Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste! (775)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Miky,Alex,Gabi,Miha,Popi va multumesc pt incurajari.Deocamdata a pus o plombita dar nu am decis daca scoatem maseaua sau nu.

Miercuri ma duc iar,probabil o sa imi faca anestezie[bang]

Popico felicitari pt beta 3[:D]

Ana imi pare rau sa aud ca aveti pb,e greu sa iei o decizie dar trebuie sa analizezi ce iti doresti pe viitor de la el,de la voi.[flo]

Tzuky ma bucur ca ai trecut pe la noi si ca esti bine,mai e putin...ai emotii?

We placut [pup]

 

------------------------------------------------------------------------------------------

Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui DenyAnd
Citat:
citat din mesajul lui miky82Deny cam asa ceva am mai avut parca luna trecuta z1 in aceeasi zi, ovulatia luna asta cred ca am avut-o mai devreme prin z12 ca altfel nu imi explic cum de mi-a venit la 27 de zile. Faza luteala parca se socoteste dupa prima zi de ovulatie!?
align="right" id="quote2">Faza luteala se numara incepand cu ziua imediata de cea in care a avut loc ovulatia. De exemplu in z12 ovulatia, z13=1DPO.Si eu am avuto devreme luna asta, in z11 sau 12 nu mai tin minte. Luna asta am avut ciclul scurt de 26 zile, din cauza ca ovulatia a fost mai devreme.edit: in z 11 am avut ovulatia(acuma m-am uitat pe notitele mele[:I]). Si am avut faza luteala 15zile, si z 1 ieri[:D].Suntem aproape cu 1 zi[:D]__________________________________________________________________Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".id="purple">
align="right" id="quote2">Deny multumesc, ma gandeam eu ca asa este, am observat ca la mine faza luteala este 14 zile, deci suntem cam in aceeasi oala, hai mai Deny sa venim si noi luna asta cu niste IIid="red"> poate e cu noroc [:D]
Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometriozaTratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi3 Inseminari nereusiteid="size1">id="teal">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, girls ! [pup]

Am tot citit in ultima vreme despre cum miezul de ananas ajuta la implantare. Ananasul contine bromelaina, o enzima ce descompune proteinele care inhiba implantarea embrionului.

Pe scurt, miezul de ananas se consuma portionat in 5, incepand cu ziua unu dupa ovulatie. Nu se mananca pulpa ananasului, nu se bea sucul, pentru ca excesul de ananas poate duce la avort spontan. Nu se ia simultan cu aspirina, nu se ia inainte de ovulatie. Mai cititi si voi, daca va intereseaza. O sa va pun un link despre acest subiect.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Bob_Pixel
Hello, girls ! [pup]Am tot citit in ultima vreme despre cum miezul de ananas ajuta la implantare. Ananasul contine bromelaina, o enzima ce descompune proteinele care inhiba implantarea embrionului. Pe scurt, miezul de ananas se consuma portionat in 5, incepand cu ziua unu dupa ovulatie. Nu se mananca pulpa ananasului, nu se bea sucul, pentru ca excesul de ananas poate duce la avort spontan. Nu se ia simultan cu aspirina, nu se ia inainte de ovulatie. Mai cititi si voi, daca va intereseaza. O sa va pun un link despre acest subiect. Bebe dragonel la bord ! [batetoba]
align="right" id="quote2">Multumim Bob! si eu stiam ca este bun ananasul si in cantitate mica dar uite ca nu stiam ca trebuie mancat dupa ovulatie. [pup] pe amandoi, de abia astept sa ne spui cum da dragonelul din picioare [pup]
Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometriozaTratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi3 Inseminari nereusiteid="size1">id="teal">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miky82

Ce mai faci Tzuky? cum te simti? ma bucur ca ai mai intrat pe la noi!
[pup]

Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
3 Inseminari nereusite
id="size1">
id="teal">
id="Tahoma">


align="right" id="quote2">

Miky, saru'mina de intrebare...iaca zic eu ca a treia oara mi-a iesit pasenta[bibe] cu Aspenter, Utrogestan si Femibion..desi am avut ceva probleme pe parcurs (un hematom care s-a eliminat prin saptamina a 11a cu o sangerare puternica de credeam ca iar l-am pierdut, apoi placenta anterioara ceea ce a facut sa nu simt nici omiscare a lui bebe pina pe la 28 de saptamini si in fiecare zi ma intrebam daca iar am missed miscarriage...apoi suspiciune de diabet - sunt intotdeauna la limita cu analizele, nici ei nu stiu ce sa imi spuna, ma monitorizeaza...acum suspecta de preeclampsie, tensiunea e ok- dar daca ma enervez sau ma sperii sau fac efort sare la 200, proteine in urina si edeme groaznice mai ales la glezne...eu, care purtam tocuri de 14 cm abia ma mai incap in niste balerini de 2lei...nu mai pot sa conduc masina ca am o burta imensa si nu mai ajung la pedale...plus ca am luat numai pina acum 20 de kile[bang] fara sa fac excese alimentare, dar retin apa mai ceva ca Portile de Fier).
Dar slava Domnului, macar lui Stefan ii merge bine, are aproape 3 kg si mai avem aproape 2 luni - s-ar putea sa ajunga la vreo 5kg pina atunci[8D]...de aceea m-am decis pentru cezariana.
Uneori nici nu-mi vine sa cred ca am reusit, si asta nu datorita medicilor, ci in urma unor relatari de pe internet ale unor femei care au luat Aspenter inainte de ov. (pentru o bune implantare) si Utrogestan dupa ov., pentru mentinerea sarcinii. Eu am ramas in prima luna in care am luat Aspenter! Desi analizele de trombofilie mie mi-au iesit negative, se pare ca m-a ajutat.

Sper sa va iasa si voua la toate pasenta in curind [pup][pup][pup] fiti pe faza ca ma trimis barza la voi si tre sa ajunga de acum[olala]



Dana, 32+ cu [baietel] Stefan
Doamne ajuta!



Doua sarcini pierdute, 8 si 9 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Bob_Pixel
Hello, girls ! [pup]Am tot citit in ultima vreme despre cum miezul de ananas ajuta la implantare. Ananasul contine bromelaina, o enzima ce descompune proteinele care inhiba implantarea embrionului. Pe scurt, miezul de ananas se consuma portionat in 5, incepand cu ziua unu dupa ovulatie. Nu se mananca pulpa ananasului, nu se bea sucul, pentru ca excesul de ananas poate duce la avort spontan. Nu se ia simultan cu aspirina, nu se ia inainte de ovulatie. Mai cititi si voi, daca va intereseaza. O sa va pun un link despre acest subiect.
align="right" id="quote2">Asta nu am stiut.Mie imi place foarte mult ananasul proaspat si daca e copt si dulce mananc si cate o jumatate odata, dar partea aia din mijloc intotdeauna am aruncat-o, e foarte atoasa, aproape ca un lemn.Cred ca singurul fel in care ar putea fi mancata e shake.[:D]Suntem cate putin din tot ce iubim.[flo]http://www.fertilityfriend.com/home/3b06ed
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui SS-Tzuky
Citat:
citat din mesajul lui miky82Ce mai faci Tzuky? cum te simti? ma bucur ca ai mai intrat pe la noi![pup]Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometriozaTratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi3 Inseminari nereusiteid="size1">id="teal">id="Tahoma">
align="right" id="quote2">Miky, saru'mina de intrebare...iaca zic eu ca a treia oara mi-a iesit pasenta[bibe] cu Aspenter, Utrogestan si Femibion..desi am avut ceva probleme pe parcurs (un hematom care s-a eliminat prin saptamina a 11a cu o sangerare puternica de credeam ca iar l-am pierdut, apoi placenta anterioara ceea ce a facut sa nu simt nici omiscare a lui bebe pina pe la 28 de saptamini si in fiecare zi ma intrebam daca iar am missed miscarriage...apoi suspiciune de diabet - sunt intotdeauna la limita cu analizele, nici ei nu stiu ce sa imi spuna, ma monitorizeaza...acum suspecta de preeclampsie, tensiunea e ok- dar daca ma enervez sau ma sperii sau fac efort sare la 200, proteine in urina si edeme groaznice mai ales la glezne...eu, care purtam tocuri de 14 cm abia ma mai incap in niste balerini de 2lei...nu mai pot sa conduc masina ca am o burta imensa si nu mai ajung la pedale...plus ca am luat numai pina acum 20 de kile[bang] fara sa fac excese alimentare, dar retin apa mai ceva ca Portile de Fier).Dar slava Domnului, macar lui Stefan ii merge bine, are aproape 3 kg si mai avem aproape 2 luni - s-ar putea sa ajunga la vreo 5kg pina atunci[8D]...de aceea m-am decis pentru cezariana.Uneori nici nu-mi vine sa cred ca am reusit, si asta nu datorita medicilor, ci in urma unor relatari de pe internet ale unor femei care au luat Aspenter inainte de ov. (pentru o bune implantare) si Utrogestan dupa ov., pentru mentinerea sarcinii. Eu am ramas in prima luna in care am luat Aspenter! Desi analizele de trombofilie mie mi-au iesit negative, se pare ca m-a ajutat.Sper sa va iasa si voua la toate pasenta in curind [pup][pup][pup] fiti pe faza ca ma trimis barza la voi si tre sa ajunga de acum[olala]Dana, 32+ cu [baietel] StefanDoamne ajuta!Doua sarcini pierdute, 8 si 9 sapt.
align="right" id="quote2">oho dar ce grasunel e bebitu, iti doresc de pe acum o nastere usoara si multa sanatate la amandoi.
Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometriozaTratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi3 Inseminari nereusiteid="size1">id="teal">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui daena
Asta nu am stiut.Mie imi place foarte mult ananasul proaspat si daca e copt si dulce mananc si cate o jumatate odata, dar partea aia din mijloc intotdeauna am aruncat-o, e foarte atoasa, aproape ca un lemn.Cred ca singurul fel in care ar putea fi mancata e shake.[:D]
align="right" id="quote2">
Din pacate doar miezul acela trebuie mancat, dar partea buna e ca nu e mult, oricum e impartit in 5 portii, deci cred ca ramane ceva de dimensiunea unei nuci. [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara fetele!!!

Ma scuzati ca nu am intrat demult[flo]

Felicitari noilor gravidute[flo][flo][flo]

 

 

Va rog frumos daca ma puteti ajuta si pe mine.Avem o problema,in timpul ejacuarii sotul are dureri nu mari dar aja ca un discomfort si putin dupa,de la ce poate fi.Aceasta se intimpla de cind am inceput proectul bb2.

Vreau sa imi fac un check up pentru mine peste vreo 2 luni la gine de fertilitate,ca pina atunci nimeni nu ma va primi avem doar 6 luni de incercari.La mine astazi z1[q]

 

Sufletelul meu.Eric 28/09/2007

trying to conceive

http://www.fertilityfriend.com/home/32b890

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...