Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste! (775)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt
La noi e foarte frig si bate un vant atat de rece. Deny cine stie, poate nu mai vin uratii. Moni dar tu unde ai facut laparascopia la particular sau spital de stat? Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
am facut la Elias foarte curat mi-a placut toata lumea foarte atenta serios m-am si mirat Aspenter (75 mg) 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luciana, eu am UM pe 3 februarie si primul test pozitiv pe 7 martie. Luni am fost si eu la doc, si nu a vazut absolut nimic [:D]. Bob ma avertizase oricum ca slabe sanse sa se vada ceva, asa ca nu m-am panicat; m-am distrat cu betele si medlife-ul intre timp [8D]. Luni ma duc iarasi. Eu zic sa nu te impacientezi nici tu prea tare, sa respecti tratamentul si te edifici la urmatoarea vizita. (bine, mi-e mai usor sa-ti spun tie, decat sa respect si eu faza cu "sezi relax, femeie, ca stresezi celulele") I.P.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc din suflet...sa stii ca m-am mai linistit un pic[pup][pup]si inseamna ca avem cam acelasi nr de sapt[:D] sa de-a DD sa fie bine ...si sa vb mai departe de cum evolueaza sarcina....eu simpt ca este bebe, ca nu are cum sa nu fie dupa 7 teste pozitive clar...numai ca am venit un pic dezamagita ca as fi vrut sa vad si ''bobuletul meu"dar mai astept o sapt si ma duc iar...oricum sunt programata vinerea viitoare la 5[pup][pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luciana, cate saptamani ai? E posibil sa fie devreme. Monique, cine ti-a facut laparo? Si eu merg tot la Elias, la dr. Rotaru. Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot 3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 9 s (a 3-a sub tratament cu Clexane) Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 1/zi, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Acid folic 1/zi, Vitamina E 1/zi (primele 10 zile ale cm) [ruga] pentru [copil] sanatos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ultimul CM a fost pe 6 februarie si primul test pozitiv pe 5 martie...cred ca am ovulat pe 22 februarie(dupa temperatura)....
Citat:
citat din mesajul lui MeAlex
Luciana, cate saptamani ai? E posibil sa fie devreme. Monique, cine ti-a facut laparo? Si eu merg tot la Elias, la dr. Rotaru. Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot 3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 9 s (a 3-a sub tratament cu Clexane) Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 1/zi, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Acid folic 1/zi, Vitamina E 1/zi (primele 10 zile ale cm) [ruga] pentru [copil] sanatos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luciana, raportat la UM ai 5 sapt si 3 zile, e devreme sa se vada ceva. Daca ai ovulat pe 22 feb, e ovulatie tarzie si de fapt ai si mai putin (ai ovulat in z17. Pentru un calcul corect care sa nu dea erori ulterior la eco, in cazul ovulatiei tarzii nu se ia in considerare UM ci se scad 14 zile de la ovulatie (deci sarcina ar avea cu 2 zile mai putin). Ca sa fie mai clar, de exemplu, la un ciclu de 40 zile, nu se calculeaza cu UM, pentru ca atunci copilul ar fi mereu in urma fata de ecograful care considera un ciclu de 28 de zile. Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot 3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 9 s (a 3-a sub tratament cu Clexane) Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 1/zi, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Acid folic 1/zi, Vitamina E 1/zi (primele 10 zile ale cm) [ruga] pentru [copil] sanatos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...