Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum se pot elimina ridurile?(2)


Recommended Posts

Si eu am facut vineri si a fost ok. Insa am o problema, azi dimineata m-am trezit cu un fel de iritatie/cosulete pe toata fata si gat. Bine ca e si pe gat ca altfel ma panicam si ma gandeam ca e de la peeling. Tare mi-e teama ca este de la Eucering Q10. Tocmai ce am inceput si crema de seara si crema de zi. Mi-ar parea tare rau sa fie de la asta... Ma rog, oricum nu o sa o mai folosesc cateva zile sa vedem daca trece...Daca nu, tb sa ma duc la dermatolog :(
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

I-am dat "cu mana mea"[:D], aseara si n-a zis nimic. O vad diseara cum e. De ce intrebi , ar trebui sa usture ? Cu ce imi recomanzi sa-i curat tenul inainte ? Eu evit sa-i sterg fata cu vre-un produs de la mine , ca are tenul atat de matasos ! Apa termala este suficienta ? [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am imnceput sa o dau pe fiica-mea cu GlycoA in zonele problematice. Adica T-ul gras in special, acolo apar probleme, puncte negre si ceva ca niste mici chistulete, adica tot ca niste bubite, dar nu "coapte" precum cosurile, si care au impuritati. Astea apar, dispar. Am inceput de cateva zile, o pisca putin, dar cica suportabil. Mirela, tot pe tine te intreb, e bine sa continuu cu GlycoA sau sa trec totusi la gel si crema antiacneica? Eu mereu am avut ceva impotriva astora, dar nu pot avea o parere avizata. Cat despre mine... stau si ma intreb (si o intreb si pe Mirela cu ocazia asta [:D]): daca dupa peeling-urile astea medii pielea mea are zone iritate, cu un soi de cosuri (pe frunte), am zone, (mici, ce-i drept, dar vizibile), cu arsuri si o simt uscata si cam aspra, (e drept ca e plina de coji care vor cadea), e semn ca nu tolerez acest peeling? Sau poate ca ar trebui sa tin acidul mai putin pe fatza (l-am tinut 10 min)? In plus, luni trebuie sa plec intr-o delegatie, si as sari peste peelingul de sambata asta, ca nu stiu cum o mai reactiona tenul meu si de data asta. E vreo problema daca peelinul nr. 3 il fac peste doua saptamani in loc de una?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, la unele persoane mai sensibile pot aparea senzatii de mancarime si o usoara usturime care dispare in cel mult jumatate de ora, insa fara iritatii sau exfolieri. Daca ea n-a experimentat asa ceva, foarte bine, ma gandeam ca fiind copil o fi mai sensibilutza. Glimmer, poate ca ai tinut prea mult pe fata peelingul,pentru ca 10 minute e maxim admis. Poti sari peste o sesiune fara probleme, nu se intampla nimic rau, doar sa folosesti Glyco in aceasta perioada. Si mie mi se intampla sa ma procopsesc cu zone mai intens penetrate de acid dar se vindeca frumos,in 3-4 zile, insa eu folosesc acid glicolic 60% de cateva saptamani. Astept sa-mi spui unde sa-ti trimit pachetul cu mostre, ca e pregatit. Crema anti-acneica asa cum i-am spus si Alinei, e in general bine tolerata si curata frumos tenul. Nu trebuie sa te ingrijorezi, nu ii va modifica negativ pielea. Mire-mama de fetite frumoase http://community.webshots.com/user/Papucica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mire,la jumatate de ora dupa aplicare cremei anti-acneice, aplici gelul hidratant. Crema anti-acneica se maseaza in piele usor, pe zona afectata, pana la absorbtie completa. La fel faci si cu gelul. Tine-ma la curent cu evolutia fetitei. Nu o mai de acum cu Glyco A. Mire-mama de fetite frumoase http://community.webshots.com/user/Papucica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamnelor, am intrat sa va spun ca am facut si sedinta 3 de peeling mediu, incep sa devin experta. Nimic nou fata de precedentele, totul a mers bine. Poate doar ca m-a usturat mult mai putin. Incep sa ma intreb daca n-am pielea cam groasa sau poate sunt mai ... nesimtitoare. Desi altfel suport foarte greu orice fel de durere fizica. Cam atat, revin daca apar diferente fata de sedintele precedente. Ma duc sa mai aplic un strat de crema post-peeling[:D].[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...