Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum se pot elimina ridurile?(2)


Recommended Posts

[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=169495&whichpage=30"]<<<Topic precedent[/url]
Incurajatoare postari cu peelingul mediu.[:D] Ramiris ai facut o prezentare tare haioasa...Ma asteptam sa vedem cum vi se prezinta fata dupa a doua sedinta. Mult succes. Crisis eu si la peelingul de 12% am simtit ca e foarte uscata fata, e drept ca inca nu folosesc acidul hialuronic. Asa ca am folosit seara ulei de argan care oricum e recunoscut pentru puterea lui de hidratare si actiunile antirid.Poate te ajuta pe langa crema . ali Mama fericita de Andrei (20.06.2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hmm...despre ce alcool vorbiti, nu-mi amintesc sa fie trecut in instructiunile primite cu peelingul...Oricum, le recitesc acasa cand ajung. In seara asta imi fac si eu, sper sa fie ok, eu am aproape 6 sapt de glyco (5 si ceva) si destul de rar am simtit piscaturi sau mancarime la aplicare. Ramiris,Crisss, multumim de parerei [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Delyutz
Hmm...despre ce alcool vorbiti, nu-mi amintesc sa fie trecut in instructiunile primite cu peelingul...Oricum, le recitesc acasa cand ajung. Ramiris,Crisss, multumim de parerei [pup]
Delytuz, uite ce scria Mirela despre alcool pe pagina 2:
Citat:
citat din mesajul lui Mirela72
Pentru peeling mediu eu am folosit solutie 30%, bineinteles cu neutralizant. Pentru indepartarea stratului lipidic de la suprafata, e suficient sa se foloseasca alcool medicinal, dupa care se poate aplica solutia de peeling
Si gasesti mentiunea despre alcool si in pasul 2 de la “Tehnica Peeling” pe site-ul Mirelei unde explica pas cu pas cum se face. “2.Pregatirea pielii inaite de peelingul propriu-zis : se demachiaza pielea cu un demachiant ce NU contine sapun, cu pH acid sau neutru(5.5-6.5). Sapunul fiind alcalin neutralizeaza din start acidul. Apoi pielea se degreseaza cu alcool etilic (e bun si alcoolul medicinal), evitand zona ochilor. Se asteapta 3-4 minute pana se usuca pielea. Se unge pielea din jurul ochilor si buzele cu o crema grasa.” Eu am recitit aseara inainte sa ma apuc de treaba toata pagina asta: [url]http://www.peelingchimic.ro/#tehnica[/url] Despre "anestezic" [alcool] nu scrie nimic dar dupa cum vezi si eu si Criss l-am folosit cu succes asa ca ti-l recomandam si tie. Jumatate de pahar, da?[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci de indicatii Ramiris, o sa fac si eu peelingul cu pagina trimisa de tine in fata [:D] Probabil scrie si pe foaia cu instructiuni, insa eu am citit-o doar o data cand am primit pachetul si n-am retinut partea asta, apoi nu m-am mai uitat, am zis sa fac asta in momentul T. Revin si eu cu info in aceasta seara. Nu uit nici de anestezic [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
[i]Despre "anestezic" [alcool] nu scrie nimic dar dupa cum vezi si eu si Criss l-am folosit cu succes asa ca ti-l recomandam si tie. Jumatate de pahar, da?[:D]
Ha, ha... ce culoare are "anestezicul?" Rosu sau alb... ali Mama fericita de Andrei (20.06.2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ali
Citat:
[i]Despre "anestezic" [alcool] nu scrie nimic dar dupa cum vezi si eu si Criss l-am folosit cu succes asa ca ti-l recomandam si tie. Jumatate de pahar, da?[:D]
Ha, ha... ce culoare are "anestezicul?" Rosu sau alb... ali Mama fericita de Andrei (20.06.2008)
La mine a fost rosu saptamana asta dar data viitoare schimb cu alb. Anestezicul trebuie prescris in functie de toleranta si preferintele "pacientului" as spune.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mortale sunteti fetelor cu anestezia voastra. Ramiris, ca la carte ai procedat! Vreau sa stiu in fiecare zi cum evoluezi. Senzatia de piele uscata nu va disparea pe tot parcursul tratamentului. Pielea nu se exfoliaza vizibil, poate doar pe nas si in colturile gurii. Cristinuca, si daca nu te-ai dat cu alcool, e OK daca ai folosit doar lotiune micelara pentru ca are pH acid si degreseaza bland. La fel se poate folosi si un demachiant degresant fara sapun.Daca ai curatat bine pielea, n-am emotii. Ntz, ntz, n-ai avut rabdare pana maine... dar va fi bine. Nu trebuia sa te speli pe fata cu nimic, decat cu apa. Fetelor, are Cristina un baietel tare scump! Mire-mama de fetite frumoase http://community.webshots.com/user/Papucica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La 24 ore de la peelingul de 30% raportez ca pielea nu mai e rosie si nu mai am nici cea mai mica usturime. M-as intoarce de maine la Glyco A si serumul cu Vitamina C dar nu stiu nu e daca e prea devreme. Azi am fost Ok, pielea se simte mai uscata, am aplicat si la mijlocul zilei crema post peeling si pare ok. Nici un semn de exfoliere. Incepe sa-mi placa din ce in ce mai mult ce vad in oglinda: piele foarte luminoasa si cu aspect mai tanar si sanatos, pori curati si micsorati.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ok, deci eu sunt defecta rau, cred. m-am pregatit psihic si nu simt nimic, NIMIC....il am chiar acum pe fata si nici macar piscaturile pe care l-am simtit f.rar de la Glyco nu le simt. E normal asa ceva? [q] Oare asta inseamna ca nu functioneaza? Am zis sa nu insist si sa dau mai mult pentru ca poate, chiar daca nu simt, el arde pielea. Am si o intrebare mai aiurea, pensula se spala? avem voie sa folosim apa?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...