Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste! (775)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui gabyv
Dana, pai nu e mic, e ok. Eu nu am avut niciodata asa folicul mare la provocare, pe mine ma pune sa fac ovitrell cand am 17mm...vezi si de unde nereusita mea-poate [:-@]Deci nu te mai stresa ca e ok, era de marime buna.Sa fie cu noroc [flo]
align="right" id="quote2">Gabi sa dea Dzeu.Daca zici tu care esti cu picioarele pe pamant ca e ok te cred[:D]Si mai zicea ca azi endo era trilamelar cam 6.5 (mititel ce-i drept) dar ok.Mai am o pb,diseara ma duc la dentist...daca imi face anestezie sa imi scoata maseaua e rau pt conceptie? E maseaua de minte,din seria celor ce nu folosesc la nimic si doar te incurca[bang] ------------------------------------------------------------------------------------------Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neatza fetele! ce mai faceti?

 

Dana nu este o problema sa mergi la dentist stiu asta pentru ca eu am mers in luna cu inseminarea si mi-a zis si dr mea si stomatologul ca nu afecteaza cu nimic pana la implantare, deci poti sa mergi linistita.

 

 

 


Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza

Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi

3 Inseminari nereusite

id="size1">id="teal">id="Tahoma">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu afecteaza anestezia locala, cand e musai, se foloseste si in sarcina, dar intrebati mereu chestia asta.id="Verdana">

 

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot

3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 9 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 1/zi, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi,

Acid folic 1/zi, Vitamina E 1/zi (primele 10 zile ale cm)

[ruga] pentru [copil] sanatos!

id="Verdana">id="size1">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetele

 

Citat:
citat din mesajul lui IuliaCospy
Ioana, ceva vesti cu beta ala. Ca mi s-au lungit mie urechile asteptand, dar tie?! [pup]
align="right" id="quote2">

Iulia, da , l-am vazut joi dimineata: 633,51 - practic se triplase fata de ala de luni (si logic ca am intrat in fibrilatii citind despre cresterea prea rapida a hormonului [:D]). Dar na, asa-s io, 5 minute panica, 5 minute ranjit in lemne

 

Dana, bafta cu maseluta, sper sa dai peste un doctor dragastos care sa te imbratiseze dupa ce ti-o scoate; eu de tratament d-asta am avut parte ca m-am trezit plangand ca proasta (acu' vreun an, eram mica si impresionabila); ma mir ca nu mi-a dat si o jucarica ceva

 

Zi buna fetele! Rezultate bune la analize si/sau tratamente eficiente

 

I.P.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa ......... si acum sa incep... am fost ieri la dr Laura Dracea de la Gynera sa vad care este treaba cu fiv-ul, concluzia dr dupa ce mi-a facut eco si dupa ce mi-a vazut dosarul este ca trebuia sa raman insarcinata pana acum, fuliculi avem pe ambele ovare micuti ceea ce mi-a spus ca am o rezerva ovariana destul de buna ca nu trebuie sa imi fac deocamdata AMH-ul, o nelinisteste faptul ca am facut destule stimulari din care nu a rezultat nici o sarcina iar singura explicatie pe care mi-a dat-o este ca as avea ceva la trompe dar care nu se poate depista la nici o interventie, mi-a mai zis ca ar fi bine sa imi fac o Histeroscopie sau o SonoHSG. In concluzie ovarele polichistice si endometrioza(la mine fiid doar 2 puncte foarte mici) nu ar afecta fertilitatea, m-a sfatuit daca vreau totusi sa mai fac o inseminare dar cu stimulare cu injectabile iar urmatorul pas este sa fac FIV ca as avea sanse mai mari. Ma costa un FIV acolo 4000 de euro [bang] aaaaaaa si mi-a propus sa donez ovule ca persoana care ii voi dona ovulele imi va plati tratamentul care este 800 euro si 1000 de euro din pretul Fiv-ului. Deci sunt in ceata total in prima faza cea cu donatul ovulelor e ca si cum mi-as vinde copii dar pe de alta parte mi-a zis ca este o lista foarte lunga de persoane care asteapta o donatoare. Acum fetelor voi cum a-ti proceda sincer inclin spre ambele parti ( dar numai gandul ca la un moment dat o parte din mine ar fi in alta parte ma infioara).

 

Va [pup] pe toate si scuzati ca m-am intis mai mult decat trebuia.

 


Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza

Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi

3 Inseminari nereusite

id="size1">id="teal">id="Tahoma">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni tie ti-a zis dr ca nu mai da consultatii la spital? pt ca pana acum 2 persoane pe care le cunosc si merg la ea nu le-a mai chemat la spital si le-a zis sa vina la cabinet.

 


Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza

Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi

3 Inseminari nereusite

id="size1">id="teal">id="Tahoma">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex ce ai mai facut? ti-ai mai facut ceva analize? scuze daca ai mai zis dar nu am apucat inca sa citesc tot din urma.

 


Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza

Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi

3 Inseminari nereusite

id="size1">id="teal">id="Tahoma">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...