Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Scolari de Iulie - August 2004 * (94)


Recommended Posts

Buna dragele mele, sper sa va reamintiti de noi[:)]

 

Roxi si Felicia [flo], la multi ani frumosi si cu multe impliniri!

 

Din cand in cand am citit aici despre copilasii vostri si despre voi, dar cu scrisul e mai greu.

Si noi, ca si voi, cu problemele si activitatile aferente clasei aIa, Andreea se descurca foarte bine la scoala, are si zile in care imi spune ca "astazi nu am avut chef de nimic la ora de mate, eram plictisita", ma supar pe ea, imi trece. In ultimul timp a inceput sa se planga de lipsa timpului liber, dupa scoala merge la after school, dupa after merge la diverse activitati, se pare ca sunt cam multe pe capul ei, avand in vedere ca in fiecare zi are ceva de facut (inot, ceramica, engleza, cerc de mate si lectura), concluzia ar fi ca noi parintii suntem exagerati si vrem prea multe pentru un copil de 7 ani . Si eu sint mereu pe drumuri, ajungem tarziu acasa, asa ca timp de forum, nu prea mai ramane.

Abia asteapta vacanta, si o inteleg[:D].

 

La sfarsitul lunii iunie va mai avea o surioara, adica sint [gravired], am 25 de saptamani si ma simt foarte bine, ma simt sexy [:D]

Voi am vazut ca sunteti cumintele, nu mai face nimeni alt bebe, numai eu m-am gandit ca trebuie repetata experienta dupa 8 ani [:D].

 

Andreea e incantata ...deocamdata, sper sa fie ok si dupa ce nasc, imi pune tot felul de intrebari, e foarte curioasa.

E fetita mare, ma astept sa ma ajute, dar ramane de vazut.

Are prieten, e relatie serioasa [:)], se intilnesc mereu, in weekend ar vrea sa stea cat mai mult impreuna, ea il terorizeaza si agaseaza pentru ca vrea sa-l pupe[:D], sa-l stranga in brate.

Ma bucur mult ca mi-am facut astazi timp sa va scriu cateva randuri despre noi, sper sa va placa surpriza mea si nu promit nimic, dar sper sa fiu mai harnica la scris, sa ne bucuram impreuna de aceasta varsta a copiilor nostri. A trecut timpul mult prea repede, au crescut mult prea rapid, voi nu simtiti asta?

 

Va [pup] mult mult!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nicole, cat de mult ma bucur !!! Nu cumva sa nu ne tii la curent !!! [bis]

Ce veste minunata !!! Sa ai o sarcina usoara in continuare pana la termen si o bebica de nota 10 [flo]

Cred si eu ca Andreea e incantata si curioasa !

Mai zi-ne de relatie, ca sa nu ma simt singura :-)

 

_______________________________________________id="red">

 

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,

inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra

obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,

botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.id="black">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, Rain, nu mai face nimeni bb pentru ca sunt multe dintre noi care deja il avem pe al doilea! felicitari, ma bucur foarte mult pentru tine, stiu ca iti doreai foarte mult! Sarcina usoara si bebica sanatos iti doresc!

 

La multi ani Roxana!!![s][s]

La multi ani Pako!!![s][s]

 

Eu tot weekendul asta am trebaluit prin gradina - si pentru ca urasc sa port manusi (imi place sa simt pamantul pe maini) - am acum niste unghii si niste degete de zici ca toata viata mea am tras la sapa...[alcool] A fost obositor, dar fooarte relaxant, recomand oricui! [8D] Nu mai zic ce mandra ma simt cand ma intreaba lumea cine are grija de gradina si tare se minuenaza cand le zic ca totul e facut de mana mea... Iar copiii au fost in culmea bucuriei - s-au alergat prin curte, au calarit toboganul, au alergat biata pisica...sper sa fie vreme frumoasa si weekendul viitor ca sa facem si primul gratar pe anul asta! [olala]

 

 

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)

Poze

Povestea nasterii lui Tudorel

Gradina 2012

 

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding

John D. Rockefeller, Jr.id="size1">id="Book Antiqua">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Rox si Pako sa fiti foarte fericite [flo]

Nicole ma bucur mult pt voi [pup]

Noi am facut sambata primul gratar si era o ceata... si-un frig... ieri in schimb a fost soare dar gratarul era deja comis.

Gabi si eu prin gradina... la mine deocamdata nu sunt prea multe de facut, eruptia adevarata vine peste vreo 2 saptamani [:)] dar am fost tare emotionata cand am descoperit ca mi-a rasarit o blåsippa, floricica foarte rara si foarte apreciata pe aici, cumparata pe un site de licitatii si care arata asa rau cand am plantat-o incat nu mai aveam sperante. A si am facut o isprava, am taiat toata lavanda pt ca era batrana si paioasa, sa vedem daca mai da ceva...id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxi, la mine nu a mers link-ul...

 

Gabitza, si eu sunt la fel, gradinaritul cu manusi nu e la fel, asa ca mainile mele arata intr-un mare fel.

 

Mi-am cumparat ieri seminte de tot felul, azi vreau sa pun rasaduri de rosii, cu Matei bineinteles.

 

Si noi am facut sambata gratar, dar noi am facut si pe zapada :)

 

Matei a stat sambata afara de la 10.30 la 21.00, ieri la fel, azi a adormit in masina cu capul pe ghiozdan [:D]

 

poze

Povestea nasterii

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim pentru urari[pup]! si eu imi doresc sa fie totul bine.

Trebuie sa recunosc ca la sarcina aceasta sint mai speriata si imi fac tot felul de griji. La ecografia morfofetala nu cred ca am respirat, si doctorul nu vorbea prea mult, si eu avea impresia ca imi ascunde ceva ...trairi de femeie gravida[:D].

 

Robi, despre Andreea nu stiu ce sa zic, uneori se bucura ca va avea o surioara, ma pupa pe burtica sau pune mana sa o simta, dar ma intreaba de mii de ori daca o iubesc, eu in ce camera o sa dorm, vrea sa fie sigura ca ea ramane pe primul lor.

 

Daria, si Giulia are o "relatie"[:D]?

La Andreea e treaba serioasa, ii tine de vreo 2 ani [:D], de cand erau la gradinita si dormeau la pranz tinandu-se de mana.

Mie imi place ca el e mai matur, o protejeaza, ii aduce mici cadouri si e foarte inteligent. E o prietenie frumoasa deocamdata. Eu i-am spus Andreei ca mai tarziu e posibil sa-si faca alt prieten, dar ea zice ca nu[:D], mi-a spus defectele fiecarui baiat pe care il stie, asa ca m-a convins, tot alesul e cel mai grozav.

 

Gabi si Cori, ce frumos e ca lucrati in gradina. Va invidiez! Si mie imi place mirosul de pamant, mi-ar placea in perioada asta sa plantez, sa sap, sa simt ca incepe primavara.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...