Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui eva83 dar dc acum, iubitul sensibilizat de copil, s-a transformat si va fi un tata bun? nu e chiar atat de rau la suflet. doar f nervos din fire si cam razgaiat de parinti, cred ca de aia a react asa. si nu m-a luat pt ca el nu vrea sa fie sub papuc, asa zice, ca nu vrea sa dea raportul la nevasta si sa fie sub papuc. nu vrea sa fie catel de casa. si alte replici de genul. e drept ca eu l-am iubit ff mult si am stat dupa el toti anii astia.
Si daca la nervi o sa se apuce sa loveasca si fata? Ca istorie violenta are... 10 ani te-a batut. Acum tu esti dispusa sa risti acelasi tratament ptr. fetita ta??? _____________________________________________ Mami Nadia si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella [fetita] 22.05.2008 [url="http://victorianadiagraham.blogspot.com/"]VICTORIA[/url] [url="http://www.facebook.com/pages/Acute-Lymphoblastic-Leukemia/178051842277685"]Acute Lymphoblastic Leukemia[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 112
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Citind acest subiect,zau ca nu stiu ce sa fac....sa rad sau sa plang?????????[alcool][alcool][alcool][alcool] Fata draga...daca tu numesti TATA un specimen cum e ex iubi al tau...apoi zau ca il meriti,cu varf si indesat,dar doar pentru tine.Ca fata are deja un TATA care o iubeste neconditionat si care ii ofera nu numai siguranta materiala ci si emotionala,care crede-ma ca e muuult mai importanta decat cea materiala.Cum pisici marinati si pe spate scarpinati mai poti sa mai deschizi gurita si sa mai vorbesti cu ex iubi,cand el se comporta cu voi mai rau decat s-ar comporta cu un cersetor.Adica,daca o treci pe numele lui...ce altceva va mai avea fata de la el,decat numele????????Ca vad ca ti-a zis clar ca bani de cele necesare cresterii ei nu iti va da...Doamne fer'ma dar asa ceva nici in cascadorii rasului nu mi-a fost dat sa vad. Eu una,in locul sotului tau,ti-as face frumusel bagajele si duuuu-teee duu-teee invartindu-te ca vad ca tu numai daca esti jignita,batuta,calcata in picioare te simti bine.Daca ti se ofera o viata indestulata si un suflet cald langa tine si fata ta,esti in dubiu ca oare faci bine ceea ce faci??Te-as lasa sa te duci,dar fara fata,ca tata e cine te creste si cine rade/plange la zambetele tale,la plansul tau,care e alaturi de tine neconditionat. Armasarul biologic n-are decat sa gaseasca o mama purtatoare si sa ii toarne masii un nepot si sa il treaca si pe numele Papei de la Roma,ca asa iarasi poate avea scapare ca nu e pe numele lui asa ca se spala pe maini de asigurarea celor necesare . Doamneeeee,mare e gradina Ta si multi au sarit gardul cu poarta deschisa [bang][bang][alcool] Luminita,mami de 3 nazdravani: tero Stefan-Alexandru 02.09.2005 shoricica Sara-Maria 30.05.2008 trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009 [url="https://picasaweb.google.com/106129411010304127167"] Merita sa bagati un ochi ....[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

jezz, sa iau un intaritor [alcool] auzi fata draga, ti-e dor sa te cafteasca individul ala? absolut toti ce ce ti-au raspuns la subiect, ti-au spus sa-ti vezi de viata cu sotul. iar tu parca esti un copil mic "da mi-e mila de el, mi-e mila de el" [bang] de cine ti-e mila? de un om care te-a lovit? de un om care nu da doi bani pe voi? de unul care joaca teatru ieftin? din cate stiam io asa, de la mama si bunica, dupace devi mama esti ca o ursoaica. dar se pare ca e ireala povestea asta. [bang]
Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca "iubi" pare ca sa schimbat, sigur nu il va tine mult. Dupa ce veti fi din nou impreuna sigur va reveni la vechile obiceiuri, evetual poate va fi si mai rau, cu mai multe scandaluri si iti va reprosa si ca te-ai maritat cu altul. Incearca sa te pui in locul mamei tale...ti-ar placea sa stii ca fata ta nu este fericita, este batuta si duce singura responsabilitatile unei familii, dupa ce ea a incercat o viata intreaga sa iti ofere tot ce e mai bun pt tine ? [copil] purcelusa mea mica Ariana - 24.03.2009 [url="https://picasaweb.google.com/ArianaMoldovan/2Ani#"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc tuturor pentru mesaje. e sinistru ca nimeni nu-i acorda lui vreo circum atenuata, doar eu. inseamna ca eu am o prb la cap. de perceptie. pt ca prb si evident, doar eu mai am sentimente pt el. alex-sara, da, sotul ar putea sa faca asta. prb o va face dc mai insist mult cu vizitele la pseudo-bunicii biologici plus tata biologic. poate va ajunge si sa regrete ca s-a legat la cap. oricum i se aplica vorba "facerea de bine....etc". mama mea nu vrea sa auda de "iubi".cred ca s-ar impusca dc as face asta. adee, reprosuri imi face de pe acum. doar eu sunt de vina ca n-am asteptat gravida pana impleteam cosita alba sa ma ia. mi-a spus ca trebuia sa am onoare si mandrie si sa las copilul fara tata si dc situatia se remedia cu ai mei (in sensul ca tata sa-l pupe in fund si sa plateasca nunta- ceea ce tata nu ar fi facut in vecii vecilor amin), poate ca ma lua si recunoastea fata. victoria, nu pot spune ca 10 ani m-a batut non stop, cred ca au fost cam 5-6 scene violente, de fapt super violente, palme, pumni in cap, in rest in special injuraturi, urlete, bruscari. dupa o vreme (ultimii ani) nu s-a mai intamplat ca am invatat sa fac slalom printre starile lui de indispozitie, sa invat cum sa aplanez conflictele, le miroseam din aer, pandeam si amusinam toate starile lui proaste si faceam eforturi maxime de auto control sa mi tin eu gura, sa nu ma enervez niciodata si sa-l perii pana se calma. ii dadeam ce voia sa auda si se pare ca era multumit. adica nu m-a mai lovit. si a inceput sa rareasca injuraturile si scenele. ce a continuat sa faca si nu cred ca poate cineva sa-i scoata asta, e felul asta cicalitor non stop, terorist, mereu comenteaza, critica, reproseaza, scoate pe nas, are asa un fel de a fi, nativ cred, ca mereu cineva trebuie sa l consoleze, sa-l asigure ca e total disponibil pt el, ca facem toti ca el, ca suntem supusi austrieci pe plantatia lui.cu cat lasi mai mult de la tine, cu atat intinde coarda la maxim. asta nu inseamna ca ofera ceva din ce nu vrea sa ofere. dar faptul ca eu cedeam, sau macar cedeam cand era in spume, aparent faceam ca el, il mai consola. bine, eu insa m-am epuizat la extrem, am slabit de am ajuns la 46 de kile cat am stat cu el, cu cearcane uriase si epuizata psihic. nu cred ca am fost vreodata eu insami cu el. doar ma modificam ca un cameleon in functie de starile lui emotionale. nici cand era vesel nu ma puteam relaxa cu adevarat, pt ca trebuia sa fiu atenta ca orice as fi spus,putea genera un alt scandal. in sarcina nu m-am abtinut si m-am enervat cand m-a pus sa fac curat in toata casa cu burta la gura si tineam tratament de contractii si apoi tot el ma injura si de aici scandalul si despartirea.si mereu ii reprosam ca nu ma ia. si ma aducea la paroxism cu nervii pt ca mereu cita tot felul de amici de care nu auzisem, care nu stiu ce pareri aveau despre copiii nascuti in afara casatoriei. toti parca m-ar fi cunoscut pe mine si ii dadeau lui dreptate. ba mi-o dadea exemplu si pe nicoleta luciu ca are 4 copii si nu e maritata. cat am fost gravida mereu mi-era rau si nu mai aveam rabdare sa l bibilesc pe el ca sa si tina nervii. numai cand imi aduc aminte si ma apuca nervii, cum mereu citeaza pe cineva, cand isi argumenteaza atitudinile. altii stiu perfect cum sunt eu si ce merit.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai,fata draga....gata,concluzia mea e definitiva si irevocabila.....esti dependenta de o viata de kko alaturi de un om de nimic,ceea ce ai acum nu iti e de folos.Asa ca fa-ti un bine,lasa fata cu TATAL cu care e fericita si tu du-te la incasat injuraturi,pumni in cap,tipete,speteste-te sa faci curat,sa ii asiguri DOMNULUI IUBI tot confortul . Eu am trei copii,ne-am casatorit doar civil cand eram in luna 7 cu mijlocia,dar numai de gura printilor nostrii ca noi habar nu aveam ca nu suntem luati cu acte,si hartia de la starea civila nu a schimbat absolut nimic in relatia noastra [:D].Dar daca ar ridica al meu barbat o singura data mana asupra mea...in secunda doi i-as intoarce spatele,mi-as lua copiii si as pleca mancand pamantul.Nicidecum sa ma mai gandesc ca vaaii,saracul e nervos poate din cauza mea,poate nu a fost mancarea destul de calda sau de sarata/piperata si mi-am meritat palma/pumnul incasat . Pe bune,du-te la un psiholog bun si incearca sa scapi de dependenta si tirania lui,spre binele tau dar mai ales al fetei . Luminita,mami de 3 nazdravani: tero Stefan-Alexandru 02.09.2005 shoricica Sara-Maria 30.05.2008 trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009 [url="https://picasaweb.google.com/106129411010304127167"] Merita sa bagati un ochi ....[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca un psiholog ma poate ajuta cu ceva. ca oarecum constientizez ca am o prb. cine poate sa-mi intre in suflet si sa-mi scoata starile?la modul sa uit tot si sa nu mai reactionez asa prompt de cate ori ma suna el sau neamul sau. Eva si printesa Sabina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fata draga, copilul tau e in pericol cu o mama ca tine. Bine ca legea nu permite sa schimbe numele, ca altfel probabil ca nu ai mai fi pierdut vremea sa intrebi pe forum, ai fi facut-o pana acum si probabil ca ai fi fost si divortata. Iar copilul tau ar fi pierdut o viata linistita si ar avea acum un nemernic drept tata. Pebune ca unii nu merita sa fie parinti. Nici tu nici exul nu va meritati dreptul de parinte, voi amandoi puneti in pericol bunastarea si dreptul la o viata fericita si linitita copilei aleia. [alcool] Uite ca legea macar in cazul asta protejeaza un copil si sa ii dea Dumnezeu rabdare suficienta sotului tau si sper sa aiba inima plina de dragoste fata de copila ta, ca sa nu renunte la ea si sa nu cedeze nervos cu toate tampeniile pe care le faci! Carmen & Ericutz (15.06.2004) [url="http://dianadumitru.netfirms.com/ "] Ajutati-o pe Diana![/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68525 "] Povestea nasterii![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui eva83 victoria, nu pot spune ca 10 ani m-a batut non stop, cred ca au fost cam 5-6 scene violente, de fapt super violente, palme, pumni in cap, in rest in special injuraturi, urlete, bruscari. dupa o vreme (ultimii ani) nu s-a mai intamplat ca am invatat sa fac slalom printre starile lui de indispozitie, sa invat cum sa aplanez conflictele, le miroseam din aer, pandeam si amusinam toate starile lui proaste si faceam eforturi maxime de auto control sa mi tin eu gura, sa nu ma enervez niciodata si sa-l perii pana se calma. ii dadeam ce voia sa auda si se pare ca era multumit. adica nu m-a mai lovit. si a inceput sa rareasca injuraturile si scenele. ce a continuat sa faca si nu cred ca poate cineva sa-i scoata asta, e felul asta cicalitor non stop, terorist, mereu comenteaza, critica, reproseaza, scoate pe nas, are asa un fel de a fi, nativ cred, ca mereu cineva trebuie sa l consoleze, sa-l asigure ca e total disponibil pt el, ca facem toti ca el, ca suntem supusi austrieci pe plantatia lui.cu cat lasi mai mult de la tine, cu atat intinde coarda la maxim. asta nu inseamna ca ofera ceva din ce nu vrea sa ofere. dar faptul ca eu cedeam, sau macar cedeam cand era in spume, aparent faceam ca el, il mai consola. bine, eu insa m-am epuizat la extrem, am slabit de am ajuns la 46 de kile cat am stat cu el, cu cearcane uriase si epuizata psihic. nu cred ca am fost vreodata eu insami cu el. doar ma modificam ca un cameleon in functie de starile lui emotionale. nici cand era vesel nu ma puteam relaxa cu adevarat, pt ca trebuia sa fiu atenta ca orice as fi spus,putea genera un alt scandal. in sarcina nu m-am abtinut si m-am enervat cand m-a pus sa fac curat in toata casa cu burta la gura si tineam tratament de contractii si apoi tot el ma injura si de aici scandalul si despartirea.si mereu ii reprosam ca nu ma ia. si ma aducea la paroxism cu nervii pt ca mereu cita tot felul de amici de care nu auzisem, care nu stiu ce pareri aveau despre copiii nascuti in afara casatoriei. toti parca m-ar fi cunoscut pe mine si ii dadeau lui dreptate. ba mi-o dadea exemplu si pe nicoleta luciu ca are 4 copii si nu e maritata. cat am fost gravida mereu mi-era rau si nu mai aveam rabdare sa l bibilesc pe el ca sa si tina nervii. numai cand imi aduc aminte si ma apuca nervii, cum mereu citeaza pe cineva, cand isi argumenteaza atitudinile. altii stiu perfect cum sunt eu si ce merit.
Si daca te-ai intoarce la el, exact asa va creste si fetita ta. Invatand zilnic sa-l evite. In loc sa o lasi sa traiasca linistita cu un tata care sa o iubeasca si sa o protejeze, tu vrei sa-i oferi asa ceva... ai mari probleme de gandire, draga mea. Subiectul asta, de la o femeie care gandeste normal la 28 de ani, ar fi trebuit sa fie unul de 'proslavire' a minunatului tau sot, nu unul in care sa-i plangi de mila fostului tau iubit, abuzator de meserie. Trebuia sa intri sa spui lumii ca uite, mai exista si barbati buni pe lumea asta, barbati care pot iubi neconditionat un copil, asa cum un tata isi iubeste copilul. Fostul tau pune conditii ca sa-si iubeasca propriul copil. Un tata nu face asa ceva. Un tata isi iubeste copilul, indiferent pe numele cui ar fi. Eu zic sa te trezesti la realitate, pana mai ai inca iubire si respect din partea sotului tau, sau o sa fie cum zicea Cristoiu si o sa-ti dai tu cu pumnii-n cap ca nu te-ai trezit la timp sa-ti apreciezi sotul. Pacat ca nu gandesti. Pacat ca ptr tine prioritatea este el, abuzatorul si nu copilul si familia ta. PS: cat de des te-a lovit nici nu conteaza... singurul lucru care ar trebui sa conteze e ca te-a lovit si mai ales, ca te-a lovit insarcinata fiind!!! _____________________________________________ Mami Nadia si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella [fetita] 22.05.2008 [url="http://victorianadiagraham.blogspot.com/"]VICTORIA[/url] [url="http://www.facebook.com/pages/Acute-Lymphoblastic-Leukemia/178051842277685"]Acute Lymphoblastic Leukemia[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

carmen, nu fi asa drastica te rog. nici eu nu mi-am imaginat vreodata ca o sa ajung asa. e adevarat ca unii nu merita copii, dar uite ca natura ii lasa sa faca si e dreptul lor sa-i aiba, nu? fara acel nemernic, prb ca nu se nastea. fata mea are parte de toata grija din lume. liniste in casa. zeci de jucarii. haine, mancare, pediatri care vin acasa, ca sotul nu ma lasa sa o expun la bacterii la policlinica, cand face vaccin. e adorata, rasfatata, iubita, luata in brate doar cand pune buzita in jos, nu apuca sa planga. e un copil fantastic de dulce si voios. parintii mei o adora. toti o rasfata. bunicii biologici s-au purtat frumos cu ea cand a fost la ei. pana si ta su cat a vazut-o nu a tipat sau altceva rau, s-a purtat frumos, doar ca nu a cumparat nimic. dar oricum nu are nevoie. am pus un sac de haine deoparte, aproape noi. unele chiar noi. nu duce lipsa de nimic. dc as divorta si as fi cu el, atunci prb ca intradevar nu ar mai avea tot ce are acum, nu pt ca "iubi" ar fi un saracan, ci pt ca e zgarcit si labil si nu poate oferi din inima asa cum face sotul meu, care e asa el, nascut asa. totusi nu merge atat de departe sa o consideri pe fata mea in pericol. si dc ai dubii, vino la mine acasa sa vezi cum traieste, inainte sa vorbesti in halul asta. Eva si printesa Sabina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...