Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste! (775)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

moni nu stiu ce sa zic despre informatiile pe care ti le-a dat dupa operatie, cam vagi...deci trebuia sa-ti zica gradul de endo si cum ti-a iesit testul de permeabilitate tubara, asta in primul rand si apoi ce faci dupa tratament de inhibare, ceva in fuctie de ec a gasit acolo.si apoi pt siguranta ta examenul histopatologic...asta da diagnosticul 100% de endometrioza...

eu zic sa intri pe forumul cu endometrioza , ai ce citi, si daca dr tau nu este cat de cat specializat pe infertilitate , ar fi bine sa cauti unul cat mai rpd, pt ca nu-i de gluma cu boala asta , ti-am zis are manifestari ciudate si nu tine cont prea tare de varsta..cert este ca scapi de ea la menopauza[:D]

nu vreau sa te sperii, insa nici sa o iei ca pe o gluma... pt ca stiu ca vrei bebe mic si sa nu-ti stea in cale ...a si tu ai mai ramas vreo data gravi?....scuze iarasi ca sunt toanta[:I]

luciana si toate gravile felicitari, ca nu stiu daca v-am zis, si stai calma e mic bebe, dar e acolo iar ametelile sunt de utrogestan, incearca sa-l iei inainte de culcare sau vb cu dr sa-l iei vaginal...e la fel absorbit...eu asa l-am luat ca mai feream ficatelu de hormoni...sarcina usoara si stres minim[pup]

 

mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata.

Velvet m-ai intrebat de cine este facut spermograma, este facuta la un laborator de catre biolog nu embriolog, faza e ca noi aveam programare facuta la un embriolog la Iasi si cand am sunat in ziua respectiva a zis ca i s-a stricat microscopu si ca e plecata la Bucuresti si ne anunta cand o sa il repare, adica 2-3 saptamani asa ca am vorbit cu doctorita si ea ne-a trimis la laboratorul asta ca are mare incredere in ei, nu e sinevo si ca lucreaza bine analizele.

Acuma am sunat si au zis ca nu e facuta de un embriolog asa ca parca imi vine sa o mai repet odata dar in Suceava nu am decat sinevo si nu are rost iar sotul sa mearga in alta parte nu mai poate deocamdata sa se invoiasca de la servici.

[pup][pup][pup]

 

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex
Luciana, cate saptamani ai? E posibil sa fie devreme.Monique, cine ti-a facut laparo? Si eu merg tot la Elias, la dr. Rotaru.id="Verdana">Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 9 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 1/zi, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Acid folic 1/zi, Vitamina E 1/zi (primele 10 zile ale cm)[ruga] pentru [copil] sanatos!id="Verdana">id="size1">id="purple">
align="right" id="quote2">la dr. petca - e f. misto'neata fetelor!Aspenter (75 mg) 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui xdidi
moni nu stiu ce sa zic despre informatiile pe care ti le-a dat dupa operatie, cam vagi...deci trebuia sa-ti zica gradul de endo si cum ti-a iesit testul de permeabilitate tubara, asta in primul rand si apoi ce faci dupa tratament de inhibare, ceva in fuctie de ec a gasit acolo.si apoi pt siguranta ta examenul histopatologic...asta da diagnosticul 100% de endometrioza...eu zic sa intri pe forumul cu endometrioza , ai ce citi, si daca dr tau nu este cat de cat specializat pe infertilitate , ar fi bine sa cauti unul cat mai rpd, pt ca nu-i de gluma cu boala asta , ti-am zis are manifestari ciudate si nu tine cont prea tare de varsta..cert este ca scapi de ea la menopauza[:D]nu vreau sa te sperii, insa nici sa o iei ca pe o gluma... pt ca stiu ca vrei bebe mic si sa nu-ti stea in cale ...a si tu ai mai ramas vreo data gravi?....scuze iarasi ca sunt toanta[:I]luciana si toate gravile felicitari, ca nu stiu daca v-am zis, si stai calma e mic bebe, dar e acolo iar ametelile sunt de utrogestan, incearca sa-l iei inainte de culcare sau vb cu dr sa-l iei vaginal...e la fel absorbit...eu asa l-am luat ca mai feream ficatelu de hormoni...sarcina usoara si stres minim[pup]mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
align="right" id="quote2">Didi,sunt foarte constienta de ce inseamna endometriozadoctorita mea pare ca stie ce face, am incredere in eastiu cat de mult afecteaza si ca se refaceluni ma duc oricum sa imi scoata firele si o mai intreb ce si cumpermeabilitatea tubara se refera la trompe nu?mi-a zis ca sunt foarte permeabile si arata extraordinar....Aspenter (75 mg) 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetele[:)][flo]

 

Inca nu am facut testul. Mai astept[:I]

Scuzati ca va tin atat in suspans, dar nu as vrea sa-l fac degeaba daca azi vine menstruatia. Pana cand... e liniste[:D].

Dar mai astept cu testul.

Ufff ce frica am sa-l fac[bang][bang][bang]

 

 

Daena, Raluca va doresc sa aveti drum bun spre Romania, si Dumnezeu sa fie cu voi in calatorie sa ajungeti cu bine la destinatie[pup][pup].

 

Va doresc la toate o zi frumoasa si cu soare[:)][flo].

 

La noi azi iarasi e frumos si soare[:)], primavara mult asteptata [olala], e asa de bine si sa respiri aer de primavara de parca a inviat natura, as sta toata ziua pe afara.[:)]

(dar [:(]... nu prea ma pot bucura de frumoasa primavara pt ca stau in pat ca incepe sa ma doara burtica daca stau in picioare, si mi-e frica sa nu inceapa si criza aia, durerile de la dismenoree[:(])

edit later:id="green"> stau in pat cu picioarele pe calorifer[:I], si imediat imi trece durerea, care e usoara, dar totusi, mi-e frica de aia maaare[:(]. Nu mai vreau sa trec prin "cosmarul" durerilor de la dismenoree.

__________________________________________________________________

 

 

Dragonelul meu

 

Cu ajutorul lui Dumnezeu voi fi [gravired]

 

Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...