Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste! (774)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui YLARI
Citat:
citat din mesajul lui Monique77
Citat:
citat din mesajul lui YLARI
Buna fetelor ma mai primiti si pe mine aici la voi?Monique am vazut ca te-ai pricopsit cu endometrioza! Nu te speria, eu am (avut) grav de tot un chist enorm pe trompa stanga care a fost atat de mare incat mi-a rupt-o toata lumea ( inclusiv "domn' profesor" - nu dam nume) zicea ca e extrauterina, doar eu o tineam pe a mea ca nu are cum - eram singurica la mom respeciv. In fine, este f bine ca ai descoperit-o deja si te-a curatat pe acolo inainte sa se formeze chisturi. Ca si tratament, se recomanda inducerea unei stari de menopauza, (absenta ciclului menstrual) fie prin tratament hormonal (eu am facut injectii cu diphereline, astaera acum opt ani, acum nu mai cunosc tratamentele) fie printr-o sarcina, ceea ce iti doresc din toata inima! Te pup, va pup pe toate!YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIAPOZEMami de Eva scumpaSi [baietel]Lucas MathiasTrombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot
align="right" id="quote2">ce faci draga Ylari? cum te mai simti? [pup]da, mi-a zis ca ma lasa luna asta si luna viitoare si dupa aceea, daca nu se lasa cu sarcina, imi induce menopauza 3 luni, a zis ceva de o injectie/luna....si apoi....n-am mai retinut ce mi-a zis dar sper ca r4eusesc pana atunci, sper ca natural....Aspenter (75 mg) 1/zi
align="right" id="quote2">Bine suntem scumpa! Aha deci tot diphereline a ramas...Regim eu nu am tinut doar un sfat renunta la cafea ciocolata cola, atat cat poti. Eu cand am dezvoltat chistul beam 3-4 cafele pe zi. Pup.YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIAPOZEMami de Eva scumpaSi [baietel]Lucas MathiasTrombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot
align="right" id="quote2">offfcafea si cola nu mai beau de cateva luni bune ca imi dau insomnieciocolata n-am mai mancat de vreo 2 luni ca-s la regim...dar voi avea grija si in continuarepupiciAspenter (75 mg) 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui dana0000
Citat:
citat din mesajul lui Monique77
Citat:
citat din mesajul lui dana0000
Scuze Miky,nu am vazut...nu stiu cum am ratat[bang]Mi-am rezervat un ovitrelle la o farmacie,am trimis-o pe mama sa le zica fetelor alea sa tina doza pana ajung.Si imi fac si comanda de pregnyl[pup]------------------------------------------------------------------------------------------Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(
align="right" id="quote2">unde iti comanzi pregnyl?Aspenter (75 mg) 1/zi
align="right" id="quote2">Moni o sa comand la farmacia Dona,pana cand o sa am eu iar nevoie peste 1 luna tre sa ajunga.Vrei si tu?[pup]------------------------------------------------------------------------------------------Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(
align="right" id="quote2">dada, o sa vreau si eu dar nu luna asta ca sunt deja cheala de bani, dupa laparo'[:)]Aspenter (75 mg) 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt
Moni tamponeaza cu alcool medicinal, cu o discheta demacheanta sau vata in jurul buricului, in seara asta ma pansez si eu sa vad ce e acolo, pe mine inca ma doare aia din mijloc din buric, e deranjant.[pup][pup][pup]Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
align="right" id="quote2">a pai m-am tot dat cu betadina...ca asa mi-a recomandatcred ca totusi e normalca doar nu m=am invinetit eu dupa operatie, ca m-as fi tavalit pe jos de durereAspenter (75 mg) 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Monique77
a pai m-am tot dat cu betadina...ca asa mi-a recomandat
cred ca totusi e normal
ca doar nu m=am invinetit eu dupa operatie, ca m-as fi tavalit pe jos de durere

Aspenter (75 mg) 1/zi
align="right" id="quote2">

si eu tot cu betadina m-am dat dar la mine nu sa invinetit [:I] poate au fost mai duri cu tine[:D] sper sa nu fie probleme
sa nu te supi pe mine [:)]
[pup]


Anul acesta ajuta-ma Doamne [ruga] sa fiu [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui camcris
Citat:
citat din mesajul lui Monique77a pai m-am tot dat cu betadina...ca asa mi-a recomandatcred ca totusi e normalca doar nu m=am invinetit eu dupa operatie, ca m-as fi tavalit pe jos de durereAspenter (75 mg) 1/zi
align="right" id="quote2">si eu tot cu betadina m-am dat dar la mine nu sa invinetit [:I] poate au fost mai duri cu tine[:D] sper sa nu fie problemesa nu te supi pe mine [:)][pup]Anul acesta ajuta-ma Doamne [ruga] sa fiu [gravi]
align="right" id="quote2">nu ma supar, de ce m-as supara :)Aspenter (75 mg) 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara, fetelor!

declar, din pacate, z1.[bang] degeaba imi mai dau aia hcg-ul vineri...sa faca bors cu el.

am vb cu doc mea si luna asta incepem monitorizarea...ea m-a chemat in perioada 26-29 martie, adica incepand din z13 a mea. e ok asa? asa se procedeaza? eu am CM-ul cam la 30-32 de zile, exceptand tura asta(40 de zile).

mihaela tu cum te mai simti?zii sotului tau sa lase postul fata de tine...si noi postim cu mancarea, dar [xinpat] tot facem.chiar preotul a zis ca e normal acum sa fie asa, si crede-ma ca e unul foarte strict. la ce biserica mergeti?[:)] multa sanatate si spor la [bibe]![pup]

 

[pup]velvel [pup]popico [pup]Monique77 [pup]kmy_black [pup]dana0000

[pup] la toate!

 

Mica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monique, ai PM!

Mica, imi pare rau, daaaar capul sus, reluam lupta!id="Verdana">

 

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot

3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 9 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 1/zi, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi,

Acid folic 1/zi, Vitamina E 1/zi (primele 10 zile ale cm)

[ruga] pentru [copil] sanatos!

id="Verdana">id="size1">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...