Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa
la cate au fost spunse, eu vreau doar sa adaug ca Dumnezeu ti-a dat o sansa,ai apucat-o ...nu iti bate joc de ea, ca s-ar putea sa ti-o ia inapoi. Nu se stie daca vreodata vei mai avea sansa asta sa ai parte de un om bun ca sotul tau. Asa barbati nu se gasesc peste tot. E de admirat tot ce a facut pt tine, pt copilul care nu e al lui...si faptul isi bate capul cu toata situatia, care pe zi ce trece o complici si mai mult. Dar vezi ca rabdarea are o limita, nu intinde coarda ca se rupe. Tu joci, un joc f. periculos. Fetitza ta care acum are 2 tati in viitorul apropiat s-ar putea sa ramana fara niciunul. Trebuie sa te consulti in tot ce faci cu sotul tau, care te iubeste si iti vrea binele si treb sa tii cont de sentimentele lui. Trebuie sa fiti o fam. compusa din 3. Impreuna sa decideti, cand si cum isi vede tatal fetitza, la fel si cu bunicii. ai rabdare nu face mutari proaste,si in timp se mai schimba lucrurile, se mai clarifica. Tu ai 28 de ani. eti la o varsta fantastic de frumoasa, bucura-te de ea. Bucura-te de fam. care o ai. Nu-ti mai complica viatza fara rost. Greutati vin in viatza, nu e mereu totul roz, dar ce te faci daca mai adaugi si tu din proprie initiativa, la ele? michelle
ma consult cu sotul meu. le-am dus copilul la acesti bunici biologici dupa ce am discutat cu el si i-am zis ca ma tot suna si insista sa o vada si desi nu prea agreea ideea, m-a lasat sa ma duc ca a zis ca cel mai bine sa ma lamuresc eu singura ce hram poarta ca sa nu ma gandesc pe viitor ca n-am incercat-o si pe asta. el stiind tot istoricul meu si cate sanse i-am dat de-a lungul relatiei lui acest iubi. sotul meu crede ca e o agitatie de moment, care se va stinge de la sine la un mom dat. el nu crede deloc in acest iubi. il stie si el de 10 ani, ca noi ne stim din copilarie. se gandeste ca nu are dreptul sa-mi refuze incercarea asta. cred ca e prea bun. Eva si printesa Sabina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 112
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Sotul tau e prost de bun Eva. Sunt foarte rari barbatii de genul lui. Ai grija, ca nu avem sansa in viata de doua ori sa-l apucam pe Dumnezeu de un picior. Vezi sa nu iti dai seama ce ai avut dupa ce il pierzi pe sotul tau. Daca de tine nu iti pasa gandeste-te la fata ta, la ce viata o asteapta. Carmen & Ericutz (15.06.2004) [url="http://dianadumitru.netfirms.com/ "] Ajutati-o pe Diana![/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68525 "] Povestea nasterii![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui eva83
Citat:
citat din mesajul lui marius
Partea amuzanta este ca in caz de divort asa cum vad eu lucrurile ghiciti cine va obtine custodia copilului? [:)] Raspuns: 1. tatal legal Cine va plati pensie alimentara si va avea drept de vizita? Raspuns 2. mama copilului. Asta se va intampla in caz de divort [url="http://www.romleas.ro/Rosia%20Montana/"]Ce nu stiu romanii despre aurul lor![/url] [url="www.romleas.ro/eu"]Eu pur si simplu[/url] / [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
de ce? nu mama ramane cu copilul? Eva si printesa Sabina
Pai hai sa vedem cu se va judeca situatia ta. 1. Unde a crescut copilul? La tatal actual 2. In caz de divort cine paraseste domiciliul actual? Mama 3. Cu cine va locui mama? Cu un concubin violent 4. A avut minora un trai normal conditii etc pana la divort? Da 5. Va putea tatal sa asigure cnfortul de pana acum minorei si aceleasi conditii ca si pana acum? Da - identice 6. Va putea mama sa asigure acelasi nivel de conditii ca si pana la divort minorei Nu 7. Are tatal surse stabile de venit? Da 8. Are mama surse stabile de venit? Nu 9. Este in interesul major al minorei sa paraseasca domiciliul actual? Nu 10. Va avea conditii mai bune egale sau mai putin bune daca paraseste domciliul actual? Mai putin bune .... si asa mai departe. Sentinta posibila Tatal primeste custodia minorei. Mama este obligata la plata pensiei de intretinere a minorei Se stabileste de comun acord (sau in lipsa acordului de catre instanta) programul de vizitare a minorei de catre mama in zilele /// x sarbatorile Y samd Cam asa va arata. Probabiitatea estimata de mine este de 98% [url="http://www.romleas.ro/Rosia%20Montana/"]Ce nu stiu romanii despre aurul lor![/url] [url="www.romleas.ro/eu"]Eu pur si simplu[/url] / [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui eva83 e o poveste reala si te rog frumos, nu ma judeca aspru. nici eu n-as fi crezut ca mi se va intampla mie asa ceva. poate era mai corect sa astept sa vad ce face, dc o recunoaste sau nu. dar nu am putut suporta ideea sa raman singura, fara ajutor, cu copil din flori, sa ma fac de ras si pt ca sotul a insistat si in definitiv tin la el, ca e un om bun si deosebit, am spus ca-mi refac viata asa, ca sa aiba copila un tata bun.
cel mai bun lucru pe care l-ai facut vreodata. ai scutit o viata de suferinta in continuare pentru tine si fetita ta. el nu se va schimba niciodata, ca pare acum schimbat e doar o tactica (fie si inconstienta) ca sa te recastige, pentru ca apoi sa te terorizeze iar pentru a compansa frustrarile de care sufera. daca te-ai fi intors la el cu fetita te-ar fi abuzat ca si pana acum si nimic nu garanteaza ca n-ar fi abuzat-o si pe ea. [mamica] Mami de [url="http://lb4f.lilypie.com/GfAvp3.png"][bonjovi][/url] si [url="http://lb1f.lilypie.com/mbNVp3.png"][zana][/url] LIFE IS LOVE
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai incredere ca ce spune Marius e foarte valabil, ca e in domeniu, e avocat. Deci nu te indoi de sfaturile lui, dar nici de consecintele de care iti vorbeste. Carmen & Ericutz (15.06.2004) [url="http://dianadumitru.netfirms.com/ "] Ajutati-o pe Diana![/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68525 "] Povestea nasterii![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui eva83
Citat:
citat din mesajul lui Carmenbr
Nu e un tata bun si nu va fi ever un tata bun. La fel cum nici parintii lui ever nu vor fi bunici. Daca intr-adevar ar fi iubit-o asa cum spui (desi e o prostie imensa sa spui asta si sa o mai si crezi), macar lapte si pampersi ar fi cumparat pt fata. Nu i-ar fi interesat al cui nume il poarta, i-ar fi luat doar pentru ca e fata/nepaota lor si o iubesc! Marius, habar nu ai cat ma bucur in cazul asta daca va fi un divort. Cineva va proteja copila aia de o viata amarata, pentru ca se pare ca mama ei nu poate. Carmen & Ericutz (15.06.2004) [url="http://dianadumitru.netfirms.com/ "] Ajutati-o pe Diana![/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68525 "] Povestea nasterii![/url]
el imi spune ca s-au inteles cu totii sa nu investeasca nimci in ea pana nu e pe numele lui, ca dc eu ma razgandesc si plec cu ea si le refuz accesul la copil si ei au investit degeaba. are oarecum logica,nu? Eva si printesa Sabina
jezzz [alcool][bang][bang] un copil nu-i o afacere, investim ca sa nu pierdem. [bang] si daca pierdem ce facem, ca am investit banet? [bang] aoleu, ce idei, jizas [bang] nu are absolut nici o logica. iubesti un copil din suflet si-i oferi tot ce poti, altfel nu merge. chiar si unui copil strain ii oferi cu drag ceva si te lipesti cu sufletul de el, dar de sange din sangele tau? iubi ala bataus nu s-a schimbat. schimbarea nu se face doar din gura, ci cu dovezi concrete. atat timp cat da doar din gura, e egal cu zero. pe mine ma ingrozeste cu cata lejeritate povestesti ca traiati in scandaluri si te altoia, iar apoi te intrebi nonsalant de ce nimeni nu-i acorda circumstante atenuante. asculta sfatul mamei tale, ai incredere ca ce-ti spune iti spune din suflet. ai incredere, ca ea MAMA ta iti vrea doar binele. mama e singura careia ii pasa si ii va pasa de tine intotdeauna. si mai ai si un sot bun, care te iubeste si formati o familie frumoasa. iar tu veri sa dai cu piciorul la binecuvantarile pe care le ai, ca sa te muti in iad. [bang]
Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca fata asta nu e reala si ca va bateti capul sa convingeti un troll. Cineva care la 28 ani rationeaza in felul asta ori nu exista ori n-are mari sanse sa accepte si sa aplice sfaturile pe care le primeste. Eu raman la parerea mea ca subiectul e inventat, e o neconcordanta destul de mare intre nivelul de educatie pe care il reflecta modul in care scrie si cel care transpare din idei. Daca e intr-adevar reala (putin probabil) in opinia mea foarte curand o sa faca cu viata ei ce stie mai bine: sa-si bata joc de ea. Se va intoarce la "iubi" de bunavoie sau dupa ce va fi abandonata de sotul care (fie el si prost de bun) n-o sa mai inghita multa vreme pelerinajul asta la ex si la parinti. Sper sa aiba dreptate Marius si sa nu i se incredinteze copilul in caz de divort, femeia are tot dreptul sa-si calce propria viata in picioare, nu are insa nici un drept sa-i faca copilului viata de kko. Eva, daca esti reala, nu stiu cum Dumnezeu zici de ex ca e materialist dar pe tine nu te vezi, la fiecare trei cuvinte mai spui ceva de bani, cumparaturi, cat a costat x chestie, etc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

marius, de acord cu tine cu mentiunile ca eu am sursa de venit si job. acum am indemnizatie ca sunt in concediu de crestere a copilului.si e mica pt ca din luna 3 de sarcina am tot stat in concedii medicale pt ca trebuia sa stau la pat ca aveam sangerari si contractii. si ultimul salariu nu a fost f bun. ramiris, din pacate pt mine, povestea e reala. nu stiu dc varsta de 28 de ani este una in care trebuie sa ai revelatia maturitatii. eu de la 18 ani nu am cunosct alt barbat. si prb ca nu judec decat prin prisma a ce spune el, crede el, gandeste el. nu sunt chiar retardata si stiu ca aveam posibilitatea sa fac cum a spus el, adica sa astept, sa trec copilul pe numele meu si sa-l dau in judecata pt paternitate, dc refuza sa-l recunoasca. dc am ales sa ma marit, e pt ca intr-un mom de furie pe viata mea si pe trecutul meu, chiar am vrut sa uit tot, sa mi-o refac si sa o iau de la capat. nu a fost doar de mandria si rusinea sa nu ma barfeasca lumea ca fata e din flori. si pentru ca eu cat am fost gravida m-a ajutat sotul de acum, ca nu aveam voie sa car, sa ridic, stateam mai mult la pat si nu iubi a venit sa-mi faca cumparaturi sau sa-mi care plase.ci ai mei cand erau in oras, sotul, prietenii. iubi doar cand avea chef. si cand nu se oftica prea tare ca nu ma puteam culca cu el, datorita prb din sarcina. asta nu inseamna ca e un diavol, are si el partile lui bune, chiar dc se pare ca doar eu le vad. azi mi-a dat mesaj ca o sa le interzica parintilor sa mai vada fata pana cand nu o trec pe numele lor. si ca i-a interzis mamei sale sa ma mai "deranjeze" cu telefoane. exclus sa-mi pierd copilul, deci eu nu voi intenta in veci divort de sot. eu personal nu tin mortis sa o trec pe numele lui. cu adevarat nici nu vreau. am intrat in aceasta stare de dilema datorita unor insistente si a fapt ca de o sapt pur si simplu ma terorizeaza cu intrebarea dc am sau nu de gand sa o trec pe numele lui. asta pt ca m-am tot vazut cu el in 3 si am mimat pe familia si i s-a suit la cap. ai cred ca la un mom dat ma manca in fund sa reiau cu el sceneta de amor si trebuia sa-l multumesc, nu? cand eram gravida si il ceream de sotz nu mai nimerea telefonul ca acum. nu stiu ce e in mintea mea. am luat-o complet razna. Eva si printesa Sabina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...