Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 (776)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna ziua, cucuietele! Dupa ce ca e un soare minunat afara, eu am avut o zi extreeem de incarcata la munci (Dana, iti tin companie pana la orele mentionate). Monique iti doresc sa ai bafta mea nesimtita: primul drum in capita si ... pac [:D] Saptamana usoara, doamnele! [flo] [url="http://lmtf.lilypie.com/d5Nep2.png"]gogoasa hormonizata[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor voi cum va descurcati cu rautatile celor din jur? Sa va dau un ex:niste prietene nici nu m-au vazut bine si m-au anuntat ca o alta prietena e gravida. Si apoi ironic imi zice una din ele: tu tot asa te chinui? Ca sa nu va mai zic ca e tema anului in familie..cand fac eu copil. Dupa ce ca sunt eu amarata ei insista sa imi reaminteasca ca e timpul. Simt ca intru in competitie cu persoane care au plecat de la start cu mult inaintea mea si eu gafai in spatele lor fara rezultat. Al meu ma incurajeaza ca va veni si randul meu/nostru si sa nu bag in seama dar ma doare sufletul cand le vad asa barfitoare si rele. Eu ma duc si ma cracanez de 2 ani si ceva,ma stresez,iau tincturi/pastile/injectii si dintr-o data alta ramane gravida. Pana acum in grupul de prieteni nu prea aveau copii,acum au ramas pe capete si de aici si presiunea. Si o veste buna,o amica a nascut vineri un copil sanatos desi avea uter bicorn si medicii nu i-au dat nici o sansa sa duca sarcina la termen.A avut 3.800 gr si s-a dezvoltat normal. ------------------------------------------------------------------------------------------ Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor.Am revenit, dupa o maaare intalnire de familie si un catarat pe munte aseara inainte de miezul noptii.Socrul meu e despartit de soacra mea de mai multi ani si s-a retras la munte, liniste, frumos, aer curat, primul vecin la 2km...Si primul drum practicabil cu masina pe vreme de primavara cam tot acolo.[:D]Eu, ca sa ascult de dragul meu sot, accept cu supunere sa o luam pe de-a dreptul ca e mai scurt drumul.Si astel un drum de 15 min l-am parcurs in 45, cu opriri scurte si dese, cu gafaituri si toate cele.Plus vocea a doua din capsorul meu < Vezi?! Asa-ti trebuie daca te-ai ingrasat ca un purcel!>Cand ne-am pus in pat am adormit amandoi intr-o secunda, desi eu aveam planuri mari de [xinpat]. Eu sunt ziua 43 si nimic, nici urma de urati.Am incercat si ceai de patrunjel dr nu pot sa il beau, am baut doar 1 zi, ultimile 2 cani cu f mare greu, nu stiu de ce mi-e asa greatza de el.Acusi ma duc la farmacie sa imi iau duphaston.Va pup pe toate![flo] Suntem cate putin din tot ce iubim.[flo] http://www.fertilityfriend.com/home/3b06ed
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui IPopica
Buna ziua, cucuietele! Dupa ce ca e un soare minunat afara, eu am avut o zi extreeem de incarcata la munci (Dana, iti tin companie pana la orele mentionate). Monique iti doresc sa ai bafta mea nesimtita: primul drum in capita si ... pac [:D] Saptamana usoara, doamnele! [flo] [url="http://lmtf.lilypie.com/d5Nep2.png"]gogoasa hormonizata[/url]
Sar'naaaa [:D] Aspenter (75 mg) 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni iti tin pumnii sa fie din prima, sa nu mai ajungi la menopauza indusa de injectii! Dana si eu sunt satula de persoanele astea, au si ele o problema cand mai facem noi copii, crede-ma ca nu au alt subiect de discutie si stau si barfesc pe cine apuca, ele nu au cum sa vb de o carte pe care au citit-o in ultima vreme sau ce film bun au mai vazut, sau ce mai este pe la moda sunt nnnnnn de subiecte pe care ar putea sa le discute...... dar pe ele atat le duce capul si trebuie sa le luam ca atare, stiu cum este pt ca in fiecare zi ma lovesc de ele si intradevar simpt ca nu mai pot, cand zic si eu ca sunt mai linistita se gaseste cate una sa imi aduca aminte. Of cat m-am lungit.
Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi 3 Inseminari nereusite
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...