Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste! (774)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

fetelor, stiu ca nu am mai intrat de mult, dar poate vi se face mila si de mine si imi raspundeti la intrebare [:I] am fost la doctor in ziua 13 a CM, mi-a facut eco intravag si aveam un folicul de 13 mm. mie mi se pare mic pt ziua 13, dar doctorul nu a parut ingrijorat, a zis ca o sa am ovulatie in z 16. am facut apoi teste de ovulatie si intr-adevar s-a pozitivat testul in z15, dar apoi nu am mai continuat cu testele ca am fost plecata de acasa. eu stiu de la voi ca testele se pot pozitiva si sa nu fie ovulatie. credeti ca am ovulat sau era foliculul prea mic totusi pt ziua 13??

 

mami de [copil] ( iulie 2010)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna [flo]

Mihaid="red">, eu nu ma pricep super tare, dar zic ca e buna, mobilitatea A+B e mare si formele normale sunt multe.

Myaid="red">, folicul nu era f mic, el creste cam cu 1mm pe zi(aproximativ ca nu e regula) deci cam prin Z16 e posibil sa fi ovulat. Dar testele de ov. masoara LH, care din propie experienta iti spun ca iese pozitiv la un LH putin peste 10. (desi scrie pe ele sensibilitate 20). Dar nu e o garantie ca ai ovulat. Singura solutie ar fii sa mai faci un eco, ca sa vezi ce si cum. (asta daca se face la voi in tara, ca la noi dupa ov. nici nu vor sa auda de eco)

Danaid="red">, Ovitrell am folosit mereu si eu am fost multumita [:D] zic si eu asa... ca rezultate nu am avut. El se face subcutaneu, la unghi de 90 gr cu pliul de piele. pe youtube gasesti exact explicatiile. Nu doare, pt ca are un ac fff mic, dar sa nu fie rece, ca o sa plangi [:D]

Kittyid="red">, imi pare rau sa ne regasim in astfel de conditii.[flo]

Acum revenind la divergente: si eu sunt cu Alex[flo] si inca cineva a mai zis asta, dar neuronul a uitat cine...forumul a devenit mai mult unul de sustinere a moralului. De asta intru si mai rar, pt ca m-am cam saturat sa mi se spuna: o sa reusesti, nu iti pierde speranta, o sa vina bebe si la tine. speranta nu o pierzi, dar dupa cativa ani de chin, sincer nu mai ai chef sa mai auzi din astea.

Plus ca "ai intredere in D-zeu ca iti da el bebe" ....No comment... cand ajungi la inseminari, nu cred ca se mai poate spune asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi ms de incurajare si de sfaturi.

Vezi tu ai dreptate, forumul si-a schimbat profilul,incerc sa imi dau seama de care aveam mai mare nevoie[:D]

Una peste alta,info medicale aflate aici sunt cele mai pretioase.Habar nu aveam de trombofilie,de endo si asa mai departe.

Nici un medic nu are rabdare sa explice ce si cum la fel de bine ca fetele de aici.Alex,Lore serios ca sunteti indispensabile[pup]

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------

Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...