Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 10 kg jos (6)


Recommended Posts

Cucu......hop si eu...ma primiti?

 

Faza e ca eu nu cred in diete.Bun.Am o prietena care cu Rina 90 a dat 7 kg in doua luni.Bun.Eu am dat 35 de kg in doi ani,dar mai am 7 ca sa ajung la greutatea dinainte de sarcina.Sport fac,nu e o problema.

 

M-am apucat si eu de asta cu o zi carne,una legume,una paste,una fructe.

 

Sincera sa fiu,eu nu pot vorbi de ceva decat daca probez pe mine.E valabil in orice situatie.

 

Acu`,cartoful e la legume sau la ziua de carbohidrati?Orezul unde e incadrat?

 

 

Lipia poate fi mancata in loc de pizza cu legume?

 

Salata poate fi mancata in oricare zi din dieta?

Adica oricand?Ma refer la salata verde,de sezon,cu ceapa verde si un strop de ulei de masline de ala..prima presa sau asa ceva,luat de la mama lui.?

 

Ca vad ca se poate manca carne cu salata.

Daca mananc in ziua de fructe si o salata verde...are ceva?

Acu` o sa fiu sincera pana la capat.Eu mi-am propus s-o tin corect,ca sa demonstrez...ca nu se slabeste cu ea.....nu cat se spune.....si ca odata ce se revine la un regim relativ normal....exclusa painea si fara mancat dulciuri ca prostu`.....(cum face jumatatea mea,cand scapa la prajituri...)se ia la loc in greutate.

 

Eu oricum fac tunel,electro si nu am piele atarnata si vergeturi...si nu am nici celulita deloc,da` sunt curioasa de nu mai pot.....si ca sa spun ca dietele sunt ...daca merge,merge,daca nu nu...trebuie sa testez pe pielea mea.

Asa ca v-as fi recunoscatoare daca mi-ati da cateva detalii.

 

Madalina si Eva-Maria

https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

 

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hello!

 

Azi e ziua de carbohidrati. Ancadragoman, ce ai mancat? Ezit intre paste si cus cus cu legume.... Tortul sta cuminte in frigider, e de cioco si crema de rom si fructe confiate [pofta]; la fel si cioco neagra, e in dulap (m-am pregatit cu atentie de ziua asta [:D] )

 

Dulcetica, sa ai spor in tot ce ti-ai propus, poate ne vizitezi macar la sfarsit de saptamana.

Irisssss, unde esti? Cata inghetata ai mancat? Hai, spune tot [flo]

Esthera, dar tu, alergi pe plaja?

Boticelina, ce fac puii mici?

Lulu, esti la plaja?

Anna, eu zic ca ai slabit f bine....nu as renunta. Oricum, despre dieta ta am citit candva ca nu e permisa nici o abatere

Lauraid="red">, de-abia astept sa vad o poza cu cat de faina ai fost la eveniment. [pup]

 

Eumada, bun venit!

Inainte sa incepi iti recomand sa studiezi cu atentie cartea pentru ca este simpla si satioasa dieta insa are niste reguli bine definite pe care daca nu le respecti nu rezolvi nimic.

In plus, oricand decizi ca termini cu dieta asta incepi faza 2 a ei, de mentinere, de inca 90 de zile. Altfel te ingrasi la loc.

Eu sunt la ziua a 3-a si o tin ca la carte, fara abateri si cu 30 min sport (mai atipic ce e drept, fara sala si aerobice clasice).

 

Eu pot sa iti raspund la ce intrebari ai legate de dieta insa e mai intelept sa citesti cartea intai, sunt mai multe detalii importante acolo si ne mai consultam ulterior.

 

Ioana & Arturicii'Sid="Book Antiqua">__________________________________________id="beige">Biblioteca Romaneasca din Canadaid="brown">id="Book Antiqua">


 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu as zice sa-mi zici direct.Prietena mea a slabit mancand o zi carne,o zi legume,o zi carbohidrati,simpli necombinati cu nimic.Poti sa-mi raspunzi la ce am intrebat?Nu de alta da` am o foameeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

 

 

Madalina si Eva-Maria

https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

 

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui anamariame
Ups, dulcetica, ma gandeam la 59 kg pe cantar [:I], se pare ca acel 9 ma obsedeaza mai tare decat cifra initiala [:-)))]Succes pana pe 7 aprilie, ai ceva timp, ce target ti-ai propus?
align="right" id="quote2">Limita mea,ca de obicei , e 48 kg.[olala]dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui eumada
Eu as zice sa-mi zici direct.Prietena mea a slabit mancand o zi carne,o zi legume,o zi carbohidrati,simpli necombinati cu nimic.Poti sa-mi raspunzi la ce am intrebat?Nu de alta da` am o foameeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeMadalina si Eva-Maria
align="right" id="quote2">Nu mai vorbi de funie in casa spinzuratului ,ca eu amnezica ,tocmai am mincat o banana si 2 toffifee.Oricum imi place cum gindesti si ce faci.Dezvolta cum ai dat jos 35 kg.Asta da tenacitate! Arturicii,rina da rezultate.O colega de-a mea a tinut-o ,cu foarte multa vointa . Azi am prins reclama la Alcachofa de Laon si cum stateam si meditam ,desi eu nu cred ca te slabeste altceva inafara de vointa si perseverenta ,m-am lasat cucerita de demonstratia cu in 15 zile vreo 16 kg.Oau !Au astia un talent ca ascultam hipnotizata!Intre timp mi-a trecut si totusi?E adevarat? -16 kg?Culmea e ca slabise 16 kg, dar numai 10 cm in talie.Suspect! Laura,in seara asta maninci tort?[:D] Arturicii,incerc sa identific despre ce vorbesti:pagina 22, la capitolul CORP si MINTE din doc dieta_rina,ca f des si eu tot banui ca putina sanatate mentala m-ar ajuta.Sa merg intr-un loc in care lumea face o cura si nu poti iesi de acolo sa papi ceva suplimentar,un desert sau orice vezi cu ochii.NU stiu daca intelegeti conceptul?[:D] Ma bate gindul sa mai ies putin in parc![pup]dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello!

Am intrat sa va salut din viteza!

Maine e evenimentul, nu azi. Maine mananc tort. Azi dimineata aveam 64kg.

 

 


Am marfa la bazar umanitar DC id="red">

 

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

 

'Cos what I feel is the only truth for meid="size1">id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara fetele harnice

 

Ma mai tineti minte? am avut o tentativa la cap trecut....am avut niste probl personale si nu am avut timp nici sa respir

 

Pai, ar fi un vis pt mine sa slabesc, dar probl e ca sunt o mare pofticioasa,si fara vointa..asa cred eu despre mine

 

Nu am nici un plan, pt ca nu situ ce sa aleg,si nu ma decid de cand sa incep. MA gandeam sa incep cu dieta disociata, adik 3 zile legume, 3 zile fructe si 3 zile lactate....apoi dupa astea 9 zile, sa incep efectiv o dieta sanatoasa, adik fara paine, doar integrala si vreo 2 felii pe zi maxim, fara dulciuri,sau daca vreau dulciuri,sa mananc batoane fitness sau ciocolata amaruie...fara mancare dupa ora 7 seara...fara prajeli...grasimi de fel nu prea mananc.. nu pare a fi foarte complicat dar.....e cale lunga pana sa am impulsul asta sa ma apuc; probl e ca sotul e si el un mare mancator, el gateste de cele mai multe ori si gateste mancare idniana,care e cu multa prajeala si ulei....ufff....a mai tinut cineva dieta asta disociata? verisoara mea asa a slabit dupa anstere,dar ea a repetat-o de 3 ori , adik 9 zile, apoi imediat 9 zile,si inca 9 zile, si slabise ca lumea, si nici acum,dupa vreo doi ani de cand a tinut, nu a mai pus pe ea...

 

Eu sunt si un pic anxioasa, adik..uneori manac ca mi se pare ca mi-e rau,ca sutn ametita..si de asta incerc sa caut o dieta asa mai sanatoasa..dar si sa slabesc , amcar la inceptu as vrea sa se vada un pic ca dau kg jos ca sa am un impuls; daca nu de maine, promit ca de luni maxim intru la dieta

 

si multumesc frumos pt primire[flo][flo][pup][pup]

 

Zubi, cea mai fericita [mamica] cu [roker] AYAN ( 02.09.2011 )

[ruga] Multumim Doamne in fiecare secunda [ruga]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui zubi
Buna seara fetele harniceMa mai tineti minte? am avut o tentativa la cap trecut....am avut niste probl personale si nu am avut timp nici sa respirPai, ar fi un vis pt mine sa slabesc, dar probl e ca sunt o mare pofticioasa,si fara vointa..asa cred eu despre mine daca nu de maine, promit ca de luni maxim intru la dietasi multumesc frumos pt primire[flo][flo][pup][pup]Zubi, cea mai fericita [mamica] cu [roker] AYAN ( 02.09.2011 )[ruga] Multumim Doamne in fiecare secunda [ruga]
align="right" id="quote2">Cunosc eu acest "daca nu de maine, promit ca de luni maxim intru la dieta" si nu tine:scapa imediat ce ai in mina![:D]dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu va bateti capul cu Alcachofa de Laon,c-am dat eu o super cautare si cum aveam un presentiment e teapa.

Incepeti va rog si enumerati tot ce considerati ca va taie pofta de mincare, ca sa verific daca la mine are efect.Eu n-as putea spune ca am remarcat c-ar functiona ceva la mine!Parca va mai auzisem cu ceva tincturi ,lotiuni care ard/topesc grasimile,etc.O sa probez eu tot ce are un pret decent , fara efecte adverse si va anunt.

[pup]

 

dulcetica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dulcetica,doar ceaiul verde...dar ala are si efecte adverse..cand nu-l mai iei te constipi...paradoxal sau nu,sotul meu a fost de acord sa incerce si el Rina.E mai putin flamand ca mine.....

 

Azi e ziua de legume....mazare cu salata....de varza...diseara salata.Maine o sa-l pun sa manance pizza cu legume...eu...ma descurc.

 

pare logica dieta asta.....sa vedem,eu astept...ca nu cred.[:D]

 

Cand am nascut aveam 115 kg...am facut tratament hormonal(progesteron injectabil 200mg pe zi,timp de 5 luni).Sarcina mea era decolata complet.Si uite-asa in patru luni am luat 45 de kilograme....de la 75 in talie am ajuns la 160 in talie,in conditiile in care eu am 165 inaltime.

 

Norocul meu a fost ca inainte facand electro,vacuum,tunel,eram extrem de tonifiata.Mi-a zis medicul dupa operatie ca a avut de taiat o palma de muschi.

 

Am nascut in august..in 25 septembrie eram la prietena mea care m-a ajutat sa devin in trei luni,anterioare sarcinii....silfida.S-a speriat..dar am inceput procedurile incet,incet....pe burta am lucrat dupa patru luni..stie ea ce sa faca are doctorat in kinetoterapie.Dupa 11 luni am inceput sa dau jos....puternic.S-a dus burta,fundul,dar am ramas tot marisoara.Dupa 2 ani si cinci luni de la nastere,incap in hainele dinainte de a fi gravida,nu in toate,in 80 la suta.

Acum am mai dat inca 7....si mai am 7 de dat....

Sport fac,mai trebe sa mananc cumva ca sa le dau odata.....

 

Asa ca eu am dat 35 de kile cu electro si tunel.Si pentru ca am fost tonifiata nu am facut celulita deloc,nu am nici acum,nu am vergeturi si corpul mi-a ramas cu forme..mai ingrosate decat eram.Dar cu forme,cu muschi....ca si cum ai ingrosa cu carioca un desen.

 

cam asta e....astept sugestii...

La ziua de paste pot sa-i dai sotului meu o juma de ciocolata maruie?

 

Madalina si Eva-Maria

https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

 

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...