Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum se pot elimina ridurile?(2)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui ema
Phuu...scuze,insa nu stiam numele reale si m-am incurcat...incet incet aflu io!Una peste alta sunt incantata ca stau de "vorba"cu asa dame bine si reusite...io nu inteleg la ce va trebuia voua peelingeala[flo]!Mirela ,tu n-ai cont pe FB?Deci mi-am completat colectia de palarii,ochelari de soare...poate sa vina vara ca-s camuflata la maxim[:D].Mai am doua luni de sedinte,din ce in ce mai tari(ph-urile astea-s criminale)si deja-s alba cum eram in copilarie,mi s-au dus si bronz,si pete si pistrui.Acum am alta problema,trebuie sa-mi schimb culoarea la par...ca am un aspect de strigoaica[:D].Pielea alba alba si parul negru[alcool].Doamne ce mai combinatie!
align="right" id="quote2">Pfff... dupa ce-am vazut pozele tale mai ca-mi vine sa nu mai intrerup Glyco peste vara si sa incerc si eu acid glicolic mai concentrat. La mine inca nu s-au dus toti pistruii, acum nu sunt sigura ca unii dintre ei sunt chiar pistrui sau alunite din alea plate pentru ca sunt rotunzi-rotunzi si parca din ce fac peeling din aia ies mai tare in evidenta. Acum e drept ca si eu am facut un fix cu ei/ele ce-or fi si cand ma uit in ogflinda e primul lucru care-mi sare in ochi.Edit c-am uitat sa-ti zic ca arati superb :). La ce ten de portelan ai acum sigur merge sa-ti deschizi putin parul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ramiris[flo],pai n-or fi pistrui...si de asta nu se duc...mie personal imi plac pistruii...numa ca eu eram pistruiata generalizat[:D],combinat cu melasma....doamne dumnezeule !Merci de sfat,am sa mai deschid putin culoarea parului ca vorba lui fii-meu ala mare...care peste o luna are majoratul[:D]...mama...fa-ti ceva te rog ca devin prietenele mele geloase cand te-or vedea cu aspectul asta gothic...[:D].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ema
Ramiris[flo],pai n-or fi pistrui...si de asta nu se duc...mie personal imi plac pistruii...numa ca eu eram pistruiata generalizat[:D],combinat cu melasma....doamne dumnezeule !Merci de sfat,am sa mai deschid putin culoarea parului ca vorba lui fii-meu ala mare...care peste o luna are majoratul[:D]...mama...fa-ti ceva te rog ca devin prietenele mele geloase cand te-or vedea cu aspectul asta gothic...[:D].
align="right" id="quote2">Nu cred ca sunt pistrui ca sunt pozitionati in josul obrazului. Dar oricum sunt niste chestii ciudate care ma enerveaza maxim. Mirela, le fac o poza si ti-o trimit sa-mi dai o parere daca nu te superi. Ar fi excelent sa existe o solutie miraculoasa sa ma scape de ei/ele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mirela poate ma poti ajuta si pe mine tot intr-o problema cu pielea

 

pe picioare, pana la gambe, am pielea dezastru, din cauza ca mi-am tot sapat cu penseta si acul dupa fire crescute sub piele, si evident sunt full de pete. maro. groaznic

 

in general port pantaloni lungi si nu se vede, dar intr-o luna plecam in concediu si va trebui sa stau la plaja, si eu asa nu imi dau pantalonii jos de pe mine

 

ce sa fac sa imi dispara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioi, sdCristian, cum sa-ti scoti cu acul firele de sub piele? Puteai sa te infectezi rau! Foloseste o lufa de fiecare data sub dus ca sa-ti exfoliezi pielea si ia-ti o crema cicatrizanta pe care o poti folosi dupa baie imediat (de ex. Bepanthen crema). Intr-o luna, pana mergi la mare, o sa te vindeci.

Ramiris, ai mail.

Fania, astept feedback!

Ema, n-am cuvinte la ce ai obtinut cu acid glicolic!

 

Mire-mama de fetite frumoase

http://community.webshots.com/user/Papucica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela, am primit ieri pachetelul... super crema, super! Imi place la nebunie, a intrat complet in piele pana dimineata.

Multumesc mult.

 

Am o intrebare, ce sa fac cu coatele mele uscate si crapate, si parca mai inchise la culoare decat ar trebui? Cu ce sa ma dau, dureaza de luni de zile chestia asta.

 

J si Carla (05.02.2006)

Culinare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

JG, ma bucur ca-ti place crema. Si eu o folosesc.

Pentru coate si genunchi poti sa-ti cumperi crema cu uree 30% (de la RomBalsam), e foarte buna si costa sub 10 lei. O alici o data pe zi, dupa dus. In 2-3 saptamani e rezolvata problema, o sa vezi. [pup]

 

Mire-mama de fetite frumoase

http://community.webshots.com/user/Papucica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca s-a discutat la un moment dat despre subiectul fond de ten pe topicul asta insa nu mai gasesc.

Din ce-am inteles de la Mirela cel putin 6 saptamani dupa intreruperea glycoA exista fotosensibilitate, trebuie folosita protectie solara totala SPF50 si este interzisa expunerea directa la soare.

Tinand cont ca va trebui sa continui sa ma protejez de soare o perioada am nevoie de un fond de ten "de vara", preferabil unul care sa aiba deja inclusa protectia solara.

Cremele colorate de la Bioderma si Avene nu au puterea de acoperire si efectul vizual al unui fond de ten iar fondul de ten pe care il folosesc eu nu are ecran solar si e mai "de iarna", nu cred ca l-as suporta pe caldura.

Asa ca doamnelor am nevoie de o sugestie.

Si pentru ca va trebui sa evit soarele o vreme as lua in calcul si un autobronzant bun pentru fata care sa nu fie morcoviu si sa nu lase pete - si aici am nevoie de sfaturi si sugestii.

 

 

Mirela, si peelingul cu acid lactic presupune aceleasi masuri de precautie in ce priveste soarele? Adica protectie solara totala si continuarea aplicarii sun screenului total minim 6 saptamani dupa terminarea tratamentului?

 

Nu ne-am facut planurile de concediu inca si tot fac socoteli pe calendar cand o sa fiu apta de mers la mare. N-o sa stau cu fata la soare, evident si nici fara creme de protectie dar eu ma bronzez bine de tot si sub umbrela si n-as vrea sa am o fata alba de fantomita pe un corp de mulatra :) sau mai rau sa ma captusesc cu o colectie de pete pigmentare si sa stric tot ce-am reusit sa obtin pana acum.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...