Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste! (775)


Recommended Posts

Roxy-ana mai stiu si eu o replici venite de la cumnatica binevoitoare care are uun bb mic "poate de aceea nu faceti copii ca: nu ne alimentam sanatos, nu mancam dimineata, bem cafea pe stomacul gol, fumam in fine sotul, ca nu mergem la biserica" asa ca ce pretentii sa mai avem la altii straini sa ne inteleaga cand cei apropriati au replici dure [bang] eu una nu mai am ce discuta cu astefel de oameni le dau pur si simplu ignor daca nu merg la biserica asta nu inseamna ca nu-s credinceoasa, ca nu ma rog, acum daca sunt probleme ccare tin de dr. si trebuie operate oare poate biserica sa ma faca bine? de ce nu mi-a disparut polipul printr-o minune bisericeasca si a trebuit sa ajung la dr. sa-l opereze[bang] fiecare are rosul ei si ajutorul ei, cred in minuni dar cred ca unele nu se pot realiza fara dr. scuzati fetele ca m-am intins [:I] dar ma irita tare acest subiect [flo] Anul acesta ajuta-ma Doamne [ruga] sa fiu [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

CAMCRIS, eu sunt satula de astfel de replici, si uite ca tot le pun la suflet. Am ajuns sa nu mai suport sa ma intalnesc cu gravide/proaspete mamici pentru chestia asta. si ma doare ca unii nu respecta durerea altora, si mai mult, isi bat joc de ea si fac din asta subiect de barfa... Miracles are not yet to come, because i am waiting too hard.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui roxy_ana
CAMCRIS, eu sunt satula de astfel de replici, si uite ca tot le pun la suflet. Am ajuns sa nu mai suport sa ma intalnesc cu gravide/proaspete mamici pentru chestia asta. si ma doare ca unii nu respecta durerea altora, si mai mult, isi bat joc de ea si fac din asta subiect de barfa... Miracles are not yet to come, because i am waiting too hard.
si eu sunt intr-o situatie asemanatoare dar cel mai mult este rautatea oamenilor, ce daca sunt gravi foarte bine bravo lor nu trebuie sa se laude in stanga si dreapta vai ce usor au ramas ele, ce burtica au si alte cele dar poate pe noi nu ne intereseaza cu bataia de joc asa este eventual rad de noi pe la spate uite-o si pe aia care nu poate face bb[bang] de parca noi nu am vrea, dar eu zic ca DD este mare si vede pe fiecare hai ca ca m-am aprins sa beau o gura de apa sa nu iau foc[:D] [flo] Anul acesta ajuta-ma Doamne [ruga] sa fiu [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

camcris si roxy ca s-a ajuns la discutia asta...deci la noi au inceput cu intrebari, da cand va casatoriti, apoi dar cand faceti bebe?, pai cand da Dumnezeu(raspund eu), apoi dar voi va protejati?, eu: nu, atunci sigur ai ceva probleme!! eu zic da am, aaaa si la doc ati fost, eu: da m-am operat de 2 ori si am tinut si ceva tratamente, apoi da la biserica mergeti? va rugati?...la care eu nu mai comentez...pt ca asta nu e o lauda , merg la biserica si ma dau cu capu de icoane si apoi arat oamenii cu degetu pe strada, credinta si practicarea religiei e ceva foarte intim zic eu...asa ca stai linistita dupa un timp nu o sa mai bagati in seama toate, eu la inceput eram dusa rau , era sa o pocnesc pe o tipa garavida care fuma in stati de autobuz....deci se poate si mai rau...[:D] nicodata n-am inteles dc trebuie sa intrebe toti intrebari tampite de genu dc nu faci copii? si mai ales ca-ti dau lectii si multi care au x avorturi la bord si singura lor grija a fost sa nu ramana , nu cum sa faca sa aiba macar unu. v-am zis ma mai alarmez , dar trebuie sa ne calmam si poate sa nu mai bagam in seama toate rautatile, de obicei oamenii cu lipsa de ocupatie fac conversatii din astea....si mai e o vorba cand s-au vazut cu sacii'n caruta e usor sa vorbesca. fiecare are o cruce de dus , eu asa o vad si asta e mea si trebuie sa mi-o asum si sa nu caut vinovati la o problema ce vine din natura mea. simina la filantropia am auzit cuvinte de lauda despre dr haiduc, cei drept are si cabinet privat , dar e din filantropia si cica ar fi ok...acum ce sa zic pt nastere filantropia este foarte fain, am vazut tot spitalul si la bebei e fain si in saloane , baile sunt faine, mie mi-a placut si eu sunt destul de fitoasa cand vine vorba de spitale si m-am mai si operat de 2 ori in spital privat, deci am cu ce compara. ma scuzati ca m-am intins, va puuup[pup] mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt
Moni eu am facut vineri laparo eram in ziua 7 a ciclului. Tie nu ti-a dat antibiotic? Eu cred ca si de la asta ametesc, ca adevarul e ca nici nu ma alimentez bine, parca nimic nu imi trebuie. [pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
mi-au dat antibiotic doar in spital, prin branula. acasa nu mi-a dat sa iau antibiotic Aspenter (75 mg) 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

moni endometrioza e cam nasoala, dc ai fost diagnosticata cu asa ceva? eu sunt posesoare...poate afecta multe , dar e si misterioasa fete care au pot ramane si duce sarcini ok, sau sunt si efte care nu raman...uite ylari are si a pierdut draguta si un ovar din cauz chistului prea mare , dar are si bebei, a ramas de 3 ori, eu n-am pierdut nimic inca, insa n-am ramas in viata mea... poate infunda trompele, iar oavare le poate strangula cu adrente, sunt o gramada de chestii la care poate intervenii si astea nu sunt doar genitale...daca ai intrebari te pot lamuri[pup] mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui xdidi
moni endometrioza e cam nasoala, dc ai fost diagnosticata cu asa ceva? eu sunt posesoare...poate afecta multe , dar e si misterioasa fete care au pot ramane si duce sarcini ok, sau sunt si efte care nu raman...uite ylari are si a pierdut draguta si un ovar din cauz chistului prea mare , dar are si bebei, a ramas de 3 ori, eu n-am pierdut nimic inca, insa n-am ramas in viata mea... poate infunda trompele, iar oavare le poate strangula cu adrente, sunt o gramada de chestii la care poate intervenii si astea nu sunt doar genitale...daca ai intrebari te pot lamuri[pup] mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Didi, pai eu tocmai m-am operat de endometrioza si acum, ca m-am vazut scapata (sper pentru cat mai mult timp) experimentez tot felul de chestii noi - cum ar fi aceasta glera f. misto, mult mai lipicioasa si in cantitate mai mare si de asta ma intrebam daca e posibil, ca dupa operatia de endometrioza sa ovulez mai tarziu....si ce alte chestii se pot modifica in bine.... tu ai facut laparoscopie? Aspenter (75 mg) 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

moni prima operatie am facut-o clasic si a doua laparo, dupa prima am fost bagata la menopauza cu injectii cu depo-provera si vre-un an si 3 luni n-am mai avut menstra , deci ioc ovulatie, iar dupa laparo am incercat 3 luni si apoi am bagat ac-urile recomandate sa-mi reglez menstra...insa ce sa zic dupa laparo si cele 3 luni am avut ovulatie si glera cum zici tu , ceea ce pana atunci nu cred ca avusesem, n-am sesizat....cat despre ovulatie intarziata se prea poate sa fie de la interventie...totusi ai trecut printr-o operatie si se mai regleaza unele altele, plus ca acum respira si oavrele[:D] ce stadiu ai avut de endo? si ce tratament ti-a prescris? si asta e prima ta operatie? scz daca ai mai scris eu am pierdut ceva capitole si incerc sa ma adaptez[:I] mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...