Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste! (775)


Recommended Posts

Miha, noi avem 3 spermo la activ si nici una nu e asa de buna ca a voastra. Iar sotul meu are normospermie, deci eu zic sa nu iti mai faci griji. Maca nu are ce sa strice, ii va da si energie, ceea ce e bine.

 

Eu sunt la o mare clinica de reproducere si nu embriologul analizeaza spermo, ci biologul, pe care l-am si intalnit... asa ca eu raman pe pozitii [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

miha,si noi am mers 330 km doar dus pana la bucuresti la 7 dimineata am plecat sine-am intors franti la 11 noaptea.ca am facut programare si pt mine.si am avut de asteptat.cu ce pot va ajut.nu mai insist.eu v-am spus experienta mea neplacuta.am stat un an de zile aproape cu gandul ca spermograma e ff buna.si ne-a cazut cerul in cap cand am aflat ca era chiar invers.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi avea 1.95 la prima ora miercuri,sa fii avut maxim 2 pana seara cand am facut ovitrelle.

Nici eu nu-l trimit pe sot pana la vara,stiu ca eu am probleme cu polichisticele mele[bang]

Azi ma simt rau, cred ca duphastonul da stari naspa. As lua utrogestan sa nu imi zapacesc ficatul.Ce parere aveti?[pup]

 

------------------------------------------------------------------------------------------

Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet mie imi e ciuda ca nu m-a sunat embrioloaga aia cu care vorbuisem si la care aveam programare mi se pare super nasol sa ai o programare, sa stii ca pacientul ala iti vine de departe, ca nu poate lipsi de la servici si sa te trezesti ca ajungi in fata usii si cand suni iti zice ca nu e in localitate, asta a fost ghinionul nostru.

Gaby si da stiu ca maca da si energie si de toate, chiar a mai luat o tura anul trecut si s-a simtit bine, pe cutie scrie 6-8 pe zi dar noi am simtit efectele chiar si de la 1 pe zi, asa ca acum marim doza la 2 si cum eu am mai ramas insarcinata speram ca nu la el e problema.

[pup][pup][pup]

 

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui velvet
gaby,am facut eco transvaginal,am folicul dominant,maine fac AMH ul,de ovule nu stiu...asta ce inseamna?
align="right" id="quote2">Pai numai cu eco nu se face primavara [:D] ai facut histero?Folicul dominant ok, dar ai fost sa vezi daca chiar se sparge?Amh-ul este o buna indicatie daca sunt de calitate, cu cat e mai la limita de jos, cu atat sunt de mai proasta calitate.Ai facut post-coital? ca si asta e bun indicator(imi scapa acum terminul in romana---)ceva cu anticorpi antispermatici?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Declar z2 azi.

(cred ca z1 a fost ieri- pt ca ieri mi-a curs spotting roz-portolcaliu, si spre seara era maro, azi dimineata un pic spre rosu, si acuma la 10 a curs cu flux abundent. Durerile sunt ca si cele de ieri. Putin mai intense azi).

 

M-a da peste cap cand vad ca incepe cu pete maro(spotting) si a doua zi rosu. Dupa cum stiam eu(asa m-a invatat ginecol.), azi declaram z1, dar corect e z2.

Dupa luna asta tind sa cred spusele lui MeAlex, ca z1 se numara cand incepe spottingul, ca atunci incepe sa descuameze mucoasa uterina si se elimina cu o cantitate de sange din vasele rupte ale endometrului. Si astfel se declara ca s-a inceput un nou ciclu.

 

Va multumesc pt sustinere[pup]

Nu sunt suparata pt z2, stiam ca o sa vina armata rosie peste mine[:I], de aia mi-e era frica sa fac testul pt ca stiam ca il stricam degeaba[:I]. Dar recunosc, cat de putin speram sa fie[bibe], dar eram si realista, si stiam ca nu va fi[bibe].

 

 

__________________________________________________________________

 

 

Curand [gravired]

 

Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...