere sa o trec.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui marius
Nici vorba. Copilul nascut in timpul casatoriei este al sotului prin lege. Iubitul nu a existat si nu va exista in discutie fata de copil nici daca sta in cap. Avocata a spus tampenia asta cu acordul parintilor la primarie?! [url="http://www.romleas.ro/Rosia%20Montana/"]Ce nu stiu romanii despre aurul lor![/url] [url="www.romleas.ro/eu"]Eu pur si simplu[/url] / [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
da, am intrat pe un site avocat. net parca si am vb cu 2 persoane. una a spus ca se poate la primarie cu acordul la amandoi pe cale administrativa/ alta a zis ca nu se poate decat cu procesc, dc fac eu tagada paternitatii cu sotul si apoi paternitatea cu el. nu am inteles f bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei sa va ruinati vietile, divorteaza de sot si marita-te cu iubitul, apoi roaga sotul sa renunte le drepturile paternale si spune-i iubitului sa infieze fata. Astfel va purta numele iubitului. Dar merita cineva toate astea? Zi bodaproste ca ti-a dat Dumnezeu mintea rominului de pe urma si ai luat un om ca oamenii. Esti mama acum, gindeste-te la binele copilului nu la tot felul de cai verzi pe pereti. Mult succes si bucura-te de familia frumoasa pe care o ai!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Laura25
Tu ai ce ai cu banii, ca nu ii cumpara fetei, ca nu ii da. Da-i in saracie de bani si de haine!! Nu asta e important. Cel mai important lucru e ca omul acela te-a batut si nu o singura data , ci si cand erai insarcinata. Asta e groaznic si nu ar trebui sa il lasi sa se apropie nici al 10m de tine, daramite de copil. Daca a dat din fund de 3 ori si a donat niste celule , asta il face tata?! HA! Tata e cel care se trezeste noaptea pt ca plange, care o tine in brate, o iubeste, o educa si are grija de ea sa creasca mare. Iubitul (fostul iubit, sau inca e iubit? ca am observat ca ai zis ca ai mai stat la el de cand ai fata, deci deja iti inseli sotul!?!? uau!) trebuie sa isi castige dreptul de a vedea copilul si de a face parte din viata lui cu fapte, nu cu vorbe, amenintari si presiuni. Daca procedeaza cum descrii, ar trebui sa ii zici sa faca pasi cat mai departe, tu esti femeie maritata, cu copil care are un tata in acte si mai ales un tata care are grija de ea si de tine.
[url="http://bazar.desprecopii.com/search.asp?searchtxt=Laura25&searchtype=2&view=gallery&show=current"] Am marfa la bazar umanitar DC [/url] Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114871"]Cugetari gemene[/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878"]Poveste cu shtrumphi [/url] 'Cos what I feel is the only truth for me
da, ma preseaza pana la aduce la paroxism. ca sa-i dau certificatul de nastere alcopilului, nu stiu ce poate sa faca cu el, dar m-a exasperat sa i-l dau, sotul nici nu vrea sa auda. nu l-am inselat pe sotz, desi cred ca nici n-am luat de buna casatoria asta, ca am zis ca ma ia asa, ca sa aiba copilul tata legal. adica asa a fost planul intre noi. desi dupa ce am nascut, printr-o conjunctura de situatii am locuit la sotz acasa, ca la ai mei nu se putea in acel moment, fiind iarna si stateau intr o zona in care nu s-a ajuns cu zapada si sotzul s-a atasat de fata ca o legana cand plangea, o schimba, in fine, avea multa grija de ea. cu acest asa zis iubit m-am vazut cam o sapt, in fiecare zi, cu copilul, toti 3 sa vad cum am fi fost ca familie. se purta ok cu fata, nu zic nu, dar el nu e genl care sa legene copii, sa nu doarma noptile. si-l vad mereu cand duc fata la ai lui, cam o zi pe saptamana, ca mereu suna maica-sa dupa ea, ca mama lui e cam suparata pe el ca a facut 35 de ani si nu e serios si nu vrea familie si mereu se cearta cu toti si cu ai lui, pe care ii face albie de porci si acum maica-sa vrea ca eu sa fiu cu el. am uitat cand m-a batut. nu situ cum, dar pur si simplu am uitat, furia aia si senzatia aia nasoala. pt ca am fost despartiti mult timp si acum se poarta foarte frumos. nu s-a intamplat des faza cu bataiile, de cateva ori in 10 ani, dar adev este ca ma brusca mereu, ma injura, urla ca nebunul, si in sarcina m-a imbrancit si mi-a tras niste palme in cap,nici nu mai stiu din ce motiv.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Letitia1
Daca vrei sa va ruinati vietile, divorteaza de sot si marita-te cu iubitul, apoi roaga sotul sa renunte le drepturile paternale si spune-i iubitului sa infieze fata. Astfel va purta numele iubitului. Dar merita cineva toate astea? Zi bodaproste ca ti-a dat Dumnezeu mintea rominului de pe urma si ai luat un om ca oamenii. Esti mama acum, gindeste-te la binele copilului nu la tot felul de cai verzi pe pereti. Mult succes si bucura-te de familia frumoasa pe care o ai!
crezi ca ma ia? nici gand. i-am spus ca nu trec fata pe numele lui dc nu ma cheama ca pe el, adica sa ma ia o data dc tot ma vrea atata si vrea si copilul si iar ma plimba cu zaharelul, ca stai intai sa fie fata a lui, eu divortata, si mai vedem noi. sunt convinsa ca va gasi alte motive de amanari. oricum e f furios ca sotul meu, aparent il lasa in pace sa si vada fata, vb extrem de frumos cu el, ma lasa sa duc copilul la mama lui, imi zice mereu ca el are rabdare sa o termin cu povestea asta, ca ma voi lamuri eu, in continuare are grija de fata, ca si cum toate astea trec pe langa el si sunt lipsite de importanta. dar mi-a zis ca dc poveatea cu schimbatul numelui pe baza acordului la amandoi e reala, el nu imi va da niciodata acordl.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ascu Ta la mine si la toti de aici fata daca esti cu adevarat reala. Daca nu iti scoti timpeniile astea din cap cu fostul sau actualul iubit si intorsul la el cu copil si purcel O SA ITI PLINGI IN PUMNI foarte curind. Vrei sa itispun eu care e viitorul? Actualul sot se va satura sa il tot inseli si sa iti bati joc de el si de bunatatea lui si te va lasa in plata domnului, in mod foarte probabil va refuza sa mai aiba de-a face cu tine dupa episodul plinsului in pumni cind te vei ruga de el in genunchi sa te ierte. Fostul iubit te va altoi periodic de control, nu te va lua de nevasta si va disparea dupa prima fusta mai scurta cind se va satura de oboseala ta si de plinsetele copilului noaptea sau cind e bolnav. Eventual va da de pamint si cu copilul. Vei lua copilul de la un tata care il iubeste neconditionat si il vei aduce sa traiasca cu un om care nu da un fund de sobolan mort pe el, ii vei distruge siguranta si stabilitatea materiala, financiara si emotionala. O sa ajungi varza si cel mai rau e ca o vei face varza si pe fata ta cea frumoasa si buna. Inceteaza sa iti mai bati joc de tine si de copil mai ales si termina cu TIMPENIILE astea. Daca as fi maica-ta ti-as trage si eu o mama de bataie sa iti vina mintea la cap. Mi se face rau cind te citesc. Citi ani ai, 12?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui cristoiu
Ascu Ta la mine si la toti de aici fata daca esti cu adevarat reala. Daca nu iti scoti timpeniile astea din cap cu fostul sau actualul iubit si intorsul la el cu copil si purcel O SA ITI PLINGI IN PUMNI foarte curind. Vrei sa itispun eu care e viitorul? Actualul sot se va satura sa il tot inseli si sa iti bati joc de el si de bunatatea lui si te va lasa in plata domnului, in mod foarte probabil va refuza sa mai aiba de-a face cu tine dupa episodul plinsului in pumni cind te vei ruga de el in genunchi sa te ierte. Fostul iubit te va altoi periodic de control, nu te va lua de nevasta si va disparea dupa prima fusta mai scurta cind se va satura de oboseala ta si de plinsetele copilului noaptea sau cind e bolnav. Eventual va da de pamint si cu copilul. Vei lua copilul de la un tata care il iubeste neconditionat si il vei aduce sa traiasca cu un om care nu da un fund de sobolan mort pe el, ii vei distruge siguranta si stabilitatea materiala, financiara si emotionala. O sa ajungi varza si cel mai rau e ca o vei face varza si pe fata ta cea frumoasa si buna. Inceteaza sa iti mai bati joc de tine si de copil mai ales si termina cu TIMPENIILE astea. Daca as fi maica-ta ti-as trage si eu o mama de bataie sa iti vina mintea la cap. Mi se face rau cind te citesc. Citi ani ai, 12?
am 28 de ani. poti sa stii ca gandesti fix ca mama.[q]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...