Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 (776)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui daena
Buna fetelor.Am revenit, dupa o maaare intalnire de familie si un catarat pe munte aseara inainte de miezul noptii.Socrul meu e despartit de soacra mea de mai multi ani si s-a retras la munte, liniste, frumos, aer curat, primul vecin la 2km...Si primul drum practicabil cu masina pe vreme de primavara cam tot acolo.[:D]Eu, ca sa ascult de dragul meu sot, accept cu supunere sa o luam pe de-a dreptul ca e mai scurt drumul.Si astel un drum de 15 min l-am parcurs in 45, cu opriri scurte si dese, cu gafaituri si toate cele.Plus vocea a doua din capsorul meu < Vezi?! Asa-ti trebuie daca te-ai ingrasat ca un purcel!>Cand ne-am pus in pat am adormit amandoi intr-o secunda, desi eu aveam planuri mari de [xinpat]. Eu sunt ziua 43 si nimic, nici urma de urati.Am incercat si ceai de patrunjel dr nu pot sa il beau, am baut doar 1 zi, ultimile 2 cani cu f mare greu, nu stiu de ce mi-e asa greatza de el.Acusi ma duc la farmacie sa imi iau duphaston.Va pup pe toate![flo] Suntem cate putin din tot ce iubim.[flo] http://www.fertilityfriend.com/home/3b06ed
Ce haioasa ai fost [:D][:D] oricum trebuie sa fie tare frumos acolo! Sigur nu este sarcina, un test ai mai facut?
Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi 3 Inseminari nereusite
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui miky82
Moni iti tin pumnii sa fie din prima, sa nu mai ajungi la menopauza indusa de injectii! Dana si eu sunt satula de persoanele astea, au si ele o problema cand mai facem noi copii, crede-ma ca nu au alt subiect de discutie si stau si barfesc pe cine apuca, ele nu au cum sa vb de o carte pe care au citit-o in ultima vreme sau ce film bun au mai vazut, sau ce mai este pe la moda sunt nnnnnn de subiecte pe care ar putea sa le discute...... dar pe ele atat le duce capul si trebuie sa le luam ca atare, stiu cum este pt ca in fiecare zi ma lovesc de ele si intradevar simpt ca nu mai pot, cand zic si eu ca sunt mai linistita se gaseste cate una sa imi aduca aminte. Of cat m-am lungit.
Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi 3 Inseminari nereusite
Miky dar tu ce faci cu endometrioza ta? faci un tratament anume? tu ai deja cateva luni decand ai facut laparo'? nu? care-i strategia? Scuza-ma daca mi-ai sopus si n-am retinut stau f prost cu memoria de lunga durata (lunga insemnand informatii mai vechi de o luna) ca si asa glumesc cu prietenele care-mi mai spun barfe bomba si exclam: DAAAA??????? si ele-mi zic...ti-am mai zis si eu..le asigur atunci ca orice secret mi-ar spune, e in deplina siguranta la mine pentru ca..... il uit [:D][:D][:D] Aspenter (75 mg) 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui kitty-27
mihaela si eu am luat mastodynon,dar la mine n-a avut nici cel mai mic efect...si am luat 3 luni f constiincioasa fara nici o zi intrerupere..si degeaba. aspiranta optimista
Cat aveai valoarea la prolactina? Eu am 37,62 si valoarea de ref era intre 5.18 - 26.53. Sper sa fi scazut oricum mai las cateva zile chiar o saptamana si cand aproape sa termin sticla mai repet analiza inainte de a cumpara alta. [pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, da' de ce nu le ziceti ca nu vreti? Doar asa ca sa le inchideti gura. Ca si eu sunt bombardata de chestii de-astea de vreo 6-7 ani. Si pana acum am spus mereu ca eu nu vreau si punct (1 - ca n-am spatiu, 2, ca n-am bani, 3-ca n-am apucat sa-mi fac toate mendrele). O sa aveti parte de speech-ul "vai, dar cum, toate femeile vor copii", dar aruncati-le si voi priviri dispretuitoare si va garantez ca o sa va lase in pace. Nu-i obligatoriu sa va cunoasca toata lumea adevaratele intentii. [:D] Play dirty! [url="http://lmtf.lilypie.com/d5Nep2.png"]gogoasa hormonizata[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dana0000
Fetelor voi cum va descurcati cu rautatile celor din jur? ------------------------------------------------------------------------------------------ Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(
Si eu am avut parte de asa ceva in week-end.M-am intalnit la nunta cu 2 verisoare de-ale sotului ce au facut nunta anul trecut, amandoua gravide.Bineinteles, setul de intrebari de rigoare, da voi de ce nu faceti, etc.Facem si noi, dar nu inca.Eu le-am interzis alor mei sa vb despre problema asta a noastra, le-am spus ca cel mai bun mod in care ma pot sustine e sa pastreze asta intre noi.Mai am probleme numai din partea rudelor sotului, cu intrebari insistente si pertinente, dar m-am obisnuit si daca intreaba ceva si eu nu vreau sa raspund zic <Dar de ce vreti sa stiti?> si se termina conversatia sau trecem la alt subiect.Oricum, cred ca e lipsa de educatie sa intrebi pe cineva de ce nu face copii.[pup] Suntem cate putin din tot ce iubim.[flo] http://www.fertilityfriend.com/home/3b06ed
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni ce spumpa esti [:D] sa sti ca si eu sunt la fel de uituca [:I] si sa revenim la oile noastre nu am facut nimic referitor la endomentrioza, mie nu mi-a zis de inducere de menopauza, mi-a zis doar sa speram sa nu apara curand [:D], nu exista nici un tratament pe care sa il facem sa nu mai apara, singura solutie este sa ramanem gravi dupa care cand o fi sa intram la menopauza.
Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi 3 Inseminari nereusite
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miky82 Ce haioasa ai fost [:D][:D] oricum trebuie sa fie tare frumos acolo! Sigur nu este sarcina, un test ai mai facut?
Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi 3 Inseminari nereusite
Da, sa stii ca e f frumos.Am mai fost o singura data vara trecuta si atunci am stat 1 sapt.Sotul meu are amintirile copilariei acolo, vacante petrecute cu oite si catei[:D] si cand ne plimbam pe-acolo si imi povesteste parca il vad pe el copil.Si toata, toata ma-nduiosez.[olala]Iar cand coboram la masina numai camilele ne mai intrec, de toate primim, branzica, oua, lapte. P.S. Si socru-meu asteapta cu sufletul la gura sa ii facem un nepot, dar nu ma mai intreaba de cand i-am zis ca fac tratament si e un subiect mai sensibil pt mine, ca si noi ne dorim mult. Suntem cate putin din tot ce iubim.[flo] http://www.fertilityfriend.com/home/3b06ed
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...