Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste! (774)


Recommended Posts

Ma scuzati ca ma infig ca musca in lapte; dar la un titlu de "aspirante optimiste" care ar fi trebuit sa fie profilul? Ca deh, suntem diferiti, unii mai tehnici, altii mai exaltati, altii combina cele doua.

Sa va aduc aminte ca atunci cand am intrat prima oara si-am zis ca inainte sa prestez am chef sa analizez tot ce se poate analiza preconceptional desi nu am nici o buba evidenta, unele m-ati luat cu "da' de ce nu te apuci direct de hata hata?" Si eu mi-am explicat frumos punctul de vedere, ca sunt mai panicarda, ca mar car diverse si tot acilea am ramas. Mi-am facut analizele indicate pe prima pagina, am mai cules altele de la fete, mai direct,mai indirect si tot cand m-am simtit eu sigura am trecut la fapte.

M-am entuziasmat cand a fost cazul, am redevenit tehnica cand a fost necesar, unele chestii am ales sa le ignor, pe altele le-am tratat cu umor.

Nu mai fiti doamnele mele atat de stricte. Ignorati ce nu va convine, dar nu transformati unele divergente de opinii in pedeapsa pentru restul participantilor. Diferentiati cartofii din oala.

[flo]

 

I.P.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt
Neata gagici.Eu o caut pe moni sa vad daca si-a violat sotul aseara?Sotul meu sta departe, ma cocoloseste , nu ma lasa sa fac nimic, decat sa stau in pat, nu cumva sa racesc, nu cumva sa stau pe fund nu cumva nimic, doar in pat si pe spate, ii multumesc pentru grija asta exagerata nu ma asteptam, eu cred ca luna asta nu primesc nimic nici macar cu prezervativ la cat de grijuliu e.Kity imi pare rau ca s-a intamplat asa multa putere si vointa sa lupti sa se indeplineasca visul din nou.Dana foarte frumos foliculul tau, sa treci la huta-huta.Am vazut ca tot se vorbeste despre spermograme astazi sigur o sa scriu si eu rezultatele ca sa le dezbatem putin impreuna.Lorena, Alex, Deny[pup][pup][pup][pup] nu are rost sa va suparati fetelor.[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup]Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
align="right" id="quote2">Miha, da, l-am prins pe sot aseara - si usor usor...am 1 contact la activ pe luna asta...sper sa reusesc si in seara asta sa il prind, ca sa am doua contactenu mai tin cont ca la 2 zile ca sa se refaca gigeii..sau nush' ce...ca eu aveam de fapt alte probleme iar acum trebuie sa incep iar sa retestez toate cele, sa le iau prin eliminareAspenter (75 mg) 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Popi a iesit beta?

Cred ca Medlife se joaca cu nervii tai:)[pup]

 

------------------------------------------------------------------------------------------

Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui YLARI
Buna fetelor ma mai primiti si pe mine aici la voi?Monique am vazut ca te-ai pricopsit cu endometrioza! Nu te speria, eu am (avut) grav de tot un chist enorm pe trompa stanga care a fost atat de mare incat mi-a rupt-o toata lumea ( inclusiv "domn' profesor" - nu dam nume) zicea ca e extrauterina, doar eu o tineam pe a mea ca nu are cum - eram singurica la mom respeciv. In fine, este f bine ca ai descoperit-o deja si te-a curatat pe acolo inainte sa se formeze chisturi. Ca si tratament, se recomanda inducerea unei stari de menopauza, (absenta ciclului menstrual) fie prin tratament hormonal (eu am facut injectii cu diphereline, astaera acum opt ani, acum nu mai cunosc tratamentele) fie printr-o sarcina, ceea ce iti doresc din toata inima! Te pup, va pup pe toate!YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIAPOZEMami de Eva scumpaSi [baietel]Lucas MathiasTrombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot
align="right" id="quote2">ce faci draga Ylari? cum te mai simti? [pup]da, mi-a zis ca ma lasa luna asta si luna viitoare si dupa aceea, daca nu se lasa cu sarcina, imi induce menopauza 3 luni, a zis ceva de o injectie/luna....si apoi....n-am mai retinut ce mi-a zis dar sper ca r4eusesc pana atunci, sper ca natural....Aspenter (75 mg) 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O-ho-ho, Dana, si cum se mai joaca. Ii innoada, ii deznoada, bigudele, placi de intins si multe alte device-uri de tortura neimaginate de mintea mea putin pana acum.

Dar nici o problema, mai am 5 teste de sarcina acasa. Ma duc si-mi vars nervii pe ele. Pana pe 19 cand ajung iar la doctor imi ajung la fix. [:D]

 

 

I.P.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui IPopica
Ma scuzati ca ma infig ca musca in lapte; dar la un titlu de "aspirante optimiste" care ar fi trebuit sa fie profilul? Ca deh, suntem diferiti, unii mai tehnici, altii mai exaltati, altii combina cele doua. Sa va aduc aminte ca atunci cand am intrat prima oara si-am zis ca inainte sa prestez am chef sa analizez tot ce se poate analiza preconceptional desi nu am nici o buba evidenta, unele m-ati luat cu "da' de ce nu te apuci direct de hata hata?" Si eu mi-am explicat frumos punctul de vedere, ca sunt mai panicarda, ca mar car diverse si tot acilea am ramas. Mi-am facut analizele indicate pe prima pagina, am mai cules altele de la fete, mai direct,mai indirect si tot cand m-am simtit eu sigura am trecut la fapte. M-am entuziasmat cand a fost cazul, am redevenit tehnica cand a fost necesar, unele chestii am ales sa le ignor, pe altele le-am tratat cu umor.Nu mai fiti doamnele mele atat de stricte. Ignorati ce nu va convine, dar nu transformati unele divergente de opinii in pedeapsa pentru restul participantilor. Diferentiati cartofii din oala. [flo]I.P.
align="right" id="quote2">Sunt de acord cu tine iar cat despre acest subiect nu o sa mai comentez nimik,nu de alta dar nu vreau sa fie nimeni suparat pe mine.[gravi] cu un [copil] dragonel...[9cer]Inima nu cunoaste ratiunea,Mintea nu cunoaste sentimentele...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui valicutza
buna fetelor,ca tot intrebati de burticute.. eu ieri am tras o spaima..si inca nu zic hop [bang] dupa ce avusesem ieri noapte un vis aiurea, ca am pierdut bebele, cand ma trezesc ieri dimi si merg la susu , vad niste firisoare roz [q][q][q] am crezut ca imi fuge pamantul de sub picioare , si ieri la baie tot asa , cate f putin, dar totusi erau ..si aseara la dr neaparat sa vad ce si cum .. a zis ca bebe e bine, se dezvolta , placenta e bine , i-am auzit si inimioara pt prima oara , am [q] de fericire cand am auzit- o , si mi-a zis sa merg in continuare cu arefam dimi si seara, si mi-a mai bagat dupaston 2 odata la pranz , si jumatate de aspenter pe zi. sper sa fie totul bine si sa nu mai vad asa ceva [bang]http://lbdf.lilypie.com/TE7up2.png
align="right" id="quote2">Valicutzo incearca sa te odihnesti si tu mai mult,sa nu depui mult efort ca parerea mea primele saptamani sunt esentiale(si celelalte normal[:D])[pup][pup][pup][pup][gravi] cu un [copil] dragonel...[9cer]Inima nu cunoaste ratiunea,Mintea nu cunoaste sentimentele...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni bravo pentru reusita sa fie cu noroc, eu nu m-am dat cu nimic doar am baut ceai de merisor.

Ylari draguta ma scuzi am uitat sa te salut dimineata cand ai intrat.

ce faci cum mai esti?

Printesa aia mica cum reactioneaza cand stie ca nu o sa mai fie mezina?

[pup][pup][pup]

 

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...