Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Premierul fata cu "reactiunea"


Recommended Posts

  • Răspunsuri 79
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui jenn
Glimmer,nu i-a trecut amnezia,dar l-a sunat a doua zi pe Gadea si i-a dat un nume(un german care fusese sef al serviciilor si dupa muulti ani a ajuns ministru).Fix ca el,[8D]nu?
Pai intre timp am aflat si eu "cazul" dar nu prea e deloc fix ca el. Adica cel la care se referea a fost sef la servicii o scurta perioada prin '81, apoi a fost ministru al justitiei in '91 si ministru de externe mai tarziu. Pentru un om atat de atent la detalii, sunt cam multe chestii care nu se potrivesc intre cele doua "cazuri" (al lui si al neamtului)[:D] Rectific: e chiar fix ca el[8D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui muffin
.................[:D][:D] Dana Grecu...a facut o analiza lucida demna de Antena 3. Cica Ungureanu nu e bun de prim ministru pentru ca ...transpira.[alcool][alcool] Fiecare analist, analizeaza cum si ce poate.
Era o dna din emisiunea Danei Grecu care a facut afirmatia, afirmatie la care si Dana Grecu si Radu Tudor au spus ca e greu de suportat caldura din studiourile TV chiar si de catre cei care sunt obisnuiti cu ea. Eu pe Dana Grecu n-o plac deloc, mi se pare inversunata si usor isterica, foarte agresiva. Insa de data asta chiar n-a fost ea aia cu ideea creata. Radu Tudor imi place.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa, si ca sa fiu si on-topic. Da, premierul a dat dovada de diplomatie, educatie, eruditie, comportament civilizat. Deci se poate sa discuti si cu cei care nu-ti canta osanale si daca ai un comportament decent si care impune respect vei primi inapoi decenta si respect. Asta poate le foloseste ca lectie si portocaliilor care se duc numai la emisiuni de la posturi tv care se inchina la puterea actuala. Mult mai mult capital castigat intr-o ora la "dusmani" decat in luni de zile la prieteni. Altfel nu m-a dat pe spate continutul discutiei, a fost arta de a vorbi mult si de a nu spune nimic. Dovedeste ca si-a meritat cu prisosinta si pozitia anterioara de sef al diplomatiei si pe cea de sef la servicii pe care tocmai a parasit-o. daca-mi spune cineva care erau ideile care trebuiau sa ma impresioneze si sa ma faca sa raman cu gura cascata as ramane recunoscatoare. Ca toata lumea e socata sa ca un politician se dovedeste a fi o persoana cultivata, educata, stilata si erudita inteleg, e criza mare in poltica romaneasca, prin alte parti asta e normalitatea. Insa nu vad in afara de asta cu ce-a iesit in evidenta dl premier ca nu mi s-a parut ca n-ea spus ceva concret care sa dovedeasca viziune si un plan cu sanse de succes.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine punctat Ramiris! Am urmarit si eu prestatia premierului si asa cum spui, vorbe, vorbe ...care sa arate ce baiat dastept si cultivat este. Din pacate noi avem nevoie mai curand de baieti isteti care sa ne scoata din necaz!Istetimea este nativa si vine si dintr-o anume structura sufleteasca. Recunosc deschis ca apreciez unele reactii prompte ale actualului premier cum ar fi aceea de sanctionare a acelor tampiti din MAI care se fac responsabili de nenorocirea de la coaforul de la Perla. Totusi, nu pot uita aroganta cu care a abordat problema romanilor ingropati in nameti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de ce a ales sa se duca la Antena 3. Cred ca avea mai multa popularitate daca se ducea la OTV.Se pare ca fudulia nu se impaca bine cu dorinta de popularitate.[:D] Nu are clasa de jucator-invingator a lui Basescu! Si ca tot il impaunati cu avantajele serviciilor, eu consider ca nu este chiar atat de bine instruit din aceasta directie si nici cu un nas de agent bine informat nu pare sa fie dotat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ramiris daca-mi spune cineva care erau ideile care trebuiau sa ma impresioneze si sa ma faca sa raman cu gura cascata as ramane recunoscatoare.
tonul unei discutii e stabilit in proportie majora de intervievator. cel putin asa ar trebui sa fie. daca prostanul de gadea ar fi stiut sa puna intrebarile, poate veneau si raspunsurile. nu a fost cazul, el s-a dus sa faca circ si cu circ s-a ales! numai ca deh, cine sapa groapa altuia... nu ascund ca ma bucur ca, in sfarsit, gadea si-a gasit nasul. prea se urcase scroafa in copac.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Antena 3 a avut doua planuri: planul A: premierul refuza invitatia. Ar fi urmat o balacareala generala cu o papusa cu chipul lui MRU pe unul din scaune. planul B: premierul accepta. Baietii s-au pregatit pentru o executie in direct a acestuia. Cine din studio s-ar fi gandit ca MRU se va ridica peste nivelul lor? Cum nu le-a trecut prin cap (mai ales lui Tudor, care cica se da expert in aparare) ca astia din serviciile secrete sunt antrenati sa ocoleasca orice intrebare, fie si sub "tortura"? [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul
Antena 3 a avut doua planuri: planul B: premierul accepta. Baietii s-au pregatit pentru o executie in direct a acestuia.
De ce spui ca au pregatit o executie in direct? Nu au venit cu nicio surpriza care sa-l incurce cu ceva, doar cu intrebari care s-au tot vehiculat prin mass-media. In plus, din cate stiu, cand se realizeaza o astfel de emisiune, invitatul este informat despre temele de discutie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...