Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 (776)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui miky82
Moni ce spumpa esti [:D] sa sti ca si eu sunt la fel de uituca [:I] si sa revenim la oile noastre nu am facut nimic referitor la endomentrioza, mie nu mi-a zis de inducere de menopauza, mi-a zis doar sa speram sa nu apara curand [:D], nu exista nici un tratament pe care sa il facem sa nu mai apara, singura solutie este sa ramanem gravi dupa care cand o fi sa intram la menopauza.
Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi 3 Inseminari nereusite
da....asa e.... nasol..... nush' ce sa zic...... am citit pe topicul de endometrioza....se intoarce destul de repede boala asta...cateva luni si ea mi-a zis...doctorita....ca sa nu pierdem timpul poate vorbesti si tu cu ea...despre asta dar ideea e ca daca s-a intors...degeaba faci tratamentul cu inducerea menopauzei - asta trebuie facuta cat e proaspata operatia si endometrioza slabita si curatata in mare parte.... Aspenter (75 mg) 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

M-au prins in offside...de obicei eram pregatita sa raspund ca am o cariera,am planuri si bebe sa mai astepte.Dar probabil subconstientul meu lucreaza,stie ca sper sa fiu [gravi] si sunt mai prostanaca asa,atipic pt mine. Data viitoare o sa fiu pe pozitii.[:D] ------------------------------------------------------------------------------------------ Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui IPopica
Daena, eu ca sa fiu sigura nici macar alor mei nu le-am spus.
Varianta asta ar fi trebuit s-o aplic si eu, din pacate le-am spus, oricum ai mei macar ma intreaba mai rar. Ei stiu ca devin isterica si ca imi permit cu ei sa le fac viata amara daca ma intreaba cu toate ca imi pare tare rau daca tip la ei, mi-am adus aminte ca in weekend eram cu mama si cele 2 cumnate ale mele si s-a deschis subiectul(de mine) cea mica a tacut din gura dar mama si cealalta au sarit cu gura pe mine ca de ce nu iau si eu o pauza, ca sunt prea stresata, sa mai astept un an sau 2 sa nu mai fac nici o investigatie, credeti-ma ca am rabufnit... ca imi garanteaza ele ca o sa raman....auzi... pai nu iti vine sa o iei la fuga, eu inteleg ca vor sa ma detasez de acest lucru dar nu ai cu cine sa vb credeti-ma. Hai ca iar m-am lungit dar sunteti singurele care intelegeti si trebuia sa imi vars si eu oful.
Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi 3 Inseminari nereusite
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropo Moni sa sti ca biologul mi-a zis ca stimularea agraveaza endometrioza, in cazul nostru nu sunt bune stimularile foarte multe. Miercuri merg si e sa vb cu dr sa vad ce facem mai departe, vreau sa ii zic de sono-hsg sau histeroscopie.
Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi 3 Inseminari nereusite
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miky82
Apropo Moni sa sti ca biologul mi-a zis ca stimularea agraveaza endometrioza, in cazul nostru nu sunt bune stimularile foarte multe. Miercuri merg si e sa vb cu dr sa vad ce facem mai departe, vreau sa ii zic de sono-hsg sau histeroscopie.
Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi 3 Inseminari nereusite
pentru ce vrei sa faci sono-HSG sau histeroscopie? Aspenter (75 mg) 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miky82
Apropo Moni sa sti ca biologul mi-a zis ca stimularea agraveaza endometrioza, in cazul nostru nu sunt bune stimularile foarte multe. Miercuri merg si e sa vb cu dr sa vad ce facem mai departe, vreau sa ii zic de sono-hsg sau histeroscopie.
Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi 3 Inseminari nereusite
am aflat si eu ca nu fac bine la endo' ma-sa pe gheata de boala nesimtita Aspenter (75 mg) 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor , eu mai citesc ce scriu fetele pe la odisee , imi place sa gandesc pozitiv facand asta. azi am citit la odiseea de sept- oct , acolo unde e si Bob , si am gasit postarea unei fete pe nume anne marie , care zicea ca a aflat ca e gravida si ca are tripleti:) e vb de anne marie de la noi , fata aia care scria foarte frumos? [flo] Primavara incepe cu tine... http://www.fertilityfriend.com/home/3b9293 http://lt2f.lilypie.com/WYQpp2.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni mi-a zis de la Gynera ca este obligatoriu pentru FIV, mai trebuie sa fac culturi din col si cam atat deocamdata, Clamydia, am facut-o din sange dar mi-a zis ca nu este foarte relevanta si ca trebuie sa o fac din secretie.
Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi 3 Inseminari nereusite
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...