Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste! (774)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Ana178081
Mihaelaid="red"> ma bucur ca esti bine si bravo sotului ca te cocoloseste,asa si trebuie.Scz intrebarea dar voi tineti post si de [huta] ???Ca am vazut ca mergeti des la biserica.Eu nu sunt prea credincioasa,dar uneori cand imi vine merg la biserica,spun o rugaciune,pun cateva lumanari si cam atat.Scuzati [offt]Fetele cu burtici ne spuneti si noua cate sapt aveti,cum va simtiti?Greturi,pofte,ceva?MeAlexid="purple"> ai citit PM?Kmyid="blue"> ai inceput lupta cu kilele?Ce face verisoara,cat are?[flo]Kittyid="navy"> bine ai revenit pe aici.Va [grup] pe toate
align="right" id="quote2">Noi suntem oarecum credinciosi, adica atata timp cat putem merge la biserica mergem in fiecare duminica, exceptand poate 2-3 duminici pe an, sotul meu tine post de mancare, la inceputul casatoriei si de huta-huta, in primul an, dupa nu am mai tinut ca i-am zis ca doar suntem proaspat casatoriti si legea bisericeasca ar cam tine cu noi, pana postul trecut cand a dat sotul peste un preot la spovada care nu a mai vrut sa il impartaseasca fiindca practicase sporturi extreme, acum am postit o saptamana s-a spovedit si imartasit mister apoi cand sa ne apucam de treaba au venit uratii si acum povestea asta, asa ca vedem luna viitoare, oricum daca nu vrea fac un scandal monstru, ca eu as fi la ovulatie luna viitoare cam prin saptamana mare si nu as vrea sa mai pierd inca o luna dupa laparascopie pentru post, ca DD vede cat ne chinuim.Multa bafta cu noul job, o sa vezi ca iti intri in mana.[pup][pup][pup]Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

IPopica multumesc de sfaturi(scrisesem gresit) [:D]

Mihaela ar trebui sa sari cu gura pe el,dupa ce ca tu te-ai chinuit cu interventia asta,sa se "chinuie" si el putin pentru [bibe],ce naibi [bang]

Va pup fetele dragi,ma bag putin la curatenie ca la 16h ma duc sa-mi iau copilul de la gradi [pk][pk][pk][pk][pk][pk][pk][pk][pk][pk][pk][pk]

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui valicutza
buna fetelor,ca tot intrebati de burticute.. eu ieri am tras o spaima..si inca nu zic hop [bang] dupa ce avusesem ieri noapte un vis aiurea, ca am pierdut bebele, cand ma trezesc ieri dimi si merg la susu , vad niste firisoare roz [q][q][q] am crezut ca imi fuge pamantul de sub picioare , si ieri la baie tot asa , cate f putin, dar totusi erau ..si aseara la dr neaparat sa vad ce si cum .. a zis ca bebe e bine, se dezvolta , placenta e bine , i-am auzit si inimioara pt prima oara , am [q] de fericire cand am auzit- o , si mi-a zis sa merg in continuare cu arefam dimi si seara, si mi-a mai bagat dupaston 2 odata la pranz , si jumatate de aspenter pe zi. sper sa fie totul bine si sa nu mai vad asa ceva [bang]
align="right" id="quote2">Valicutza, si eu am avut pete portocalii-ruginii o zi, undeva tot pe la sapt 8. Si n-a fost nimic grav. Am stat cumintica in pat cat de mult s-a putut si am pus utrogestan. E posibil sa fie de la implantare mai puternica in peretii uterului. Felicitari pentru inimioara, sa fiti sanatosi !! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui IPopica
Miha, sunt invidioasa pe tratamentul demn de regine. Inseamna ca asa o sa fie si cand o sa ai burtica [olala]I.P.
align="right" id="quote2">Ipopico, al meu la inceput nu prea era de acord cu operatia si tratamentele dar i-am mai explicat eu ce si cum, ia mai zis si o clienta de a lui care a fost operat in ianuarie si acum vad ca a luat aminte, sincer nu ma asteptam, acum nu stiu pe unde sa imi scot camasa ca vreau sa merg maine cu el cu masina cand merge la munca sa ma lase la sora mea si nu vrea sa ma ia ca daca o sa imi fie frig la picioare, ca a auzit de nu stiu unde ca la prima raceala se infunda trompele daca sunt umblate la ele, asa ca nu prea imi convine doar pat, televizor si putin laptop cat nu e acasa, ca atunci cand e nu am voie sa il tin in brate, acum nici nu mai pomeneste de cautat servici.Sper sa raman repede insarcinata si sa fiu tratata regeste dar eu sa pot face orice, treaba.Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ana178081
IPopica multumesc de sfaturi(scrisesem gresit) [:D]Mihaela ar trebui sa sari cu gura pe el,dupa ce ca tu te-ai chinuit cu interventia asta,sa se "chinuie" si el putin pentru [bibe],ce naibi [bang]Va pup fetele dragi,ma bag putin la curatenie ca la 16h ma duc sa-mi iau copilul de la gradi [pk][pk][pk][pk][pk][pk][pk][pk][pk][pk][pk][pk]
align="right" id="quote2">Ana pana la urati ii dau pace, ca e antibioticul dar dupa nu scapa el de mine, vorba monicai il violez.[pup][pup][pup]Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor va scriu un pic spermograma sotului sa imi spuneti si mie ce vitamine sa ii mai dau ca sa mai imbunatatesc putin situatia daca trebuie, vad ca foarte detaliata asa ca o sa scriu tot chiar daca ocup mult loc ca sa vedeti exact

 

volum-5ml val.ref->=2

lichefiere-abnormal

aspect-normal

vascozitate-normal

ph-7,2 -Val.ref >=7,2

wbc conc >1M/ml

 

SQA-V automated tests

sperm.conc-90,3 M/ml val.ref>=20

mobilitate% 61,9 %

inaint.prog,rapida25,4% val.ref.>=25

inaint.prog.inceata 32,1%

mobilitate nonprogresiva 4,4%

imobilitate 38,1 %

MORPH% WHO

Forme normale 3rd 52,5% val.ref >=30

conc sperm mobili 55,9 M/ml

inaintare progresiva rapida 22,9M/ml

inaintare progresiva lenta 28,9 M/ml

M/ml mob prog+morf norm 47.4 M/ml

vitezainaintare 8mic/s val ref >=5

index mobilitate 174 val.ref >=80

nr total spermatozoizi 451,5M/ejac val.ref >=40

nr sperm cu motilit norm 267,4 M/ejac

inaintare progresiva 259 M/ejac >=20

nr tot sperm functionali 114,8M/ejac

 

testare manuala

aglutinare -

agregare moderata

epitelii rotunde 1,0 M/ml

rbc 0,0 M/ml

viabilitate 25%

 

morfologie manuala

%morfologie normala 55 %

defecte ale capului 15 %

Gat/col 10 %

defecte ale cozii 10 %

resturi citoplasmatice 5 %

pinheads 5%

 

alte testari manuale

 

culoare alb-galbui

aspect opalescent

elemente imature rare

 

Stiu ca la voi nu ati mai avut asa de mult srcis, imi cer scuze dar am vrut sa scriu cam tot de pe buletin, inca mai era ceva de testare postvasectomie dar toate sunt bifate cu N.A.

 

Si la concluzii normozoospermie

 

 

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha nu prea stiu ce sa-ti zic de spermograma,a sotului meu e mai rea de atat si nu i-am dat nimic.

 

Nu am gasit pregnyl desi jumate din firma am alertat si toti cunoscutii.O sa iau ovitrelle pana la urma.Nici la Medicover nu au,ar mai ramane Medlife dar azi nu pot sa plec de la serv in timp util sa ajung in Grivitei.

M-am suparat ca dr mea mi-a zis sa ma duc maine si ea are doar consultatii,nu face eco joia si ma duc vineri dimineata la spital.Sper sa nu fie prea tarziu,ea oricum vrea sa vada daca s-a spart foliculul,nu?

 

Ioana cum e a treia beta?Tinem pumnii sa fie buna de tot:)[flo]

 

------------------------------------------------------------------------------------------

Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...