Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste! (775)


Recommended Posts

Mihaela, trebuia sa cauti tu pe google, ca vad ca nu a mers nici daca am pus pauze in adresa site-ului. Baga pe google branca ursului infertilitate si o sa apara printre rezultatele cautarii pagina SOS Infertilitatea (la mine e al 5-lea rezultat), cum intri gasesti discutiile fetelor. O sa faci Profil trombofilie II? Daca faci si pentru gena PAI sa fie atenta cum ceri ca sunt 2, tie iti trebuie asta (cea mai scumpa dintre cele 2, daca uiti cumva numele ei): http://www.synevo.ro/gena-inhibitorului-activatorilor-plasminogenului-pai-polimorfism-675-4g5g-risc-trombofilie/ Simina, asa e cum zice Ioana, Filantropia a investit mult in ultimul timp. Eu stiu doar un medic la Polizu, care merge o zi pe saptamana la Regina Maria, dar sigur nu te cheama acolo, Laurentiu Pechi, il recomand, este OK profesional, dar si ca om. Stiu multi medici care cheama la cabinete particulare pentru ecografiile morfologice, pentru ca acolo sunt aparate performante, nu ca in spital. Dar povestea asta e pentru sarcina. Tu iti rezolvi problemele in spital si vezi mai incolo ce si cum. Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot 3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 9 s (a 3-a sub tratament cu Clexane) Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 1/zi, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Acid folic 1/zi, Vitamina E 1/zi (primele 10 zile ale cm) [ruga] pentru [copil] sanatos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin
Buna dimineata fetele! Am si eu nevoie de un sfat de la voi Acum 7 luni am renuntat la pastile pt ca ne dorim bb2 , dar de vreo 4 luni ma confrunt cu dureri-intepaturi la ovare , care in peroada ovulatiei devin groaznice; binenteles ca bb nu am cum sa fac dc in acea perioada nici nu ma pot atinge pe burta ....sa fac ceva cu sotul nici nu incape in discutie Am fost acum 2 luni la medicul meu (Secara) si mi-a dat tratament pt un chist mic pe ovarul stg........dar am lasat la cabinet 350lei[bang] pt consult si eco Luna trecuta , la ovulatie ,am avut aceleasi dureri groaznice, iar de vreo sapt ma doare si in dreapta[bang] Am luat trimitere de la med de fam , si vreau sa ma duc la spital.... Aici vreau sa ma sfatuiti voi , unde/cum sa ma duc?? si la cine?? pt ca vreau un medic care sa ma scape de actualele probleme si sa-mi ramana medic pt viitoarea sarcina, dar sa nu aiba cabinetul lui privat ca m-am invatat minte de la prima sarcina...Prefer sa ma duc la spital si sa fac ( in sarcina) analize/eco importante in alta parte (dc este cazul), decat sa ma duc la cabinet privat si sa dau 350 pt consult+eco[bang] As vrea sa ma duc la Filantropia sau Polizu, dar nu stiu cum sa fac[:-@][:-@].....ma duc simplu la camera de garda cu trimiterea in mana ??????Stiti vreun med in Filantropia care sa nu aiba / sau sa lucreze in paralel si la un cab privat????? [mamica] fericita de [copil]ranjita Maya Andreea ( oct-2009)[olala] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=145097"]Povestea nasterii printesei cu ochi albastri[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q"]Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!![/url]
simina, la polizu iti pot recomanda cu caldura pe doctor branescu - e un tip foarte misto (daca vrei la polizu) incearca sa suni, cauta numarul de tel. pe net si intreaba cand il gasesti la filantropia nu stiu pe nimeni sa nu fie si la tine endometrioza ca aia doare si la ciclu si la ovulatie, si la contact sexual.... desi pe mine nu ma durea asa...decat uneori la ciclu succes Aspenter (75 mg) 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simina, eu am nascut la Polizu si dr. care mi-a facut cezariana a ramas medicul meu si atunci cand am avut probleme a stiut sa ma incurajeze si sa ma faca sa ma simt ok. Pentru mine asta e un aspect f important pt ca daca medicul nu imi inspira incredere sau nu ma inteleg ok cu el degeaba ma duc, oricat de bun ar fi. In privinta cabinetului, dr de care vorbesc care cabinetul lui, nu este o clinica privata, iar preturile nu sunt de talia clinicilor. Are ecograful lui, nu cel mai performant, dar din cate auzeam alte fete care asteptau, nici nu te trimite sa faci toate cele doar de dragul pozelor. Un lucru care pt mine a fost important este ca face eco transvaginala la toate consultatiile, asa ca vezi tot timpul cum arata ovarele. Cand am nascut eu, toata aripa cu maternitatea era deja renovata si conditiile au fost super ok si in salonul cu mai multe paturi si in rezerva. Intre timp stiu ca s-a renovat tot spitalul. Daca vrei detalii si date de contact, ti le trimit pe PM. Mihaela, Monique cum va mai simtiti? Iulia, mami de [8**] Sara Andreea http://saraandreea.shutterfly.com/36?startIndex=0
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor, simina moni are dreptate endometrioza doare la ovu , la cm si la contact cateodata, dar doare si cand ai chisturi mari...eu zic sa incerci sa ai contact inainte cu o zi de ovu[:D], ca se prinde sigur ceva si nu-i bai daca ai chist atata timp cat ramai , e foarte posibil sa-l inhibe sarcina...cat despre doctori...filantropia e super spital, asta din cate am vizitat, de acolo nu stiu pe nimeni, am fost doar in vizita....la cineva care e in polizu merg eu acum...are si clinica privata, dar lucreaza cu casa de asigurari, deci ce deconteaza casa deconteaza si el si se numeste erghin hagicalic...e ok pana acum... bafta si sedere scurta va puuuup fetelor si bafta la II[pup] mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui IuliaCospy
Simina, eu am nascut la Polizu si dr. care mi-a facut cezariana a ramas medicul meu si atunci cand am avut probleme a stiut sa ma incurajeze si sa ma faca sa ma simt ok. Pentru mine asta e un aspect f important pt ca daca medicul nu imi inspira incredere sau nu ma inteleg ok cu el degeaba ma duc, oricat de bun ar fi. In privinta cabinetului, dr de care vorbesc care cabinetul lui, nu este o clinica privata, iar preturile nu sunt de talia clinicilor. Are ecograful lui, nu cel mai performant, dar din cate auzeam alte fete care asteptau, nici nu te trimite sa faci toate cele doar de dragul pozelor. Un lucru care pt mine a fost important este ca face eco transvaginala la toate consultatiile, asa ca vezi tot timpul cum arata ovarele. Cand am nascut eu, toata aripa cu maternitatea era deja renovata si conditiile au fost super ok si in salonul cu mai multe paturi si in rezerva. Intre timp stiu ca s-a renovat tot spitalul. Daca vrei detalii si date de contact, ti le trimit pe PM. Mihaela, Monique cum va mai simtiti? Iulia, mami de [8**] Sara Andreea http://saraandreea.shutterfly.com/36?startIndex=0
eu sunt destul de ok ma doare mai mult burta in interior, cum mi-o fi scarmanat pe acolo si cand fac pipi am niste usturiiiimi trebuie sa imi cumpar urinal neaparat Aspenter (75 mg) 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Eu anunt z1, si nu ma asteptam sa fie altfel. In z12 am programare la medic pentru alte constatari, si cu sotul de manuta pentru tratament. Asa a propus medicul, asa facem. Deny, sa stii ca si eu cred ca tot spre partea cu adoptia ma voi indrepta, pentru ca vestile de aseara de la medic nu au fost prea dragute. Mi-a spus ca sansele sunt de 1-2% sa putem avea bebele nostru natural, dar merita sa profitam de sansa asta si sa incercam cu un tratament, numai daca dumnealui sot este de acord (acum urmeaza munca de convingere). FIv nu imi permit, sau poate o sa imi permit, dar asta peste multi ani, si nu vreau sa nu am nicio bucurie pana atunci, si stiu ca si la FIV poate sa fie, poate sa nu fie... Puteti sa ma condamnati fetelor, ca ii iau partea. Sunt ziduri inalte de care te lovesti si peste care nu stii daca poti trece. Stiti ce mi-a spus mie o fatuca insarcinata in 5 luni in fiecare zi de cand a ramas ea? Ca nu toti prostii fac copii! Dar prostii astia pot iubi un copil pe care parintii lui nu vor sa il iubeasca.[q] Miracles are not yet to come, because i am waiting too hard.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua, fetelor! las si eu o [cafea], cam tarziu ce-i drept! mihaela, sunt sigura ca ne cunoastem...in orasul asta asa de mare![:D] eu am crescut in falti si m-am mutat la cl de 3 ani de cand m-am casatorit. fetele care trebuiau sa se testeze azi...ceva vesti? raluca drum bun acasuca! pupici la toate si o zi insorita!!![pup][pup][pup][pup] Mica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iulia si eu sunt bine, doar ametesc cand stau mai mult in picioare, sau cand citesc mai mult dar in mare e bine. Alex multumesc mult, deocamdata fac profilul 2 nu mai am resurse deocamdata, mai am niste facturi de platit si asigurari la masina asa ca mai vad luna viitoare. Cred ca nu are nimic daca nu le fac pe toate odata nu? Daca e musai fac un efort si imprumut sa le fac odata. Miercurea viitoare ma duc ca atunci recolteaza. [pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni [pup] sa scapi repede de simptomele astea neplacute! Roxy [pup] te rog nu mai pune la suflet astfel de vorbe! Fiecare are drumul lui in viata, si toate drumurile au cratere si munti. Difera doar momentul cand ne intalnim cu ele si faptul ca uneori uitam de ele, dupa ce au trecut. [grup] Iulia, mami de [8**] Sara Andreea http://saraandreea.shutterfly.com/36?startIndex=0
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...