Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

experiente mistice - (6)


3x3

Recommended Posts

  • Răspunsuri 386
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Draga 3x3, cit sa te incurajez ca-mi pari pe drumul bun, acuma in sfirsit pot sa-ti citesc mesajele care-mi par mult mai coerente, logice (cred ca nici Capcaunul [:)] n-ar avea ce sa comenteze la acestea de la pag 27 cel putin, iar JG cred ca s-a referit la traducerea din Derek Prince pe care a considerat-o 'delir' ). Se vede deci (cel putin pt mine) ca mergi pe o singura cale, ca ai pe (un singur) Dumnezeu, mare diferenta cind omul are un drum spiritual unic fata de o multitudine, asta se reflecta si in ordinea gindurilor, in modul de exprimare, ma bucur pt tine.

 

Salutari si fetitei tale, ai grija de voi, numai bine! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'...SI NU NE LASA PE NOI IN ISPITA..." din rugaciunea TATAL NOSTRU este o declaratie de credinta. Nu este o cerere de protectie, este o cerere de submitere a propiei puteri prin recunoasterea puterii lui Dumnezeu si cererea de a nu fi lasat in ispita spiritelor necurate. La inceputul rugaciunii TATAL NOSTRU se spune, "...faca-se voia TA..."submiterea vointei personale pentru ca VOINTA LUI DUMNEZEU sa se manifeste. 


 


Pacatul este o greseala fata de cuvantul lui Dumnezeu.


Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De la adam si eva suntem corupti de pacat. Singura iesire din coruptie este renasterea....RENASTEREA IN SPIRITUL DUH. CORUPTIA O POTI INCETINI. Asta face intr-un fel, biserica, spune Derek Prince, in "I will shake all things". Este ca si cum ai pune fructul corupt in frigider. Ii incetineste procesul de distrugere, dar nu intoarce procesul de coruptie.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...