Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 10 kg jos (6)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

alex_andra,

 

pai tu esti super la 1,72 si 64 kg.....eu m-am intepenit la 76 kg,si sper sa mai dau jos......te rugaaaammm,da-ne si noua schema de alimentatie care ti-a recomandat-o nutritionistul[flo][flo][flo].....eu si cand eram foarte slaba ,la 1,70 aveam 62-63 kg...[bang][bang]

 

inca o rugaminte, mai ales pt fetele care au experienta cu saloanele(lulu77-help!!!)cum sa fac sa dau jos de pe picioare,mai ales de pe coapse....din pacate slabesc de pe fata,umeri sani....si foarte putin de pe solduri si coapse....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui bonsai
cum sa fac sa dau jos de pe picioare,mai ales de pe coapse....din pacate slabesc de pe fata,umeri sani....si foarte putin de pe solduri si coapse....
align="right" id="quote2">

masaj, insistat pe zona cu probleme, bicicleta, impachetari-chiar si acasa cu folie alimentara si o crema de termosudatie si ceva miscare, exercitii ptr picioare.(pilates,walk aerobic).
poate retii apa, si atunci se explica si depunerea in zona aia si datul mai jos tot de acolo.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

Si eu sunt pe baricade cu dieta, insa e cam greu de spus ce mananc, pentru ca nici nu urmez o dieta anume, si nici nu se repeta periodic menu-ul. Am redus drastic cantitatile si in general nu-mi refuz nimic (bine, sunt excluse dulciurile, de ex, insa acum am doua cuburi de zahar brun in cafea, azi as vrea sa postesc).

Aseara m-am cantarit (nu stiu ce m-o fi apucat sa o fac seara) si aveam 60.2, ceea ce e grozav!! Tare mult mi-as dori ca martea viitoare sa raportez o greutat cu cifra 5 in fata.

Blugi skinny am si eu, acum ca am mai slabit un picut imi sunt largi, dar, desi primesc ceva complimente cand sunt imbracata cu ei, eu nu-s cine stie ce incantata. Mai am de lucru la imaginea din capul meu despre mine!

Spor la slabit si un weekend pe masura!

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se poate slabi f usor daca se mananca doar 2 felii de paine pe zi, se elimina grasimile animale si dulciurile / produsele de patiserie.

 

Si eu m-am ingrasat, asa ca voi combina "dieta" cu gimnastica acasa de 3-4 ori pe saptamana.

 

 

 

 

allinta

 

A fi fericitid="red"> nu inseamnaid="teal"> ca totulid="orange"> este perfectid="blue">.

Inseamnaid="orange"> ca te-ai hotaratid="purple"> sa privestiid="red"> dincoloid="purple"> de imperfectiuniid="limegreen">.id="Comic Sans MS">id="Book Antiqua">id="Verdana">id="Lucida Console">id="Book Antiqua">id="Century Gothic">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui bonsai
alex_andra,pai tu esti super la 1,72 si 64 kg.....eu m-am intepenit la 76 kg,si sper sa mai dau jos......te rugaaaammm,da-ne si noua schema de alimentatie care ti-a recomandat-o nutritionistul[flo][flo][flo].....eu si cand eram foarte slaba ,la 1,70 aveam 62-63 kg...[bang][bang]
align="right" id="quote2">schema cred ca e individuala, ca tine de grupa sangvina si analize, boli in familie, etc.e posibil sa nu aiba acelasi efect pt toata lumea.dar ti-o dau, cum sa nu:)sunt la maica-mea(cred a sunt vreo 5-6 retete, cate una pentru fiecare saptamana), ea e plecata acum din tara, cand vine (maine), scanez si ti le dau.ideea e ca slabesti 1 kg pe saptamana si ca trebuie sa gatesti cam la 2 zile.BAZAR UMANITAR
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Un articol f interesant despre dieta pe grupe de sange :

 

 

Nu am putut sa scriu link-ul si nici pe desprecopii nu l-am gasit.

 

 

 

 

 

 

 

allinta

 

A fi fericitid="red"> nu inseamnaid="teal"> ca totulid="orange"> este perfectid="blue">.

Inseamnaid="orange"> ca te-ai hotaratid="purple"> sa privestiid="red"> dincoloid="purple"> de imperfectiuniid="limegreen">.id="Comic Sans MS">id="Book Antiqua">id="Verdana">id="Lucida Console">id="Book Antiqua">id="Century Gothic">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

http://prodieta.ro/dieta-grupelor-sanguine-alimentatia-grupelor-de-sange/

 

allinta

 

A fi fericitid="red"> nu inseamnaid="teal"> ca totulid="orange"> este perfectid="blue">.

Inseamnaid="orange"> ca te-ai hotaratid="purple"> sa privestiid="red"> dincoloid="purple"> de imperfectiuniid="limegreen">.id="Comic Sans MS">id="Book Antiqua">id="Verdana">id="Lucida Console">id="Book Antiqua">id="Century Gothic">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ah, scuze, am incurcat nutritionistii[bang]

nutritionistul din timpul sarcinii mi-a dat alimente permise pe baza de grupa sangvina.

 

asta de care am zis cu dieta pe saptamani nu a tinut cont de asta, cel putin asa pare, dupa alimente.

adica am mancat si rosii si varza, ceea ce, conform grupei sangvine, nu am voie. (A2)

 

 

BAZAR UMANITAR

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...